Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reorganizēs pašvaldības uzņēmumu “Rūpe”

Alūksnes pilsētas domes septembra sēdē nolēma Alūksnes pilsētas pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu "Rūpe" pārveidot par Alūksnes pilsētas pašvaldības sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Rūpe".

Alūksnes pilsētas domes septembra sēdē nolēma Alūksnes pilsētas pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmumu "Rūpe" pārveidot par Alūksnes pilsētas pašvaldības sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) "Rūpe".
Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Komerclikuma spēkā stāšanās kārtību, likumiem "Par valsts un pašvaldību uzņēmumu pārveidošanu statūtsabiedrībās" un "Par pašvaldībām".
Sēdē deputāti veica izmaiņas "Rūpes" statūtos un nolēma, ka rīkotājdirektora pilnvaru termiņš būs trīs mēneši nevis trīs gadi, kā bija paredzēts. Par SIA "Rūpe" rīkotājdirektoru, ar pārstāvības tiesībām atsevišķi, iecēla tās līdzšinējo vadītāju Elitu Sūnu. Alūksnes pilsētas domes izpilddirektoram Uldim Ozolam uzdeva divu nedēļu laikā izstrādāt konkursa nolikumu uz "Rūpes" rīkotājdirektora amatu.
"Darba likums nosaka, ka šāda veida darbības, kādas veic ar "Rūpi", nav ne uzņēmuma likvidācija, ne štatu samazināšana, bet strukturālas izmaiņas, kas nav par pamatu kāda darbinieka atbrīvošanai no amata," skaidro Alūksnes pilsētas domes juriste Aiva Egle.
Domes sēdē izraisījās plašas diskusijas par rīkotājdirektora pilnvaru termiņu. Deputāts Pēteris Kučiks uzskata, ja veic reorganizāciju, kā tas notika arī Alūksnes poliklīnikā, kur tagad ir izveidojusies demokrātiska pārvaldes forma, tad "Rūpē" būtu jārīkojas tāpat.
"Pēc padomju laika principiem bija tā - ja kādam ir amats, tad uz mūžu. Tā nevar būt. Uzskatu, ka vadītāju vajadzētu ievēlēt uz laiku, pēc tam organizējot konkursu. Daudzās Alūksnes rajona iestādēs ir vērojama šī neaizvietojamība," saka P.Kučiks.
Depuāts Jānis Liepiņš uzskata, ka jebkurā situācijā ir jāievēro likums. "Mēs vēlamies uzņēmumu reorganizēt, nevis likvidēt, tādēļ kaut kāda pārmantojamība ir jāsaglabā. Lai "Rūpes" pārvaldes sistēmā kaut ko mainītu, pārejas posms nebūs viegls. Uzskatu, ka normālu pāreju var veikt zinošs cilvēks. Reorganizācijā izšķirošais būs ne tikai vadītājs, bet arī cilvēki, kas to veiks. Manuprāt, trīs gadi nav pārāk garš periods," apgalvo J.Liepiņš.
Deputāts Jānis Cīmiņš atbalstīja priekšlikumu, ka rīkotājdirektors "Rūpē" jāieceļ uz trim mēnešiem, pēc tam organizējot konkursu uz šo amatu. Deputāts Artūrs Dukulis norāda, ja dome pieņem lēmumu līdzšinējo "Rūpes" vadītāju Elitu Sūnu atstāt amatā uz trim mēnešiem, tādējādi viņai tiek izteikta neuzticība.
"Šobrīd mēs nevaram izvērtēt ne pozitīvo, ne negatīvo "Rūpes" darbā, tādēļ vislabākais būtu uz trim mēnešiem noteikt rīkotājdirektoru, pēc tam izsludinot konkursu un absolūti nenoliedzot, ka uz amatu var kandidēt arī E.Sūna vai citi interesenti. Ja pēc tam E.Sūna pierāda savu izstrādāto koncepciju tālākajai uzņēmuma attīstībai, mēs varam viņu pēc trim mēnešiem atkal apstiprināt amatā. Ja kādam citam kandidātam būs izstrādāta labāka attīstības koncepcija, varam atbalstīt viņa kandidatūru. Manuprāt, "Rūpes" vadītāja amats ir atbildīgs un to vajadzētu veikt cilvēkam ar augstāko izglītību, kā arī pārējiem darbiniekiem būtu jābūt profesionāļiem," domā deputāts Valdis Vīksna.
Viņš atbalsta, ka domei pagaidām vajadzētu uzņēmuma vadītāju apstiprināt uz trim mēnešiem, pēc tam izsludinot konkursu. Tādējādi domei būtu iespēja izvēlēties "Rūpes" vadītāja amatam labāko kandidatūru. "Ja atbalstīsim trīs gadu termiņu, mēs nevaram paredzēt, kas pa to laiku uzņēmumā notiks. Darba slodze "Rūpē" ir liela, tādēļ, manuprāt, šajā amatā nevajadzētu būt pensionētam cilvēkam," norāda V.Vīksna.
Deputāts Juris Iesalnieks apgalvo, ka ir gatavs balsot arī par citu kandidatūru "Rūpes" rīkotājdirektora amatam, ja tāda ir. "Pašlaik neesmu dzirdējis, kurš cits varētu uzņemties šo grūto darbu," klāsta J.Iesalnieks.

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...