Rajona sievietēm mudina veidot mikrokredīta grupas un uzsākt biznesu

Alūksnes rajona sieviešu grupa - veclaiceniete Lāsma Kronberga, alsviķietes Ligita un Lolita Ozoliņas - ir iesaistījusies projektā “Sieviešu uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā”.

Alūksnes rajona sieviešu grupa - veclaiceniete Lāsma Kronberga, alsviķietes Ligita un Lolita Ozoliņas - ir iesaistījusies projektā "Sieviešu uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā". Tā laikā grupai ir iespēja ņemt mikrokredītu, lai attīstītu savu biznesu.
"FEM: Sieviešu uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā" ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB programmas projekts, kurā iesaistītas septiņas valstis. Tā mērķis ir radīt atbalsta struktūru, lai sievietes iegūtu zināšanas un prasmes uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī pieredzi tās attīstīšanai.
Projektam noteikti pieci virzieni, un Alūksnes rajonā pašlaik īsteno mikrokredīta grupu veidošanu. Mikrokredīts ir iespēja sievietēm uzsākt biznesu, saņemot sākumkapitālu. Lai iegūtu mikrokredītu, ir jāizveido grupa, kurā ir vismaz trīs sievietes. Katrai ir jābūt savai biznesa idejai, bet visām jāstrādā vienotā komandā. Vispirms vienai sievietei ir iespēja saņemt mikrokredītu. Kad viņa kredītu ir ieguldījusi idejas īstenošanā un no šīs nodarbes gūst peļņu, viņai ir jāpiešķir nākamajai grupas sievietei tikpat liela naudas summa, kādu viņa saņēma kā mikrokredītu, lai ideju varētu attīstīt otra sieviete. Pēc tam šādā veidā - arī trešā sieviete. Savulaik Alūksnē ir bijis arī seminārs mikrokredīta grupu organizēšanai.
Veclaiceniete L.Kronberga atzīst, ka šī ir laba iespēja attīstīt savu biznesu. "Tolaik, kad sāku domāt par neliela aizdevuma ņemšanu, bankas nevēlējās to dot, jo uzskatīja, ka prasīta pārāk maza summa. Taču, prātīgi liekot lietā arī mazu naudas summu, var daudz sasniegt un paveikt. Man iesaistīšanās mikrokredīta grupā ir iespēja saņemt finansējumu - vairākus simtus latu, lai varētu iegādāties nepieciešamās lietas kazas siera ražotnei. Pašlaik sieru sienu mājas apstākļos, bet ir iecere to darīt lielākos apjomos," stāsta L.Kronberga.
Viņa būs pirmā, kas grupā saņems finansējumu. Saskaņā ar projektu to saņems no Zemkopības ministrijas. Gada laikā viņai nauda būs jāizlieto, lai pēc tam summu - 500 latu -varētu nodot nākamajai grupas dalībniecei.
"Laikam grūtākais šajā procesā ir gaidīšana, bet svarīgākais - grupas sievietēm ir jāuzticas vienai otrai un jābūt pacietīgām," saka L.Kronberga.
Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja Rasma Freimane vērtē, ka Alūksnes rajona grupas ieceres ir ļoti jaukas un atbalstāmas.
"Pašlaik plānojam, ka šī grupa savu finansējumu varēs saņemt vistuvākajā laikā. Es gribētu mudināt arī citas Alūksnes rajona sievietes nebaidīties un uzdrīkstēties veidot savu mikrokredīta grupu. Tā ir lieliska iespēja īstenot savus sapņus. Kad projekts būs beidzies, mums ir iecere no visām mikrokredīta grupām izveidot Lauku sieviešu krājaizdevumu sabiedrību," atklāj R.Freimane.
Projekta "Sieviešu uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā" aktivitātes paredzētas visā Latvijas teritorijā. To laikā izveidos piecus uzņēmējdarbības resursu centrus, 12 konsultāciju centrus potenciālo un esošo uzņēmēju sadarbības tīkla radīšanai. Izveidos mentoringa - pieredzes pārņemšanas sistēmu un veiks darba uzsākšanu 15 mentoru pāriem. Vienā pārī ietilpst biznesā strādājoša sieviete un pieredzes pārņēmēja. Ir paredzēts veicināt mikrokredīta kustības attīstību, katru gadu izveidojot vairākas jaunas grupas, kā arī sekmēt starptautisko sadarbību un izveidot jaunu interneta mājas lapu "www.llsa.FEM.lv".
"Aicinām uzņēmējas, tautas daiļamata meistares vai vienkārši darbīgas sievietes no Alūksnes rajona, kuru ražojumiem vai pakalpojumiem nepieciešami pircēji, sūtīt informāciju pa pastu uz adresi: Preiļu NVO atbalsta centrs, Brīvības ielā 7, Preiļi, LV - 5301, ar norādi "E-komercija" vai elektroniski pa epastu: "nvo@axel.lv". Nepieciešams produkcijas/pakalpojuma īss apraksts, kontaktadrese un tālrunis. Vēlama arī viena fotoilustrācija," mudina projekta atbildīgā par starptautisko sadarbību Elita Jermolajeva.

Citu datumu laikraksti

 • Latvijas zelta pagātne un nākotne

  “Zelts” ir jēdziens, ko cilvēki kopš senlaikiem apvij ar dažādiem mītiem. Dzīvē un pasakās nereti tiek likta vienlīdzības zīme starp “laime” un...

 • Bārenis - tā nav diagnoze visam mūžam

  Ik gadu vairāki desmiti bāreņu un bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, beidz internātskolu un sāk patstāvīgu dzīvu. Kāda tā ir?Ik gadu vairāki...

 • Prezentē projektu

  Šodien Jūrmalā notiek konference, kurā Alūksnes, Talsu un Jēkabpils cilvēki ar invaliditāti prezentē projektu “Zaļā gaisma iespējām”.Šodien Jūrmalā...

 • Arī turpmāk būs iespēja pensionēties priekšlaicīgi

  Saeima 9.jūnijā pieņēma grozījumus likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 29.punktā, pagarinot termiņu tiesībām uz priekšlaicīgu vecuma...

 • Atveries, cerību puķe, vēlreiz brīnumam...

  Pa saulē sasilušo ielu nāk sieviete. Nogurusi, bet apņēmības pilna viņa turpina iesākto ceļu. Ieraudzījusi mani, apstājas un kaut ko sevī pārdomā,...

 • Mācās darbinieki

  Trešdien Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde rīkoja semināru sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darbiniekiem.Trešdien Pārtikas un...