Rīgā - jaunas, labākas iespējas

Pēc pārnākšanas strādāt uz Rīgu es nopelnu gandrīz divreiz vairāk nekā iepriekš, turklāt noteikti izmantošu arī citas labās iespējas, kas paveras galvaspilsētā.

Pēc pārnākšanas strādāt uz Rīgu es nopelnu gandrīz divreiz vairāk nekā iepriekš, turklāt noteikti izmantošu arī citas labās iespējas, kas paveras galvaspilsētā - piemēram, sākšu studijas augstskolā, - uzsver Arita Kraukle (34), pārdevēja "Maximas" lielveikalā Rīgā, Purvciemā, A.Deglava ielā. Viņa ir viena no tiem jau vairākiem desmitiem mazpilsētu iedzīvotājiem, kas atraduši darbu galvaspilsētā, kur veiksmīgi iejutušies Baltijas valstīs lielākā tirdzniecības uzņēmuma "VP Market" komandā.
Kā tad tas noticis?
Grūts, bet pareizs lēmums
- Es jau 13 gadus strādāju tirdzniecībā savā dzimtajā pilsētā Talsos, kur savulaik pabeidzu vidusskolu un, vienkārši sakot, biju pavadījusi visu savu mūžu. Teikšu godīgi - tāpēc izlemt aiziet uz Rīgu nenācās viegli. Taču tagad atklāti varu atzīt, ka bija vērts. Jo, piemēram, pagājušajā mēnesī "uz rokas" nopelnīju 150 latus, kamēr Talsos un citās rajonu pilsētās, cik zinu, pārdevējas lielākoties pelna apmēram 80 - 90 latus, turklāt ne vienmēr darba devējs samaksā nodokļus, tāpēc var rasties problēmas saņemt valsts sociālās garantijas. Turpretī "Maximā" nekas tamlīdzīgs nav pat iedomājams. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka darbs lielveikalā man patiešām patīk - te strādāt ir krietni interesantāk nekā manā iepriekšējā darbavietā, mazā apģērbu veikaliņā... Un galvenais, ka tieši pēc atnākšanas uz Rīgu saņēmu dūšu pieķerties senā sapņa īstenošanai - sākšu studēt tirgzinības un tirdzniecības speciālista kursu Tehniskajā universitātē, jo jau esmu pārliecinājusies, ka patiešām varu paveikt ko vairāk nekā agrāk! - atzīst apņēmīgā talsiniece, kas līdztekus darbam veikalā mācīsies augstskolā neklātienē. Taču kā atrisinājušās viņas sadzīves pārmaiņas?
"Pierast izrādījās viegli"
Arita saka, ka ar dzīvošanu varot justies visnotaļ apmierināta, jo darba devējs apmaksā viņas vietu dienesta viesnīcā jeb universitātes studentu kopmītnēs, bet brīvdienās - ja vienu nedēļu tās ir divas, tad nākamajā - piecas dienas - viņa parasti dodas atpūsties uz Talsiem. Un, starp citu, arī pusdienas darbavietā ir par brīvu.
Arī jelgavnieks Andrejs Millers (18) uzskata, ka darbs Rīgā viņam bijis labs risinājums, ja reiz Jelgavas "Maximā" nebijis brīvu vietu. Puisis te strādā visu vasaras brīvlaiku, bet, kad atsāksies mācības, vēlreiz meklēs kādu sev piemērotu vakanci Jelgavas lielveikalā, kur varētu "piestrādāt un piepelnīties" pēcpusdienās vai brīvdienās. Un iespējams, ka "Maximā" strādās arī tad, kad studēs ķīmiju augstskolā.
- Pierast pie darba lielā veikalā izrādījās pavisam viegli, un domāju, ka to pašu sacītu arī citi jaunieši, - apgalvo Andrejs.
Ne velti uzņēmumu "VP Market", kam pieder "Maximas" un "Saulītes" veikali, par savējo sauc jau vairāk nekā piectūkstoš darbinieku - tik daudz cilvēku strādā kompānijā "VP Market". Centrālās Statistikas pārvaldes 2005.gada pavasara dati liecina, ka darbinieku skaita ziņā tā uzskatāma par lielāko privātuzņēmumu Latvijā.
Vēl tikai jāpiebilst, ka darbiniekiem no tuvākajām mazpilsētām, piemēram, Bauskas, Jelgavas "VP Market" piedāvā uz darbu arī par brīvu braukt ar uzņēmuma mikroautobusu.
Varbūt šīs jaunās iespējas - strādāt Rīgā un dzīvot uzņēmuma apmaksātā dzīvesvietā - laiks izmantot arī jums?
Ja izlemjat pievienoties, droši zvaniet "VP Market" Personāla departamentam pa tālruni 7860753 vai 7860752 (darbdienās) vai sūtiet pieteikumus: "VP Market" Rīgā, Bauskas ielā 58a, LV-1004, vai pa e-pastu: "[email protected]".

Citu datumu laikraksti

 • Iespēja saņemt atbalstu

  Kopienu iniciatīvu fonds izsludina “Mazo piešķīrumu programmu”.Kopienu iniciatīvu fonds izsludina "Mazo piešķīrumu programmu". Programma sniegs...

 • Dosies uz teātra sporta nometni

  Ilzenes pamatskolas teātra studijas “Kurmis” (režisore Agita Līdumniece) dalībnieki no 8. līdz 11.augustam piedalīsies Latvijas teātra sporta nometnē...

 • Tiekas dāmu kluba dalībnieces

  Šonedēļ kārtējā tikšanās reize bija Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībniecēm. Sievietes pārrunāja paveikto un aktivitātes rudenī.Šonedēļ...

 • Par brīvību un kontracepciju...

  Ir vasaras pilnbrieda laiks, kad bieži ducina pērkona negaiss, lietus mijas ar sauli. Gluži kā dzīvē - veiksmes ar neveiksmēm, sapņi ar īstenību,...

 • Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

  Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem...

 • Ilzenē būs jauns rotaļlaukums

  Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu rotaļlaukuma vietā pagasta centrā pašlaik top jauns laukuma iekārtojums.Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu...