Rēķins mazāks nekā komisijas maksa 11

Saņemot pirmos SIA “Pilsētvides serviss” rēķinus par atkritumu izvešanu un dodoties tos apmaksāt, daži iedzīvotāji saskaras ar nepatīkamu situāciju – komisijas maksa par pārskaitījuma veikšanu ir lielāka nekā pats apmaksājamais rēķins. Laikraksta lasītāji jautā, ko šādā situācijā darīt.

Vairāk nekā rēķins
“Saņēmu rēķinu par 2,12 eiro. Devos uz pastu to apmaksāt, kur man pateica, ka par šo pakalpojumu komisijas maksa ir 2,50 eiro. Tas ir vairāk nekā viss mans rēķins! Man tas nešķiet pareizi. Ne es viens ar šādu situāciju saskaros, tā man skaidroja pastā. Ne visi var aiziet līdz birojam Rūpniecības ielā, kas ir Alūksnes nomalē. Tas ir tālu. Ar autobusu braucot, jāmaksā vēl par biļeti 0,55 eiro. Varbūt varētu būt kāda klientu pieņemšanas vieta ar iespēju samaksāt rēķinus pilsētas centrā,” saka alūksnietis Uldis Tiltiņš.
Arī kāda cita alūksniete pensijas gados, kura vēlējās būt anonīma, atzīst, ka “Pilsētvides servisa” birojs ir tālu no pilsētas centra, taču, nesaskatot citu iespēju, kā izdevīgāk samaksāt rēķinu, mēros tālo ceļu no pilsētas centra uz nomali. “Tas būs apgrūtinoši, bet iešu. Pastā noteikti nemaksāšu,” teic sirmgalve.

Nenosaka maksu lielumu
SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors norāda, ka par “Latvijas Pasta” noteiktajiem izcenojumiem nevar atbildēt. “Komisijas maksas lielumu mēs nevaram noteikt, ja rēķinus maksā pastā – tas jau ir “Latvijas Pasta” pakalpojums, ne mūsējais. Lai izmaksas nebūtu tik lielas, varam ieteikt rēķinus maksāt elektroniski. Ja arī cilvēks ar mūsdienu ierīcēm ir “uz jūs”, var palūgt maksājumu veikt kādu tuvinieku. Arī mans vectēvs, kuram ir 87 gadi, daļu maksājumu veic pats, bet daļu samaksāju viņa vietā elektroniski,” rosina J.Ugors.
Par to, ka uzņēmums varētu izveidot apmeklētāju pieņemšanas vietu pilsētas centrā, vēl nav domāts. “Ja būs pieprasījums, domāsim par šādu iespēju, esam par to, lai cilvēkiem būtu labi. Tas varētu būt viens no kompromisiem, ja cilvēkiem tas ir aktuāli,” teic J.Ugors. Viņš arī atzīst, ka šobrīd lielākoties klienti rēķinus izvēlas apmaksāt elektroniski un līdz šim neviens nav devies to darīt uz uzņēmuma biroju Rūpniecības ielā Alūksnē.

Līgumus slēdz naski
J.Ugors arī stāsta, ka darbs ar līgumu slēgšanu veicas labi. “Līgumus ir noslēguši 75 % potenciālo klientu, bet līgumu slēgšanas process vēl nav beidzies un arvien saņemam jaunus līgumus. Tos, kuri to vēl nav izdarījuši, gaidīsim. Ja tas nenotiks, kādā brīdī sadarbosimies ar Alūksnes novada pašvaldības policiju. Atkritumus izvedam tikai tiem, kuri ir noslēguši ar mums līgumus – darbu veicam maršrutā, kur ir noslēgti līgumi,” viņš skaidro un atzīst, ka cilvēki ir atsaucīgi, slēdzot līgumus, un neviens nevēlas maksāt sodus.

Vai tieši maksājumi būs ar visiem?
“Alūksnes Ziņās” pagājušā gada novembrī jau rakstījām, ka SIA “Alūksnes nami” vēlas mainīt ierasto kārtību norēķinos par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem – par saņemtajiem pakalpojumiem “Alūksnes namu” klienti norēķinātos nevis ar viņu starpniecību, gan ar katru pakalpojuma sniedzēju individuāli. SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Armands Musts skaidro, ka šobrīd līgums par tiešajiem maksājumiem ir noslēgts tikai ar SIA “Pilsētvides serviss”. “Piegādājam klientiem “Pilsētvides servisa” rēķinus, kuri cilvēkiem ir jāmaksā bez mūsu starpniecības, tā sakot – maksā uzreiz uzņēmumam. Pārējā kārtība attiecībā uz akciju sabiedrību “Simone” un SIA “Rūpe” palikusi iepriekšējā statusā. Attiecībā uz “Simoni” nekas nemainīsies, kamēr beigsies apkures sezona. Notiek pārrunas, izvērtēšana, un līdz 1.jūlijam iedzīvotājus šis jautājums neskars. Pārrunājamie jautājumi ir diezgan komplicēti, arī juridiski risināmi, tādēļ sarunas vēl notiek. Attiecībā uz “Rūpi” pieļauju, ka vienosimies par tālāku sadarbību,” stāsta A.Musts.

