Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raujas dzīves plūsmā un plūst tai līdzi

Malēniete Ieva Baltā pieder pie sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kuriem dzīves ritms ir spraigs un interesants.

Malēniete Ieva Baltā pieder pie sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kuriem dzīves ritms ir spraigs un interesants. Taču, ja esot kāda brīva diena, viņai noteikti vajagot darboties.
"Ja man nav ko darīt, tad jūtos slikti. Vienmēr esmu ilgojusies, lai es būtu aizņemta ar darbiem," laikrakstam stāsta Ieva Baltā.
Viņa protot krāt naudu un zina dzīves mācību, ka nevajag stipri pieķerties lietām un cilvēkiem.
"Naudu taupu un krāju, taču varu pēkšņi neapdomīgi to iztērēt, un man nemaz nav žēl," atzīst Ieva. Viņa esot romantiska reāliste, kas nemēdz daudz sapņot, ja nu kādreiz par to, ka varētu dzīvot kādā pilī, atgriežoties senajos laikos.
Ieva ir sākumskolas skolotāja Malienas pamatskolā. Šogad viņas audzināmie ir trešās klases skolēni, bet nākamgad skolotāja gatavojas skolas gaitās ievadīt pirmklasniekus. Jaunalūksnes pagastā viņa veic arī tautas nama vadītājas pienākumus. Skolotājas darba gaitās Ieva aizvada trešo gadu, no kuriem vienu gadu strādājusi Rīgā.
Ieklausās skolēnu viedoklī
"Būtu palikusi strādāt Rīgā, taču izvēlējos nākt atpakaļ uz Malienu savas otrās pusītes - drauga Anda dēļ. Patiesībā savu tālāko dzīvi biju izvēlējusies saistīt ar Rīgu," atzīst Ieva Baltā.
Viņa izvēli nenožēlojot un jūtas labi tur, kur aizvadīta bērnība un skolas laiks. Ieva absolvējusi J.Stabiņa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolu un šobrīd studē maģistratūrā. Viņa ir pārliecināta, ka pēc maģistratūras mācīsies tālāk. Viņai esot nepieciešams visu laiku mācīties un būt starp cilvēkiem, kas izglītojas.
"Tas piešķir daudzām lietām citu redzējumu. Mājās sēdēt es nevēlos," vērtē I.Baltā.
Bauda reizi nedēļā
Par skolotāju kļuvusi nejauši, jo kopā ar citām meitenēm pēc Alūksnes ģimnāzijas absolvēšanas iestājusies augstskolā.
"Nekad nebiju domājusi, ka strādāšu ar pirmsskolas vecuma bērniem. Katru dienu ar prieku eju uz darbu un ar prieku strādāju. Man nekad nav tā, ka negribētos uz to iet. Varbūt tas ir tāpēc, ka esmu jauna, bet vēlāk būs citādāk," prāto Ieva.
Viņa esot stingra skolotāja, taču protot labi sadzīvot ar audzēkņiem.
"Es cenšos viņiem būt labs draugs. Man visi skolēni ir līdzvērtīgi. Es ar viņiem sarunājos un nevienu lēmumu nepieņemu, neieklausoties viņu viedoklī. Tas palīdz viņiem būt atbildīgiem," saka skolotāja.
Viņa esot novērtējusi, ka lauku bērni esot labestīgāki, atvērtāki, mīļāki un sirsnīgāki.
Varēja atraisīties
Viņai, protams, pietrūkstot Rīgas gaisotnes un ritma, taču ir gandarīta, ka vismaz reizi nedēļā to varot baudīt.
"No katra cilvēka atkarīgs, kā viņš dzīvo un ko viņš vēlas. Var dzīvot galvaspilsētā, būt cilvēkos, taču neko īpašu nedarīt un sev jaunu neiegūt," spriež Ieva Baltā.
Par vērtīgu Ieva uzskata augstskolā pavadīto laiku, kas ļāvis viņai atraisīties un atklāt ko jaunu. Dzīvojot Rīgā, Ieva apmeklējusi nodarbības aktrises Lilitas Ozoliņas izveidotajā studijā.
"Tie bija interesanti trīs mēnešu kursi, kurus vadīja režisori un aktieri. Tie palīdzēja pašai sevi vairāk iepazīt un izprast. Jo cilvēks labāk sevi iepazinis un ir apmierināts, jo vairāk viņam veicas," spriež Ieva.
Netīk nēsāt rūgtumu
Ieva nesūdzas, ka ar katru gadu kļūst vecāka. "Man tas pat patīk. Vēlos kļūt dzīvesgudra, es skatos un mācos no vecām un gudrām sievām. Es nekad neesmu vēlējusies, lai man būtu mazāk gadu, nekā man ir, drīzāk, lai tie iet uz priekšu," saka malēniete.
Ieva nepiederot pie tiem, kas ar visiem spēkiem cenšas sasniegt iecerēto mērķi. "Daudz kas ikdienā notiek neatkarīgi ne no kā. Manā dzīvē pietiek gan likumsakarību, gan nejaušību. Es raujos iekšā dzīves plūsmā un plūstu tai līdzi," atzīst Ieva. Mēdzot pārdzīvot sīkumus, bet visvairāk nepatīk, ja redz netaisnību.
"Es jūtos slikti, ja mani kāds ir aizvainojis un nevaru atbrīvoties no rūgtuma sevī. Ar laiku tas pāriet, es protu piedot. Nav tādu cilvēku, pret ko es justu nepatiku. Es cenšos visus pieņemt, un katrā atklājas kaut kas labs," bilst Ieva. Saka, ja nav izgulējusies
Prasībās pret dzīvi neesot kaprīza, taču ar katru gadu tās augot. Viņa arī neprātojot, kā ir pareizi dzīvot, tikai to, ka cilvēks sev daudz ko labu var izdarīt, ja vien nepalaižas slinkumā.
"Pret sevi esmu prasīga. Kad saņemos, esmu kritiskāka, bet citreiz palaižos un pati sev nepatīku. Tas notiek periodiski un ir atkarīgs no iekšējā dvēseles stāvokļa," secina Ieva Baltā.
Viņai reizēm esot tā, ka no rīta pieceļoties un domājot, kāpēc vakar jutusies un domājusi citādāk nekā šodien.
"Ir dienas, kad māc spēku izsīkums. Tad nevēlos satikt cilvēkus un traucēt ar slikto, kas manī tobrīd ir, taču darbs to liek darīt. Atļaujos arī slinkot," analizē Ieva.
Viņa esot garastāvokļa cilvēks, no rītiem skolā ar bērniem aprunājoties un tā arī reizēm pasakot, ka neesot labi izgulējusies un ka esot kašķīga.
Sakārto māju un sevi
Ieva augusi daudzbērnu ģimenē, viņai ir četri brāļi un māsa. Bērnība Ievai bijusi interesanta, tajā netrūcis gan darbu, gan nedarbu.
"Saprotu, ka lielai ģimenei ir savas priekšrocības un arī grūtības. Taču esmu laimīga un brīnos, ka man ir tik liela ģimene. Pati savā ģimenē arī nevēlētos audzināt tikai vienu bērnu, bet sešus gan ne. Tad ir jābūt ļoti stiprai sievietei," spriež skolotāja.
Viņa priecājas, ka esot veicies ne tikai ar ģimeni, bet arī ar draugiem, darbu un labiem kolēģiem.
Viņa spējot norobežoties no tā, ka laukos cilvēki viens par otru visu zina un mēdz būt arī skaudīgi.
"Nevar to visu laist sevī un protestēt pret to. Esmu apbrīnojusi, ka mana mamma to prot un nekad ne par vienu nesaka neko sliktu. Man šķiet, ka cilvēki Malienā ir labestīgi, ar labvēlīgu attieksmi," stāsta Ieva.
Darbdienās parasti mājās esot apmēram ap septiņiem, astoņiem vakarā.
"Brīvdienās parasti cenšos sakopt māju. Tad šķiet, ka esmu sakopuši ne tikai māju, bet sakārtojuši arī sevi. Tā var sagatavoties jaunai darba nedēļai. Brīvajā laikā man jāveic arī studiju darbi," uzsver Ieva. Viņa nekautrējoties kādreiz būt vāja un paraudāt uz mīļotā vīrieša pleca.
"Bez tā būtu grūti iztikt, ja vakarā nevarētu viņam izstāstīt savas bēdas un priekus," atzīst Ieva.
***
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Ieva Baltā.
Dzimšanas gads un datums: 1976. gada 25. novembris.
Dzimtā puse: Maliena.
Nodarbošanās: Malienas pamatskolas skolotāja, Jaunalūksnes tautas nama vadītāja.
Patīk: būt cilvēkos, sabiedriski aktīvai, vadīt auto, jo tas palīdz neierobežot lauku cilvēku.
Nepatīk: dzīves negācijas, pesimisms un ļaunums.

