Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajonā vēlas attīstīt brīvprātīgo kustību

Latvijas Sarkanā Krusta biedrība šodien, 20. novembrī, atzīmē 85 gadu darbības jubileju. Alūksnes rajonā LSK komiteja darbojas kopš 1953. gada.

Latvijas Sarkanā Krusta biedrība (LSK) šodien, 20. novembrī, atzīmē 85 gadu darbības jubileju. Alūksnes rajonā LSK komiteja darbojas kopš 1953. gada.
"LSK mērķis ir attīstīt plašu brīvprātīgo kustību. Patlaban mūsu komitejā ir 15 brīvprātīgie," laikrakstam stāsta LSK Alūksnes rajona komitejas priekšsēdētāja Aija Briede.
A.Briede norāda, ka Sarkanajam Krustam trūkst finansējuma, jo valsts šai sabiedriskajai organizācijai finansiālu atbalstu nesniedz.
"Mums iespēju robežās palīdz Alūksnes rajona un pilsētas pašvaldības. Reinas augstienes SK Vācijā pirms pāris gadiem uzdāvināja autobusu. Šajā organizācijā aktīvi darbojas brīvprātīgie, viens no viņiem - Egons Krims, kas sniedz atbalstu un vēlas sadarboties. Viņi aicina mūs ciemos pieredzes apmaiņā uz Vāciju, taču tam ir vajadzīgi līdzekļi," atzīst komitejas priekšsēdētāja.
LSK rajona komitejas biedri un tie, kas palīdzējuši LSK ar ziedojumiem, saņem humāno palīdzību. "To piešķir LSK, divus gadus pēc kārtas drēbju sūtījumu mums dāvināja Dzidra Vilka no Vācijas," stāsta A.Briede.
Patlaban LSK Alūksnes rajona komitejā ir apmēram 500 biedri, valdē darbojas pieci cilvēki. A.Briede cer, ka līdz gada beigām biedru skaits palielināsies.
"Lai rajona komiteja pastāvētu, tajā jādarbojas diviem procentiem iedzīvotāju," apgalvo A.Briede. Viņa vēlas, lai LSK darbībā aktīvi iesaistītos arī jaunieši, īpaši uz to mudināšot Alūksnes ģimnāzijas audzēkņus.
"Vēl viens virziens, ko vēlamies attīstīt, - organizēt pirmās palīdzības kursus interesentiem, jo ikvienam cilvēkam no 10 gadu vecuma jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību. Paredzams, ka apmācību vadīs instruktors, ārsts Valdis Reinerts," apgalvo A.Briede.
Viņa priecājas, ka laba sadarbība izveidojusies ar Alūksnes pilsētas sociālās palīdzības centru.
"Centrā izveidots kopīgs medicīniskās aprūpes kabinets. Tajā strādā medicīnas māsa Anda Vīksna, kas sniedz medicīniskos pakalpojumus. Komitejā darbojas otra medmāsa Māra Bondarenko," norāda viņa. Problēmas SK rajona komitejai sagādājot telpu trūkums, patlaban tās nomā.
A.Briede SK kustībā darbojas kopš 1961.gada. Nākamajā gadā apritēs septiņi gadi, kopš viņa veic komitejas priekšsēdētājas pienākumus, ilgus gadus bijusi priekšsēdētājas vietniece.
Fakti:
- Latvijas Sarkanais Krusts 1923. gada 20. janvārī reģistrēts Sarkanā Krusta Starptautiskajā komitejā.
- Valsts neatkarības laikā Latvijas Sarkanajam Krustam bija cieša sadarbība ar Starptautiskā Sarkanā Krusta līgu Parīzē, kurā LSK bija uzņemts 1920.gada pavasarī.
- Pirmais LSK priekšsēdētājs bija profesors, medicīnas doktors Jānis Jankovskis, kas to izveidoja par spēcīgu organizāciju ar daudzām SK iestādēm visā Latvijā. Viņš organizāciju vadīja līdz 1925.gadam.
- 1940.gadā LSK savu darbību pārtrauca, bet pēckara gados atjaunoja.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Svētku pasākumi. 15.novembrī pulksten 19.00 Gulbenes rajona Beļavas tautas namā - svinīgs svētku pasākums: konkursa "Sakoptākā sēta Beļavas pagastā...

 • Atmiņas par Ziemeļvāciju atdzīvojas

  Kad dienas kļuvušas īsākas, bet tumšie vakari garāki, rokas neviļus sniedzas pēc fotoattēliem un atklātnēm plauktos.Kad dienas kļuvušas īsākas, bet...

 • Atklāj lupatu segu izstādi

  Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā vakar atklāja izstādi "Pūrs", kurā apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studijas "Rītausma" darbi un Taigas...

 • Seksuālā orientācija ir sabiedrības esence

  Lielu rezonansi pasaulē un arī Latvijā izraisījusi ASV anglikāņu baznīcas rīcība, ieceļot bīskapa kārtā homoseksuāli orientētu garīdznieku. Līdz šim...

 • Par akcīzes nodokļa atmaksu

  Ja lauksaimnieciskās produkcijas ražotājs vēl nav paspējis reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālajā iestādē Alūksnes nodaļā kā...

 • Mēnesī vidēji apkalpo 27 autobusu maršrutus

  Alūksnes rajonā regulāro pasažieru pārvadājumu maršrutu dotēšanai SIA "TU Vidlatauto" 2003.gada trešajā ceturksnī ir izmaksāti 33 304,05...

 • Glabā pulka medaljonu un tēva piemiņu

  Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo Ilga Dobelniece. Viņa kā lielāko dārgumu glabā 7.Siguldas kājnieku pulka medaljonu.Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo...

 • Zane Vaļicka izgājusi pie vīra

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa Vilsona politiskās dēkas ar Repši.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa...

 • Kāpēc mīļākās nekļūst par sievām

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": - intervija ar rakstnieci Daci Rukšāni, kuras jaunā grāmata liks mainīt priekšstatu par viņas pašreizējo tēlu.Šonedēļ žurnālā...