Rieksti - bauda garšas sajūtai un ādai

Rieksti pēdējā laikā kļuvuši par modes produktu - tie ir gan veselīgi, gan sagādā baudu. Rieksti ir ne tikai vērtīgs uzturlīdzeklis, bet gadsimtiem ilgi tos izmanto skaistumkopšanā.

Rieksti pēdējā laikā kļuvuši par modes produktu - tie ir gan veselīgi, gan sagādā baudu. Rieksti ir ne tikai vērtīgs uzturlīdzeklis, bet gadsimtiem ilgi tos izmanto skaistumkopšanā. Tajos ir daudz vitamīnu un mikroelementu. 100 grami riekstu ir gandrīz tas pats kas 20 grami olas baltuma. 100 gramos riekstu ir vidēji 60 līdz 70 grami tā saucamo labo tauku, kas veselību ietekmē labvēlīgi. Rieksti ir bagāti ar šķiedrvielām, tie veicina zarnu darbību. Labvēlīgo tauku un kalcija visvairāk ir mandelēs, pat vairāk nekā biezpienā, ko tradicionāli uzskata par ļoti labu kalcija avotu. 100 grami mandeļu satur gandrīz divu dienu devu ādas skaistumam nepieciešamo vitamīnu.
Riekstos ir daudz vitamīnu un minerālvielu: fosfors, magnijs, mangāns, B grupas vitamīni, kā arī folskābe. Mandeles dēvē par jaunības avotu, jo tās satur daudz A un E vitamīna. Daudz A vitamīna ir pistācijās (svaigās).
Riekstus visbviežāk lietojam kā našķi starp ēdienreizēm vai kā papildinājumu salātos un saldēdienos. Šoreiz piedāvājam valriekstu kūku ar mandeļu krēmu.
(Izmantoti materiāli no inteRneta)
Valriekstu kūka ar mandeļu krēmu
Biskvītam nepieciešams: 4 olas, 180 g cukura, 1 ēdamkarote miltu, 1 ēdamkarote rīvmaizes, 200 g valriekstu, naža gals sodas.
Krēmam nepieciešams: 2 ēdamkarotes cukura, 125 g piena, 100 g sviesta, 100 g mandeļu, 3 tējkarotes cietes, vanilīns.
Lielākai kūkai biskvītam un krēmam paredzētās sastāvdaļas dubulto.
1. Atsevišķos traukos olām atdala baltumu un dzeltenumu.
2. Dzeltenumus puto ar cukuru, pievieno miltus, rīvmaizi, sasmalcinātus valriekstus un sodu. Turpina putot.
3. Stingrās putās sakuļ olu baltumus un pievieno sagatavotajai masai. Vēlreiz visu masu ar mikseri saputo.
4. Nelielā tortes formā ar noņemamu malu ieklāj cepamo papīru, ielej sagatavoto riekstu masu un liek sakarsētā cepeškrāsnī. Cep apmēram pusstundu. Pēc tam biskvītu lēnām atdzesē.
5. Atdzesētam noņem cepamo papīru. Ar diega vai makšķerauklas palīdzību pārgriež uz pusēm.
6. Kamēr biskvīts cepas, gatavo krēmu. Nelielā katliņā ieber cukuru, cieti un uzlej pienu. Uz lēnas uguns sildot, maisa, kamēr sastāvdaļas sabiezē.
7. Pievieno sviestu, sasmalcinātas grauzdētas mandeles un divas ēdamkarotes ruma. Atdzesē.
8. Krēmu iesmērē starp ripām, apsmērē maliņas un virsmu. Var rotāt ar ogām, grauzdētiem riekstiem vai mandeļu skaidiņām.

Citu datumu laikraksti