Reģistrējot jaunu traktortehniku, ir vajadzīga sertifikācija

Alūksnes rajonā joprojām aktuāla ir problēma, ka apmēram ceturtā daļa traktortehnikas īpašnieku nav veikuši pārreģistrāciju un nav nomainījuši vecā parauga valsts numurzīmes pret jaunām.

Alūksnes rajonā joprojām aktuāla ir problēma, ka apmēram ceturtā daļa traktortehnikas īpašnieku nav veikuši pārreģistrāciju un nav nomainījuši vecā parauga valsts numurzīmes pret jaunām.
Līdz ar to nav iespējams iziet tehnisko apskati. "Paredzams, ka sakarā ar Eiropas Savienības prasībām drīz šīs vecās numura zīmes vairs nevarēs pārreģistrēt. Traktortehnikas īpašniekiem tas radīs grūtības sakārtot sava īpašuma dokumentāciju," laikrakstam stāsta Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas Alūksnes rajona daļas vadītājs Ivars Ozoliņš.
Viņš aicina īpašniekus nekavēties to izdarīt un ierasties Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijā. "Ja tehnika vairs nav ekspluatējama, tad to vismaz vajadzētu noņemt no uzskaites. Paredzams, ka nākotnē vajadzēs maksāt īpašuma nodokli arī traktortehnikas īpašniekiem, un tas būs jādara arī tādā gadījumā, ja, piemēram, traktors nav tehniskā kārtībā un nebūs noņemts no uzskaites," uzsver I.Ozoliņš.
Pērn stingrākas prasības kļuvušas, reģistrējot jaunu traktortehniku. Noteikumi paredz, ka jebkuram jaunam traktoram jābūt sertificētam Priekuļu Sertifikācijas un ekspertīzes centrā. "Iegādājoties tehniku, pārdevējam jāprasa šāds sertifikāts. Īpaši jāuzmanās tiem lauksaimniekiem, kas nepērk tehniku no firmām, bet paši ieved no ārzemēm. Tik un tā būs jādodas uz Priekuļiem, lai tehniku sertificētu," apgalvo I.Ozoliņš.
Ceļu satiksmes likums paredz, ka traktora vadītāja apliecība derīga desmit gadus. 1993.gadā Alūksnes rajonā apliecības saņēma 1900 īpašnieki, kuriem pērn tās vajadzēja apmainīt pret jaunām. To izdarījusi tikai apmēram ceturtā daļa īpašnieku. I.Ozoliņš mudina apliecības apmainīt pret jaunām, kas atbilst Eiropas Savienības standartiem. Jaunajās apliecībās norādīts arī personas kods un derīguma termiņš.
"Pagaidām nav tādu prasību, kas paredz kārtot eksāmenu, ja apliecības derīguma termiņš būs beidzies pirms gada un tā nebūs nomainīta," informē daļas vadītājs. Lai apmainītu veco apliecību pret jaunu, līdzi jāņem vecā apliecība, jābūt izietai medicīniskai komisijai, ievērojot derīguma termiņu, vienai fotokartītei (3x4 cm). Par jauno apliecību ir jāmaksā.
No Alūksnes rajonā reģistrētajām vairāk nekā 3260 tehnikas vienībām 2000 ir traktori, no kuriem tikai 150 ir jaunāki par pieciem gadiem. Ir tāda traktortehnika, kas ir 20 un pat 30 gadus veca. Jaunu tehniku iegādājas maz. Pērn rajonā iegādāti 15 jauni traktori, no tiem četri - rietumu ražojuma un 11 - "Belarus".
Sākot ar 15.martu, Valsts tehniskās uzraudzības inspekcija tradicionāli organizēs lauksaimniecības tehnikas apskates, par ko informēs laikrakstā. Pērn no rajonā reģistrētās traktortehnikas tehniskā apskate veikta 52 procentiem. V.Ozoliņš atgādina, ka prasības skatēs būs tādas pašas kā līdz šim.

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...