Rajonā pašvaldību vēlēšanās sievietes kandidē vairāk nekā vīrieši

Alūksnes rajonā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās 12.martā galvenokārt kandidē sievietes - 52,3 procenti. Savukārt jaunākajam kandidātam ir tikai 19 gadu.

Alūksnes rajonā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās 12.martā galvenokārt kandidē sievietes - 52,3 procenti. Savukārt jaunākajam kandidātam ir tikai 19 gadu.
Centrālajā vēlēšanu komisijā "Alūksnes Ziņas" uzzināja, ka Alūksnes rajona kandidātu vidējais vecums ir 44 gadi, bet vecākajam kandidātam - sievietei - ir 76 gadi. Lielākoties šāgada pašvaldību vēlēšanās kandidē cilvēki, kuriem ir tikai vidējā izglītība - 55,7 procentiem kandidātu jeb 243 cilvēkiem. Augstākā izglītība ir 181 kandidātam jeb 41,5 procentiem, bet pamatizglītība ir 12 cilvēkiem jeb 2,8 procentiem no kopējā kandidātu skaita.
388 deputātu kandidātu tautība ir latvieši. Vēlēšanās kandidē arī deviņi krievu tautības cilvēki, viens igaunis un viens lietuvietis. 37 deputātu kandidāti nav norādījuši savu tautību. Kopumā Alūksnes rajona pašvaldību vēlēšanām ir pieteikti 54 saraksti, tajos kandidē 436 cilvēki.
Analizējot Alūksnes pašvaldību vēlēšanām pieteikto kandidātu iegūto izglītību, "Alūksnes Ziņas" secināja, ka visiem, kas sarakstos startē ar pirmo numuru, ir iegūta augstākā izglītība. Vairāk kā pusei kandidātu ir tikai vidējā izglītība sarakstos "Kristīgi demokrātiskā savienība", partija "Mūsu zeme", Konservatīvā partija, Latvijas Sociālistiskā partija. Savukārt visizglītotākie kandidāti ir partijā "Latvijas ceļš", jo tajā no septiņiem kandidātiem tikai vienam ir vidējā izglītība, pārējiem - augstākā, un "Jaunais laiks", jo tajā no 11 kandidātiem tikai diviem ir vidējā izglītība, pārējiem - augstākā. Sarakstā, ko Alūksnes pašvaldību vēlēšanām piedāvā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, vienam kandidātam iegūta tikai pamatizglītība.
Savukārt vēlētāju apvienībai "Sadarbība", kas startē Apes pašvaldību vēlēšanās, tikai vienam no 10 kandidātiem ir augstākā izglītība, pārējiem - vidējā. Latvijas Sociāldemokrātiskās Strādnieku partijas sarakstā, kas arī startē Apē, pieciem no septiņiem kandidātiem ir vidējā izglītība. Apes vēlētāju apvienībā "Atbalsts" četriem kandidātiem ir vidējā izglītība, bet vienam - pamatizglītība. Šajā pilsētā visizglītotākā ir vēlētāju apvienība "Ape", jo tajā trim cilvēkiem no astoņiem ir vidējā izglītība.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...