Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīko bērnu zīmējumu konkursu

Alūksnes bānīša simtgadi gaidot, svētku rīkošanas orgkomiteja izsludinājusi bērnu zīmējumu konkursu.

Alūksnes bānīša simtgadi gaidot, svētku rīkošanas orgkomiteja izsludinājusi bērnu zīmējumu konkursu. Tā devīze ir "Uzzīmē bānīti!".
"Konkursa uzdevums - uzzīmēt Latvijā vienīgo vēl kursējošo, vispārējās lietošanas pasažieru vilcienu maršrutā Gulbene - Alūksne. Varbūt tas būs kāds brauciens bānītī, kurā zīmējuma autors piedalījies, bet varbūt attēlots būs bānītis pēc 100 gadiem," informē Gulbenes domes sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Medne.
Viņa pauž, ka zīmējumu autori var radoši izteikt (uzzīmēt) izjūtas, kas gūtas, līdz šim piedaloties Bānīša svētkos. Zīmējumus jebkurā tehnikā jāsūta līdz 28.jūlijam uz Gulbenes rajona padomi (Ābeļu ielā 2, Gulbene, LV 4401, ar norādi - konkursam "Uzzīmē bānīti!").
Augustā visus konkursa darbus varēs apskatīt ceļojošā izstādē šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbene - Alūksne staciju ēkās. Labāko darbu autori saņems balvas.
Jau rakstījām, ka Gulbenes - Alūksnes bānīša simtgades svinības notiks 6.septembrī. Visticamāk, ka šajā dienā bānītis kursēs divos reisos. Tradicionāli būs izklaides pasākumi pieturvietās. Notiks Ražas svētki Ates dzirnavās. 7.septembrī būs svētku atskaņu koncerti, tad uzstāsies Velsas vīru un meiteņu kori.
Iecerēts izdot bānīša simtgades reklāmas plakātu, kalendāru, atklātnes, bukletu par bānīti, kā arī bānīša apkārtnes tūrisma karti. Mākslinieki rosināti izdomāt bānīša simtgades simbolu.
Ir izveidota bānīša simtgades svētku organizēšanas rīcības komiteja, tās priekšsēdētājs ir Gulbenes rajona padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, bet vietnieks - Alūksnes domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš. Rīcības komitejā ir arī SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" direktors Osvalds Lucāns. Viņam jāveic rīcības komitejas izpilddirektora pienākumi.
Bānīša apsaimniekošanai 2001.gada februārī nodibināta SIA bezpeļņas organizācija "Gulbenes - Alūksnes bānītis". Uzņēmuma dibinātājas ir Gulbenes un Alūksnes dome, Stāmerienas pagasta padome, Latvijas Dzelzceļnieku biedrība un sešas fiziskās personas - Toms Altbergs, Andris Biedriņš, Jānis Eiduks, Aldis Kreislers, Osvalds Lucāns un Andris Sitņiks. Katra dalībnieka ieguldījums uzņēmumā ir 200 latu.
Gulbenes - Alūksnes bānītis pasažieru pārvadājumu organizēšanai no valsts katru gadu saņem 100 000 latu dotāciju. No 2001.gada maija SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" ir Eiropas tūrisma un muzejdzelzceļu federācijas "FEDECRAIL" locekle. Bānītis ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.
Bānītim ir sava mājas lapa internetā (www.banitis.lv).

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...