Rīgas piensaimnieki brauc ciemos pie piena ražotājiem

Akciju sabiedrība “Rīgas piena kombināts” sadarbībā ar Latvijas lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centru 8.aprīlī Gulbenē organizēja semināru piena ražotājiem no Alūksnes un Gulbenes rajona.

Akciju sabiedrība "Rīgas piena kombināts" (RPK) sadarbībā ar Latvijas lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centru 8.aprīlī Gulbenē organizēja semināru piena ražotājiem no Alūksnes un Gulbenes rajona.
Semināra mērķis bija stāstīt par aktualitātēm piena tirgū un iespējām piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu zemnieku saimniecībām.
Uz tikšanos ar piena piegādātājiem bija ieradusies Rīgas piena kombināta iepirkuma direktore Ingrīda Belinska, kura atzina, ka piena ražotājiem ir būtiski kaut ko nenokavēt un laikā saņemt nepieciešamo informāciju.
"RPK ir lielākais piena iepircējs Latvijā. Pērn no zemniekiem iepirktā piena daudzums gadā sasniedza 121 000 tonnu piena. Tie ir 25 procenti no visa iepirktā piena valstī. Arī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni šogad RPK iepirkumu palielinājis jau par 17 procentiem," stāsta I.Belinska. Viņa atzina, ka ir gandarīta, ka kombināta organizētās apmācības un semināri zemniekiem palīdz palielināt izslaukumu no ganāmpulka un nodrošināt augstu piena kvalitāti, jo pārstrādes uzņēmums ir ieinteresēts palīdzēt lauksaimniekiem attīstīt savas saimniecības.
Arī 2006.gadā kombināts plāno ievērojami palielināt piena iepirkumu, jo uzņēmuma attīstības plāns paredz jaunas siera rūpnīcas izbūvi Rīgā. Plānots saražot 6000 tonnu siera gadā. "Tas nozīmē, ka būs nepieciešams papildus iepirkt vēl 45 000 tonnu augstākā labuma piena. Zemniekiem izsniedzam arī aizdevumus piena ražošanas attīstībai 150 000 latu apmērā," stāsta iepirkuma direktore.
Viņa ir gandarīta, ka RPK ražo 40 procentus valstī patērētā piena un kefīra apjoma un 37 procentus saldējuma apjoma. Meitas uzņēmums pilnpiena produkcijas ražošanai kombinātam izveidots arī Krievijā, Novgorodas apgabala Demjankā.
"Esam parakstījuši līgumus ar piena piegādātājiem jaunajam piena kvotas gadam. Jaunums ir tas, ka līgumi ir beztermiņa, lai katru gadu nevajadzētu parakstīt no jauna. Piena piegādātājus dalām divās grupās - E - saimniecības, kas pilnībā atbilst Eiropas Savienības prasībām, un saimniecības, kurās iegūst augstākā labuma produkciju. Esam uzklausījuši zemnieku neapmierinātību saistībā ar saimniecību diferencēšanu, bet piena ražotājiem jāizlemj, vai turpinās slaukt govis tāpat kā līdz šim, vai attīstīs saimniecību," norāda I.Belinska. Viņa bilst, ka piena pārstrādei noteikumus diktē lielveikali, kas realizē arī importēto produkciju.
"Mēs spējam iepirkt vēl lielāku daudzumu piena, bet tā ir jāpārdod. Kombināta prioritāte ir regulāra samaksa par pienu. To esam palielinājuši par 40 procentiem," saka iepirkuma direktore.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...