Reģionālajā konferencē spriež par veselības problēmām

Alūksnes rajona pensionāru delegācija šomēnes piedalījās Vidzemes reģionālajā konferencē “Ārstēšanās un aktuālas problēmas pensionāriem”, kas notika Gulbenē.

Alūksnes rajona pensionāru delegācija šomēnes piedalījās Vidzemes reģionālajā konferencē "Ārstēšanās un aktuālas problēmas pensionāriem", kas notika Gulbenē.
"Uzzinājām, kā sociālās problēmas risina Gulbenes rajonā. Kaimiņu rajonā ieguvām vērtīgu pieredzi, ko varētu izmantot savā rajonā," stāsta Jaunalūksnes pagasta pensionāru apvienības vadītāja, Alūksnes rajona pensionāru padomes locekle Inta Aizupiete.
Labs priekšstats radies par Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Gulbenes rajona komitejas darbību un tā piedāvātajiem pakalpojumiem pensionāriem. "Mēs vēlētos arī savā rajonā sadarboties ar LSK komiteju," bilst I.Aizupiete.
Konferences dalībnieki uzdeva jautājumus par viņiem interesējošām tēmām. Viena bija par medikamentu dārdzību. "Mēs reizēm rājam mediķus, ka mazo pensiju dēļ grūti nopirkt medikamentus. Konferencē izskanēja doma, ka šīs problēmas jārisina kopīgi ar Latvijas Pensionāru federāciju," uzsver I.Aizupiete.
Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze runāja par jauno veselības aprūpes kārtību, kas stājās spēkā 1.aprīlī, par medicīnas darbinieku ētiku attieksmē pret pensionāriem.
"Pensionārus visvairāk uztrauc kārtība, kā pacienti var izsaukt ātro palīdzību, un augstā samaksa par šo pakalpojumu lauku iedzīvotājiem," saka I.Aizupiete.
Federācijas priekšsēdētāja izteica priekšlikumu - pensionāri par ātrās medicīniskās palīdzības pakalpojumiem varētu norēķināties pakāpeniski. Izskanēja viedoklis, ka pensionāriem vajadzētu nodrošināt bezmaksas juridisko palīdzību, jo bieži vien nezināšanas dēļ viņiem rodas problēmas.
Alūksnes rajona pensionāri 9.jūlijā dosies uz 28.puķu draugu saietu Varakļānos, 14. un 15.jūlijā - ekskursijā uz Lietuvu, bet augusta nogalē - uz tradicionālo pensionāru saietu Jūrmalā.

Citu datumu laikraksti