Ražotnē šuj modernus darba apģērbus

Desmit gados: paplašina klientu loku arī Latvijā.

Desmit gados: paplašina klientu loku arī Latvijā
SIA "Gaujiena industrija" mēnesī saražo apmēram 3,5 līdz 4000 dažādu modeļu darba apģērbus.
Ja pasūtījumā ir sarežģītāki modeļi, tad apjoms ir mazāks. Gatavās produkcijas klāstā bieži vien ir apģērba komplekts - puskombinezons, halāts un bikses. Pārsvarā klienti pasūta virsjakas un kombinezonus. Kopumā piedāvā apmēram 200 līdz 300 produkcijas veidu. Ražotnē top darba apģērbi dažādās krāsās. Tie kļuvuši modernāki - daļu rotā nēsātāja vārds un uzvārds. Tajos izmanto arī atstarojošu materiālu.
SIA "Gaujiena industrija" realizācijas daļas vadītāja Helve Kļaviņa atzīst, ka uzņēmuma darbības laikā ievērojami palielinājies klientu skaits. Pērn par sadarbības partneri kļuvusi firma "Bosch" Vācijā, tai saražotais darba apģērbu apjoms mēnesī ir ievērojams. Pagājušonedēļ ražotnē tapa apmēram pusotrs tūkstotis šīs firmas apģērbu. "Tas ir liels sasniegums. Kopīgi ar mūsu partneriem Vācijā vairākus gadus nopietni strādājām, lai izveidotos šāda sadarbība," apgalvo H.Kļaviņa.
Janvāra nogalē firma atzīmēja desmit gadu jubileju. Darbību tā sāka Gaujienā, kur aizvadīti pirmie pieci gadi, līdz firma pārcēlusies uz Alūksni. Realizācijas daļas vadītāja priecājas, ka uzņēmums spēj mazpilsētā nodrošināt darba vietas.
H.Kļaviņa un vēl trīs darbinieces SIA "Gaujiena industrija" strādā kopš dibināšanas sākuma. Vairums uzņēmumā strādā piecus gadus.
Strādājošo skaits desmit gados ir ievērojami palielinājies - tagad ražotnē strādā apmēram 40 darbinieku. Tas īpaši nemainoties, sievietes atgriežas cehā arī pēc dekrēta atvaļinājuma. Uzņēmumā vairs nepraktizē šuvēju apmācību, kā tas bijis sākumā, tāpēc darbu sāk strādnieces ar priekšzināšanām.
Prioritāte ir kvalitāte
SIA "Gaujiena industrija" izaugsme desmit gados bijusi pakāpeniska. Grūti esot salīdzināt tās sākotnējo darbību ar tagadējo, jo Alūksnē darba apģērbu ražošana ir kļuvusi par vienīgo darbības nozari. Pērn iegādātas jaunas šujmašīnas, lai sekmētu darba ražīgumu.
"Darba apjoms palielinās, tāpēc arī telpas kļūst par šaurām," apstiprina daļas vadītāja. No Vācijas partneriem uz Latviju atceļo audumi un interesanti modeļi, pēc kuriem top pasūtījums.
Grāmatvede Skaidrīte Mika uzsver, ka prioritāte vienmēr ir bijusi kvalitāte, lai klienti būtu apmierināti ar pasūtījumu. Uzņēmumā noteiktas normas, cik ilgā laikā strādniecēm jāizpilda pasūtījums. Piemēram, virsjaka jāsašuj 60 minūtēs. Ja normu nevar izpildīt, tas ietekmē darba samaksu. Katra strādniece veic citu operāciju.
Vairāk realizē ārzemēs
Produkcija tāpat kā līdz šim galvenokārt aizceļo uz Vāciju, tikai neliela daļa paliek Latvijā.
"Arī Latvijā ražotnes ieņēmumi pakāpeniski katru gadu palielinās apmēram par 20 līdz 30 procentiem. Patīkami, ka klientus esam ieguvuši tālākos rajonos - Kuldīgā un Saldū. Arī lielākā daļa Alūksnes firmu izmanto mūsu piedāvātos pakalpojumus," uzsver H.Kļaviņa.
Daļēji to var izskaidrot tā, ka agrāk darba apģērbi uzņēmumos nebija tāda aktualitāte kā tagad, kad nākas ievērot Eiropas Savienības prasības.
"Ja nebūtu izdevīgi nodarboties ar šādu biznesu, tad droši vien nebūtu izturējuši. Lielu pelņu, protams, šādā biznesā nevar iegūt," secina S.Mika.
Latvijā ir daudz šūšanas firmu, tāpēc konkurence esot nežēlīga. Cita veida produkcijas ražošanu neplāno uzsākt, jo tai ir atšķirīga specifika. Līdz ar to nāktos veikt pārkārtojumus un vajadzētu rast plašākas telpas.

Citu datumu laikraksti

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...

 • Samazinās individuālā darba veicēju skaits

  Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā darba veicēji, no kuriem gandrīz puse savu darbību veic Alūksnē.Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā...

 • Apstiprina pagasta padomes budžetu

  Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs 287 023 lati, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn.Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs...

 • Palīdz maznodrošinātām ģimenēm

  Šajā gadā pirmā ģimene saņēmusi vienreizēju finansiālu palīdzību no Zviedrijas sabiedriskās organizācijas “Bridge Builder Latvia - Sundsvall”.Šajā...