Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajonā sniega sega vietām biezāka par 60 centimetriem

Alūksnes rajonā šonedēļ snidzis. Piektdienas rītā meteoroloģiskās stacijas novērojumu lauciņā sniega sega bija 50 centimetrus bieza, bet klajās vietās tā ir pat vairāk nekā 60 centimetri.

Alūksnes rajonā šonedēļ snidzis. Piektdienas rītā meteoroloģiskās stacijas novērojumu lauciņā sniega sega bija 50 centimetrus bieza, bet klajās vietās tā ir pat vairāk nekā 60 centimetri. Dienas laikā sniega sega palielinās vidēji par desmit centimetriem.
Alūksnes meteoroloģiskās stacijas meteoroloģe Gunta Graudiņa laikrakstam stāsta, ka "sniegs ir pūkains un noteikti pieplaks". Alūksnes pašvaldības uzņēmuma "Rūpe" vadītāja Elita Sūna saka, ka pilsēta nenovēršami iegrimst sniega vaļņos. Sevišķi tas jūtams tur, kur sniegs šoziem ne reizi nav izvests.
"Kopā ar pašvaldību domāsim, vai sniegs vēl jāizved, jo tas maksā dārgi," pauž E.Sūna. Iepriekš sniega izvešana pašvaldībai izmaksājusi nepilnus 300 latus. 24 sētnieki un pagaidu sabiedriskajos darbos norīkotie bezdarbnieki katru dienu notīra sniegu 1500 kvadrātmetru platībā. Ja snieg nepārtraukti, viņi dienā ietves tīra divreiz.
E.Sūna saka, ka Alūksnē ielu un ietvju kaisīšanai neizmanto sāli, bet tikai smilti, tāpēc neveidojas "putra". Arī Valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" filiāles "Alūksnes 15.CP" ziemas dienestā laikrakstam apliecina, ka ar ceļu tīrīšanu tiek galā un autovadītāji nesūdzas.
Autoceļu direkcijas Alūksnes nodaļas direktors Māris Salmiņš saka, ka šoziem par 20 000 latu jau pārtērēti līdzekļi, kas paredzēti cīņai ar sniegu. "Dzīvojam no rokas mutē, ir jābūt taupīgiem. Līdz aprīlim ceļu attīrīšanai no sniega jāiztiek ar 76 000 latu," uzsver viņš.
Gaidāmo Ledus svētku potenciālie dalībnieki ir priecīgi, ka šobrīd laika apstākļi atbilst ziemai. Turklāt ir samērā silts laiks. Tas nozīmē, ka sniegs ir lipīgs un var velt sniegavīrus. Arī slēpošanai un zemledus makšķerēšanai ir piemērots laiks.

Citu datumu laikraksti