Pārejas periods - pusgads
Runājot par noslēgtajiem daudzdzīvokļu māju līgumiem ar jauno atkritumu apsaimniekotāju “Pilsētvides servisu”, A.Musts saka, ka visas mājas līgumus vēl nav noslēgušas. “Esam noteikuši termiņu, līdz kuram mājām ir jābūt noslēgtiem līgumiem ar atkritumu apsaimniekotāju. Viss ir procesā, un ar katru dienu noslēgto līgumu skaits palielinās. Nebūs tā, ka pieci tūkstoši klientu visi vienā dienā noslēgs līgumus, tādēļ ir domāts pārejas periods – pusgads,” skaidro A.Musts.
Ja arī līgumi nav noslēgti, atkritumu izvešana notiek un cilvēki rēķinus saņem. “Process tiek nodrošināts, atkritumi tiek izvesti. Līgumu slēgšana nav vienkāršs un ātri risināms jautājums. Ir mājas, kuras nav noslēgušas līgumus, bet rēķinus saņem, atkritumus izved, un idejiski nekas nav mainījies. Mainījies ir tikai operators, kas šo pakalpojumu veic un samaksas kārtība operatoram – tiešais maksājums,” skaidro A.Musts.

— Agita Bērziņa

Komentāri 11

Pexis

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums.
(2) Pakalpojuma sniedzēja pienākums ir noslēgt ar dzīvojamās mājas īpašnieku pakalpojuma līgumu un nodrošināt dzīvojamās mājas īpašniekam iespēju norēķināties par pakalpojumu kārtībā, kādu atbilstoši šā likuma 17.3 panta noteikumiem izvēlējies dzīvojamās mājas īpašnieks.
Ja dzīvokļu īpašnieki nav pieņēmuši lēmumu Dzīvokļu īpašuma likumā noteiktajā kārtībā(AN piekoptā parakstu salasīšana likumā nav paredzēta kā lēmumu pieņemšanas iespēja) mainīt pieligto samaksas kārtību, Pilsētvides Servisam nav tiesību šadus rēķinus piestādīt. Ja vien AN nav maldinājuši Pilsētvides Servisu(tas ir apš***ši gan dzīvokļu īpašniekus, gan pakalpojumu sniedzēju).

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 14:15

Čiekurs Egle

Īsti nav saprotams, kurš kuru te ir apšmaucis, bet daudzīvokļu mājām, vismaz tajām kuras man ir skaidri zināms (tādas ir 3, brīvības ielā, merķeļa ielā un apes ielā) dzīvokļu īpašniekiem vai īrniekiem tika iedots parakstīt individuālu līgumu, kā privātmājām (identisku) tur bija norādīta m^3 maksa, 16,01 eur, un uzdodot jautājumus tika paskaidrots ka nekas nemainās iedzīvotājiem, ka tas tika klāstīts arī tajā sanāksmē decembrī māju vecākajiem. Tiesa nogādājot līgumu Pilsētvides servisa neviens viņu tur neparaksta, bet saka, ka tikai tad kad visa māja būs iesniegusi līgumus tad viņi tos parakstīšot. Vai ir kāds līgums starp Pilsētvides servisu un Alūksnes namiem nav zināms, konkrēts juridisks kārtējais haoss Alūksnes novada izpildījumā.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 18:26

Čiekurs Egle

Tāpat nav īsti saprotams, kas būs ja kāds vai vairāki iedzīvotāji atteiksies parakstīt vai iesniegt šādus līgumus, vai vispār neliksies par tiem ne zinis un turpinās tik nest musarus, kurš tad par tiem musariem maksās? Kā šādos gadījumos rēķinās atkritumu maksas, vai tikai dalīs uz to dzīvokļu skaitu, kuri ir parakstījuši līgumus? Ko darīs ar pārējiem?

