Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Remonts vannas istabā un tualetē

Pie svarīgākajiem objektiem dzīvoklī, mājā un birojā pieder tā sauktais sanitārais mezgls – dušas kabīne, vanna un tualete.

Pie svarīgākajiem objektiem dzīvoklī, mājā un birojā pieder tā sauktais sanitārais mezgls – dušas kabīne, vanna un tualete. Šo elementu iekārtojums un funkcionālās kvalitātes līmenis raksturo arī minēto telpu komforta pakāpi.
Tādēļ remontu sanitārajā mezglā vajadzētu rūpīgi pārdomāt.
Priekšdarbi
Pirms remonta vēlams izstrādāt vismaz nelielu projektu vai plānojumu objekta dizainera vai telpu īpašnieka izpildījumā. To darot, ir jāpārdomā: ko gribam mainīt esošo mezglu izvietojumā; kādas mēbeles un elektriskās ierīces vēlamies ierīkot.
Jāpārliecinās uz papīra, vai tam visam būs vieta un kā to izvietot (tas ir īpaši svarīgi, jo parasti šīs telpas ir mazas un ir jārēķinās ar katru centimetru, arī ar apdares materiālu biezumu). Jāņem vērā kanalizācijas un ūdensvada pienākošās vietas. Ja tualetes un vannas telpas ir mazas, varbūt ir lietderīgi tās apvienot, izņemot starpsienu. Šajā gadījumā būs vajadzīgs apstiprināts projekts.
Izvēloties mēbeles, apdares veidu, tualetes podu, dušas kabīni, vannu un izlietni, ir jāsaskaņo šo elementu krāsa un forma, tāpēc labāk tos iegādāties vienā firmā.
Sanitārā mezgla telpās, šķiet, vispiemērotākie būtu vēsie toņi, piemēram, tirkīzzaļie, zilganie. Varētu lietot arī sārtos un baltos toņus. Saprotams, ka sienu un grīdu toņi ir jāsaskaņo ar šo telpu mēbeļu, tualetes poda, vannas un izlietnes krāsām. Ja vēlaties krāsainu santehniku, noteikti viss komplekts ir jāpērk vienā firmā. Darba veikšanai nepieciešamos dārgākos instrumentus būs izdevīgāk uz remonta laiku iznomāt, nekā iegādāties.
Santehnika
Darbi jāsāk ar vecās santehnikas demontāžu. Šo darbu veikšanu, kas ir saistīti ar ūdens atslēgšanu, būs jāsaskaņo ar dzīvojamās mājas apsaimniekotāju. Pirms ūdens atslēgšanas būtu jāiegādājas lodīšu krāni, ar ko bloķēt kanalizācijas vadu galus. Sākot santehnikas iekārtu nomaiņu, vajadzētu visus ūdensvadus maksimāli iemontēt sienā (to var darīt, iefrēzējot ar griezējripas palīdzību). Šuves var aizdarīt ar apmetuma javu, un veikt sienu izlīdzināšanu. Kanalizācijas vadi būtu apšujami ar mitrumizturīgām (parasti tās ir zilā krāsā) riģipša plātnēm un pārklājami ar sienu un grīdas apdarei izvēlēto materiālu. Ar mitrumizturīgām riģipša plātnēm būtu jāaizšuj arī vecie stāvvadi.
Vēlams visus krānus, ūdens skaitītājus un filtrus kompakti izvietot vienā vietā, speciālā padziļinājumā. Šajā vietā ir ieliekamas speciālās durtiņas, kurām virsū var uzlīmēt, piemēram, flīzi, līdz ar to uzlabojot telpas dizainu un atvieglojot tās kopšanu. Pārējie santehnikas darbi – vannas, dušas kabīnes, izlietnes, tualetes poda un visu krānu montāža – veicami pēc tam, kad paveikta sienu un grīdu apdare ar flīzēm vai citu materiālu.
Grīdas hidroizolācija
Pirms grīdas hidroizolācijas vēlams veikt grīdu izlīdzināšanu. Šim nolūkam vislabāk izmantot grīdu pašizlīdzinošās masas. Vēlamākais variants būtu līmējamā grīdu izolācija. Šim nolūkam izmanto speciālu materiālu, kuru var uzlīmēt uz mastikas (vislabāk uz ūdens bāzes).
Kad izlīdzināšana pabeigta, var izmantot ruberoīda izolācijas materiālu. Ja virsū klāsiet flīzes, tad labāk piemērots būs smilšu pārklājums vai kāds cits materiāls, kas veicina saķeri.
Ja grīdai domājat klāt citu materiālu (linoleju, korķa plāksnes vai ko citu), tad hidroizolācija būtu jānovieto zem grīdu izlīdzinošās kārtas. Ja ir lielas bedres, tās pirms hidroizolācijas un grīdu izlīdzinošās kārtas uzklāšanas ir jāaizpilda.
Uz gludas virsmas pēc gruntēšanas ar grunti, kas ir domāta speciāli grīdu gruntēšanai, var uzklāt linoleju vai kādu no minētajiem materiāliem. Šim nolūkam jāizmanto speciālās līmes (katram materiālam tās būs citādas).
Grīdas un griesti
Grīdu pārklājumam izmantojot linoleju, tas ir labi jāpielīmē un tā virsmai ir jābūt labi izlīdzinātai. Linoleju ar auduma pamatni klāt nedrīkst, lamināta un preskartona materiāls nebūs atbilstošs.
Santehnikas mezgla telpās var izmantot lakotās korķa plāksnes. Ja ir iegādātas nelakotās korķa plāksnes, tās vēlams pārklāt ar ūdensizturīgu laku, jo lakojot tiks aizpildītas mazās šuvītes. Korķa grīdu uzklāšana būs lētāka nekā flīzēšana, bet pats materiāls – tikai mazliet dārgāks. Korķa grīdas būs mīlīgas un siltas.
Ja telpā ir tā sauktie kapitālie griesti, tos var vienkārši nokrāsot, izmantojot mitrumizturīgās akrila lateksa krāsas (”Interhers”, ”Dekors”, ”Vivaplasts 20” un citas). Var lietot arī standarta iekārtos griestus, taču šajā gadījumā būtu jāizmanto mitrumizturīgās plāksnes.
INĀRA ORLOVSKA, Latvijas Amatniecības kameras (LAK) speciāliste, Ēku krāsotāju meistaru kameras prezidija locekle (“Mans Īpašums”)

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...