Rajonā sertificē feldšeru un vecmāšu punktus

Ilzenes pagasta feldšeru un vecmāšu punktā Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra nesen veica pārbaudi, lai varētu sniegt atzinumu par punkta sertificēšanu uz nākamajiem trim gadiem.

Ilzenes pagasta feldšeru un vecmāšu punktā Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra nesen veica pārbaudi, lai varētu sniegt atzinumu par punkta sertificēšanu uz nākamajiem trim gadiem.
"Pašlaik vēl nezinām rezultātus, vai mūsu punkts ir atkārtoti sertificēts uz trim gadiem, bet ceram uz labāko. Pārbaudes laikā komisija vērtēja ne tikai feldšerpunkta telpas un sanitāro prasību ievērošanu, bet arī to, vai tajā pietiekamā daudzumā ir medikamenti, kuriem visu laiku ir jābūt, un attiecīgie instrumenti. Pirms tam aģentūrai bijām iesnieguši nepieciešamos dokumentus, ko arī izvērtēja," stāsta Ilzenes pagasta feldšeru un vecmāšu punkta ārsta palīdze Iluta Medne.
Viņa atzīst, ka dažas prasības feldšeru un vecmāšu punktam ir grūti izpildīt. "Mūsu punkta trūkums ir tas, ka telpas atrodas otrajā stāvā. Prasība ir, ka telpām jābūt tādām, lai tajās varētu iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. To mums ir grūti izpildīt. Toties pirmajā stāvā pie feldšerpunkta ieejas ir ierīkota zvana poga, kuru nospiežot, invalīds var mūs informēt par ierašanos. Jāatzīst gan, ka Ilzenes pagastā dzīvojošos cilvēkus ar kustību traucējumiem apmeklējam mājas vizītēs," saka I.Medne.
Šogad feldšerpunktā veikti arī vairāki uzlabojumi - veikts kosmētiskais remonts, procedūru telpā ir nomainīta izlietne, uzlabotas labierīcības un atjaunots medikamentu klāsts. "Esam pateicīgi Ilzenes pašvaldībai, kas ieguldīja līdzekļus, lai to visu varētu izdarīt," saka viņa.
Ilzenē ir arī individuālā komersanta "Zeltiņu aptieka" filiāle, tādēļ iedzīvotājiem ir vieglāk iegādāties medikamentus. Ilzenes feldšeru un vecmāšu punkts ir atvērts katru darbdienu - pirmdienās, otrdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 9.00 līdz 13.00, bet ceturtdienās no pulksten 14.00 līdz 17.00.
I.Medne norāda, ka līdz ar Ilzenes feldšerpunktu sertifikācijas komisija pārbaudīja vēl vairākus feldšeru un vecmāšu punktus Alūksnes rajonā - Strautiņos, Kalncempjos, Bejā, Mārkalnē, Kolberģī, Annā, Trapenē un Alsviķos.

Citu datumu laikraksti

  • Mūsu bagātība ir daba un cilvēki

    Saulainā 18.augusta rītā Kolberģī pie pagasta pašvaldības ēkas pulcējās riteņbraucēji ar mugursomām plecos. Šis ir jau piektais gads, kad notiek...

  • Pieņem projektu pieteikumus

    Lauku atbalsta dienestā izsludināta atklāta konkursa projektu pieteikumu pieņemšanas atsākšana Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda...

  • Itāļi grib sadarboties ar Alūksnes uzņēmējiem

    Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības “Alta” vadītājs Andis Krēsliņš un SIA “Lignos” direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar...