Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reorganizācija statistikas pārvaldē ļaus ieviest jaunas tehnoloģijas

Centrālās Statistikas pārvaldes reģionālā reorganizācija paredz izmaiņas Alūksnes rajona nodaļā.

Centrālās Statistikas pārvaldes reģionālā reorganizācija paredz izmaiņas Alūksnes rajona nodaļā. Reformu realizēs divos gados, pakāpeniski veidojot trīs statistikas datu apstrādes centrus Vidzemē, Kurzemē un Latgalē. Vispirms izmaiņas skars Vidzemi, tāpēc no 1.jūlija Alūksnē būs tikai viens biroja darbinieks.
"Iedzīvotāji, augstskolu studenti un skolēni, tāpat zemnieki, pašvaldību darbinieki un sabiedriskās organizācijas arī turpmāk varēs birojā iepazīties ar datiem un saņemt konsultācijas. Statistikas pārvaldei ir mājas lapa, kur var redzēt jaunāko informāciju. Uzņēmējiem atskaites būs jāsūta uz reģiona centru, kas droši vien būs Valmierā. Līdz šim pa pastu saņemam tikai trīs procentus atskaišu. Parasti iesniedzēji ierodas pie mums, lai uzreiz pārliecinātos, ka atskaitēs nav kļūdu. Ja nepieciešams, skaidrojam un palīdzam tās labot," stāsta Centrālās statistikas pārvaldes Alūksnes rajona nodaļas vadītāja Ligita Pliena.
Alūksnes rajonā ir daudz nelielu uzņēmumu, kam, iespējams, var rasties grūtības atskaišu sagatavošanā un iesniegšanā. Būs jārēķinās arī ar sūtījuma apdrošināšanas maksu, jo informācija ir konfidenciāla. Tiesa, pērn pilotprojekta izmēģinājuma testi Valkā un Jūrmalā nerada bažas, ka varētu samazināties datu atbildētības līmenis.
Šajā gadā lielākais statistikas pētījums būs lauksaimniecības struktūras apsekojums, ko pēc vienotas programmas un metodoloģijas veiks visās Eiropas Savienības dalībvalstīs un kandidātvalstīs. "Divas reizes gadā ir jāveic arī rajona lauku saimniecību apsekojums. Šajā darbā iesaista skaitītājus no visām pašvaldībām. Pagaidām nav zināms, kā apsekos lauksaimniecības struktūras rajonā jūnija pirmajās divās nedēļās," norāda L.Pliena. Viņa atzīst, ka būs smags darba periods pirms reorganizācijas, jo vajadzēs sagatavot nodošanai arī dokumentus un lietas. Paredzamā nodaļu samazināšana ļaus racionālāk izmantot resursus un ieviest jaunas tehnoloģijas, lai ikvienu datu lietotāju labāk nodrošinātu ar informāciju, bet daļa šajā iestādē strādājošo paliks bez darba.

Citu datumu laikraksti