Citu datumu laikraksti

 • Annijas bode

  Tikai pēc laba brīža Annijai izdevās atminēt, ka Uģis sarunājas ar koka kluci, kas mazpamazām viņa rokās pārtop par vīriņu.2. Tikai pēc laba brīža...

 • Plūdu gadījumā jāsauc komunālais dienests

  Laikraksta "Alūksnes Ziņās" birojā saņēmām lasītāju jautājumu, ko darīt nelaimes gadījumā, ja applūst dzīvojamā platība, tādēļ lūdzām skaidrojumu...

 • Zemnieks tirgo augļu koku stādus

  Jaunalūksnes pagasta zemnieku saimniecība "Sprogas" 25. aprīlī atvēra dārzu centru Alūksnē. Tur var iegādāties augļu koku un puķu stādus plašākā...

 • Salāti “Rīts” un bumbieri alus mīklā

  Ir pavasaris, dabas atmodas laiks, kad visi gribam izskatīties skaisti un slaidi. Lai ēdienkartē samazinātu kaloriju daudzumu, piedāvāju gatavot...

 • Bumbieris karameles mērcē

  Bumbieris.Bumbieris 1 bumbieris 200 g ūdens 100 g cukura 2 anīsi Karamele 200 g cukura 50 g glukozes 75 g ūdens Cepums "Kokosriekstu...

 • Katrai puķei savs niķis

  Dīfenbahija. Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30...

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...