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 18:29

Čiekurs Egle

P.S. Alūksnes namos pārvaldīšanas likums nevienu neinteresē, tur ir daudz noteiktu pienākumu, kuri apsaimniekotājam ir jāpilda, un kuri joprojām dzīvē netiek realizēti nevienā mājā.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 18:31

Pexis

Daudzdzīvokļu mājām līgums ar katru dzīvokli individuāli ir idiotisms, ne velti paši neparaksta. Tāda individuālo līgumu došana nemainot esošos pārvaldīšanas līgumus, ko neviens nav mainījis, ir prettiesiska. AN nav tiesīgi atteikties no naudas iekasēšanas, ko nupat vēstulē vienam dzīvokļa īpašniekam ir norādījis Dukulis(domes juristi gatavojuši). Esot šobrīd līgums starp AN un PS. Dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības iepazīties ar pakalpojumu līgumiem ciktāl tas skar viņu intereses(pakalpojuma sniegšanas kārtība, samaksas kārtība u.t.t.). Pārvaldīšanas likums saka, ka līgumā starp AN un PS jābūt atrunātai tādai samaksas kārtībai par kādu lēmuši dzīvokļu īpašnieki(tas , kas ir pārvaldīšanas līgumos). AN likumus ignorēt varēs ne īpaši ilgi. Mēslu tai kantorī Musta laikā ir sakrājies vairāk nekā Kosinovam pārmeta vai Omeljanai. Vadzis lūzīs, kaut Musts plātās, ka stipra aizmugure un paliks par spīti uzņēmuma novešanai līdz de facto maksātnespējai, pierakstījumiem, likumu ignorēšanai u.t.t.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 20:08

Čiekurs Egle

Dzirdēju, ka arī Apes ielā vienai mājai brutāli ķēris no AN, it kā balstoties uz līgumu starp māju un AN, esot AN juristi atraduši atrunu par to ka AN vienkārši publicējot vēstnesī un reģionālajā avīzē informāciju var pacelt apsaimniekošanas maksu vienpersoniski, laikam jau uz dajebcik cik vēlas, šajā gadījumā uz 0.85 cent m^2 ieskaitot PVN esošo 0.53 cent m^2. A. Musts laikam tiešām varens sajuties vai arī tās ir kaut kādas pēdējās agonijas pazīmes... Nabaga cilvēki tur. Paldies ka dalies ar info Pexi.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 23:34

Pexis

Ir jau lietas, kur Musts ir apsviedīgs. Piemēram viesnīcai iegādājās mēbeles uz mata tādas pat kā savā bankrotējušajā motelī Vējakalns(pilnkoka mēbelēm zaru vietu u.c. zīmējums ir individuāls). Firma, no kuras pirka laikam bija kāda Latgales puses aptieka...

pirms 3 gadiem, 2018.01.17 10:44

Čiekurs Egle

Ātri gan šīs ziņas un arī par dēliņkalnu pazūd no komentātākajiem rakstiem, vai sakrtitība?

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 00:22

Čiekurs Egle

Sajaucu, domāju par sporta skolu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 00:23

tiki-taki

Hmm... Divas dienas redzēju portālā materiālu par Sporta skolu. Gribēju ierakstīt savu viedokli, bet tobrīd nebija laika. Šodien apstākļi atļauj atlicināt kādu lieku minūti šai tēmai, bet... KUR TAD MATERIĀLS PALICIS?
Tas nebija vēl tik vecs, bija arī tobrīd viskomentētākis... KURAM TRAUCĒJA?

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 13:49

Lelde

Esmu ievērojusi, ka jebkurš komentārs, kurš kautkādā veidā atšifrē mūsu darboņu naudas kāri un citas darbības, tiek dzēsts. Rodas daudz jautājumu, kam tik ļoti traucēja, ka varēja komentēt, izteikt savas domas. Un pamatojums no laikraksta puses, ka tādā veidā tiks ierobežoti rupji, utt komentāri, neiztur kritiku. Jo ieejot gulbenes lapā, tur joprojām var komentēt un izteikt domas utt. un komentārus palasot mēdz būt dažādi, arī rupji utt. bet tur vismaz notiek kāda iedzīvotāju interese par savu novadu un seko līdzi. te pēc visiem jauninājumiem ir tik neinteresanti., ka pat sludinājumus neviens vairs neliek.

pirms 3 gadiem, 2018.01.18 21:55

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...

 • No sirds uz sirdi

  No sirds uz sirdi

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pienenīte” noslēgusies labo darbu nedēļa ,,No sirds uz sirdi…”. Katras grupiņas bērni, bērnu vecāki,...

 • Aicina radīt novada iedvesmas stāstus Latvijas simtgadei

  Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.Par konkursa tēmu...

 • Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Biedrība “Apes attīstības atbalsta klubs” realizējusi vēl vienu ilgi lolotu sapni par skaistu un labiekārtotu virtuvi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...