Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reģistrēti jau 13 dizentērijas slimnieki

Saistībā ar Gaujienas internātskolu jau 13 gadījumos konstatēta saslimšana ar dizentēriju, līdz ar to nedēļas laikā saslimušo skaits palielinājies uz pusi.

Saistībā ar Gaujienas internātskolu jau 13 gadījumos konstatēta saslimšana ar dizentēriju, līdz ar to nedēļas laikā saslimušo skaits palielinājies uz pusi.
Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Jekaterina Turka informē, ka Alūksnes slimnīcas bērnu nodaļā ar dizentēriju saslimuši septiņi bērni. Infekcijas izplatītāji ir bijuši divi pacienti, kas uz slimnīcu atvesti no Gaujienas internātskolas.
Alūksnes slimnīcā spēkā ir karantīnas ierobežojumi.
"Alūksnes slimnīcā inficēšanās ar dizentēriju varēja notikt tāpēc, ka sākumā mediķi nezināja diagnozi diviem no Gaujienas ģimnāzijas slimnīcā ievietotajiem bērniem," saka Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Alūksnē Zita Skulte.
Viņa informē, ka Gaujienas internātskolā dizentērijas izplatība ir apstājusies un jaunu saslimšanas gadījumu nav. Viņa pauž, ka analīzes par infekcijas avotu būs gatavas nākamās nedēļas beigās.
"Infekcijas avotu neesam atraduši un droši vien vairs arī neizdosies to konstatēt. Taču ir pamats domāt, ka infekcija ir izplatījusies no pārtikas bloka un ir saistīta ar inficētu pārtiku. Ir konstatēti pārkāpumi pārtikas sagatavošanā. Noskaidrojās, ka bērni ir piedalījušies rosola sagatavošanā, kā arī dalījuši tīros traukus," saka J.Turka.
Jau rakstījām, ka Gaujienas internātskolā pirmie saslimšanas gadījumi ar dizentēriju ir konstatēti 1.jūnijā. Pašlaik no skolas apmēram 200 audzēkņiem lielākā daļa devusies mājās, izglītības iestādē, palikusi neliela daļa bērnu. Internātskolā spēkā ir karantīna. Ir pastiprināts dezinfekcijas režīms pārtikas blokā, citās skolas telpās, seko sanitāri higiēnisko normu ievērošanai. Mediķi epidemioloģiski novēro tos skolēnus, kas vēl atrodas skolā.
Sabiedrības veselības aģentūra ir apzinājusi bērnus, kas no skolas devušies mājās un par iespējamo saslimšanu ar dizentēriju informējusi mediķus bērnu dzīvesvietā.
Visiem saslimušajiem pēkšņi sākās caureja, bija paaugstināta ķermeņa temperatūra un galvassāpes. Ir paņemtas analīzes no virtuves bloka, kontaktpersonām un ēdiena porcijām. Iepriekš skolā nav bijis līdzīgu saslimšanas gadījumu.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Tā nav lieta! - atrauc puisis, - Vai strādnieku nelīgsi?10. - Tā nav lieta! - atrauc puisis, - Vai strādnieku nelīgsi? - Kur man strādnieku līgt,...

 • Autoskolas ceļ nepamatotu paniku

  Izplatot informāciju par izmaiņām Satiksmes ministrijas noteikumos par braukšanas eksāmena pieņemšanas kārtību, presē izskanējusi autoskolu...

 • Policija saskaras ar grūtībām

  Saeima šodien lemj par Saeimas Juridiskās komisijas sagatavoto grozījumu administratīvo pārkāpumu kodeksā nodošanu komisijām.Saeima šodien lemj par...

 • Upe

  Tirgus diena ataust saulaina, tās gaisma pamazām izdzenā Dārtas bēdas. Viņa gurdiem soļiem iet uz pilsētu, lai nolūkotu un pirktu zirgu.9. Tirgus...

 • Pededzes pagastā nav ārsta un aptiekas

  Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta.Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta. "Kādreiz...

 • Par spīti neveiksmēm turpina audzēt vēžus

  Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no nedaudzām zemnieku saimniecībām Latvijā, kas audzē vēžu mazuļus.Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no...