Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas Zooloģiskajam dārzam šodien - 91. jubileja

Rīgas Zooloģiskais dārzs šodien, 14.oktobrī, svin 91 dzimšanas dienu. Jubilejā apmeklētājus sagaidīs daudz patīkamu pārsteigumu, jo vairākām dzīvnieku ģimenēm ir papildinājums.

Rīgas Zooloģiskais dārzs šodien, 14.oktobrī, svin 91 dzimšanas dienu. Jubilejā apmeklētājus sagaidīs daudz patīkamu pārsteigumu, jo vairākām dzīvnieku ģimenēm ir papildinājums.
“Virmojot kaislībām ap Ziemeļu puslodes iemītnieku Āzijas ziloņu likteni, nepelnīti piemirsta Rīgas Zooloģiskā dārza dzimšanas diena, kas sakrīt ar pavasari Zemes Dienvidu puslodē. Un pavasarī kā jau pavasarī - Zoodārzā krietns mazuļu birums,” priecājas Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienesta vadītājs Ingmārs Līdaka.
Nedēļu pēc Zoodārza dzimšanas dienas - 21.oktobrī cienījamu - divu mēnešu jubileju svinēs strīpastaino katas lemuru mazulītis (dzimis 21.augustā). “Mēnesi pavadījis pavisam klusi, mātes vēdera vilnā ieķēries, nu vēl nenoteikta dzimuma lemurbērns jau nebaidās doties patstāvīgos sirojumos pa lemuru mītni. Īpaši labi mazais svītrastītis saredzams pulksten 13.00, kad ik dienu notiek lemuru barošana ar banāniem,” stāsta I.Līdaka.
Savvaļā Madagaskaras salu apdzīvojošo katas lemuru dzimtas pirmsākumi Rīgas Zooloģiskajā dārzā aizsākās 1996.gadā, kad no Kobes zoodārza (Japāna) Rīgā ieradās trešā lemuru saime. 1998.gada janvārī piedzima pirmais mazulis - Streipiņš, kuru apgādībā ņēma pazīstamais žurnālists Kārlis Streips. 1999.gada janvārī pasaulē nāca otrs lemurēns - Seimure. 2000. gada novembrī Streipiņu nosūtīja uz Poznaņas zoodārzu (Polija), lai pretī saņemtu neradniecīgu lemuru tēvu Jaceku. Pēc trim gadiem Jacekam beidzot izdevies savaldzināt Rīgā dzimušo Seimuri un ģimenē uzradies trešais.
Ģimenes pieaugums ir arī savdabīgo Dienvidamerikas grauzēju - Patagonijas maru ģimenēs. 28.augustā un 15.septembrī abās ģimenēs piedzimuši attiecīgi divi un viens mazulis.
“Marām mazuļi piedzimst labi attīstīti un pēc 24 stundām piena diētu jau papildina ar zāli, droši sekojot vecākiem pa visu aploku. Maras Rīgas Zoodārzā vairojas samērā regulāri, katru gadu,” stāsta I.Līdaka.
11.septembrī pirmo reizi ārpus mātes somas manīts tvērējastes žurkķengura mazulis. “Ņemot vērā to, ka šīs sugas ķenguriem grūsnības laiks ir tikai 21 diena, bet mātes somā tie pavada aptuveni trīs mēnešus, pirmā Rīgā dzimušā žurkķengura dzimšanas dienu varētu svinēt īsi pirms Līgosvētkiem,” rēķina I.Līdaka.
Tvērējastes žurkķenguri ir vieni darbīgākajiem nakts dzīvnieku ekspozīcijas iemītniekiem. Nereti gadās tos vērot migas gatavošanas darbā.
I.Līdaka stāsta, ka jaunumi ir arī tropisko abinieku ekspozīcijā. Apmeklētājiem būs iespēja vērot vienus no krāšņākajiem (spilgti oranždzeltenā krāsā) un arī indīgākajiem abiniekiem - zeltainās indesvardes no Dienvidu puslodes.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras un atceres pasākumus

  Atpūtas pasākums.Atpūtas pasākums 11.oktobrī no pulksten 14.00 – 16.00 Gulbenes rajona Staru kultūras namā – rudens ziedu un kompozīciju izstāde,...

 • Es vēlos tavu foto zeltītā ietvarā!

  Fotogrāfija ir sastindzis dzīves mirklis, kas saglabājas gadiem ilgi. To var glabāt lielākā vai mazākā fotoalbumā.Fotogrāfija ir sastindzis dzīves...

 • Baudi rudens smaržu un garšu!

  Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama saules siltumu. Bet tā tāpat kā augļu salduma bijis pavisam maz.Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama...

 • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

  Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

 • Policija informē

  Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

 • Reģistrēti dzimušie septembrī

  Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...