Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Riepu izvēle ir plaša

Kad negaidīti pārsteidz pirmais sniegs un apledojuši ceļi, autobraucēji, kas nav laikus nomainījuši vasaras pret ziemas riepām, steidz to darīt, lai neapdraudētu savu un pasažieru pārvietošanos pa slidenajiem ceļiem.

Kad negaidīti pārsteidz pirmais sniegs un apledojuši ceļi, autobraucēji, kas nav laikus nomainījuši vasaras pret ziemas riepām, steidz to darīt, lai neapdraudētu savu un pasažieru pārvietošanos pa slidenajiem ceļiem.
“Stingri noteikta termiņa, kad mainīt riepas, nav. Ziemas riepu lietošanu reglamentē ceļu satiksmes noteikumi. Mūsu klimatiskajos apstākļos cilvēkiem pašiem ir jāapsver, kad mainīt riepas, vēlams laikus un nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus,” stāsta SIA “Auto Alūksne” servisa meistars Ivars Helmess.
Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka cilvēki ir kļuvuši izglītotāki un laikus nomaina vasaras pret ziemas riepām. “Autobraucēji mācās no citu kļūdām. Viņi ir aprēķinājuši, ka uzmontēt ziemas riepas ir lētāk, nekā pēc tam remontēt sasistu automašīnu,” apsver I.Helmess. Viņš paskaidro, ka šobrīd servisā no veicamajiem darbiem 65 līdz 70 procenti darbu ir saistīti ar ziemas riepu maiņu.
Pirms ziemas riepu iegādes, pircējam vajadzētu konsultēties ar pārdevēju un servisa darbiniekiem, jo viņi ir zinošāki par pircēju. Ziemas riepu klāsts ir plašs, tās ir paredzētas dažādiem klimatiskajiem apstākļiem. Pircējam pirms ziemas riepu iegādes ir jāapsver, pa kādiem ceļiem un kurās valstīs viņš brauks. Ir jāņem vērā, ka atsevišķās valstīs nedrīkst braukt ar radžotām riepām. Tomēr pircējam pastāv izvēles iespējas. Ikviens pircējs pēc kataloga var izvēlēties piemērotas ziemas riepas.
I.Helmess stāsta, ka cilvēki izvēlas gan jaunas, gan arī atjaunotas riepas. Restaurētās riepas braukšanas ziņā zaudē dažus procentus jaunai riepai. I.Helmess atzīst, ka mūsu klimatiskajiem apstākļiem vissezonas riepas nav īpaši piemērotas.
“Pie mums ziemā ir gan sniegs, gan šķīdonis, gan slidens ledus,tāpēc jārēķinās, ka ar vissezonas riepām ziemā nevarēs tik ātri nobremzēt,” paskaidro meistars. Ja klients vēlas, riepās var sašaut radzes, tomēr jāņem vērā, ka tad riepas izmaksās dārgāk.
“Ziemas riepām noteikti jābūt mīkstām, ražotāji gumijas sastāvam pievieno silikonu, lai veidotos labāk saķere ar sniegu un ledu, viņi smalki “sagraiza” riepu tā saucamajās lamelēs. Tomēr jāņem vērā, ka, braucot pa tīru asfaltu ar šādu sīki lameļotu riepu, mašīna var sākt nedaudz planēt. Tas nav nekas bīstams, tomēr nepieredzējušam braucējam tas var šķist nedaudz dīvaini,” atz īst I.Helmess.
Alūksniešiem, kas reti izbrauc tālāk uz Rīgas pusi, servisa meistars iesaka izvēlēties lameļveida un radžotas riepas. “Ja biežāk jādodas uz Rīgu, kur asfalts uz šosejas parasti ir tīrs, var izvēlēties neradžotās riepas,” piebilst servisa darbinieks.
Riepu ražotājfirmas katru ziemu cenšas piedāvāt aizvien jaunas riepas, jaunus protektorus. Jaunumiem ir arī lielākas cenas. Tomēr ir atsevišķas riepas, kurām cenas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir samazinājušās par 20 līdz 25 procentiem.
“Kamēr nav dzirdētas atsauksmes un ekspertu viedokļi par jaunajiem ziemas riepu modeļiem, cilvēki tās neizvēlas, viņi priekšroku dod zināmām un pārbaudītām riepām,” paskaidro servisa miestars.

Citu datumu laikraksti

 • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

  Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

 • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

  Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

 • Labas uzvedības ABC

  Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...

 • Rajonā joprojām trūkst zobārstu

  Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums. Ar “Alūksnes Ziņu”...

 • Finišē kalnu velosipēdisti

  Pie Alūksnes ezera, Tempļakalna pakājē sestdien, 18.oktobrī, uz atklātā Alūksnes rajona čempionāta noslēguma sacensībām pulcējās 66 kalnu...

 • Vai tas ko mainīs?

  Aizliegts auglis vienmēr ir saldāks. Diemžēl tas ir neapgāžams fakts. Jo vairāk tev atkārtos, ka nedrīkst TO un TO, notiek gluži pretēji - roka...