Rīkos pasākumus pasaku meistara atcerei

Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere atgriezusies no semināra Ziemeļu Ministru padomes informācijas birojā.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere atgriezusies no semināra Ziemeļu Ministru padomes informācijas birojā, kur sprieda par pasākumiem dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena atcerei, sagaidot viņa 200. dzimšanas dienu.
"Iecerēta pasaku nedēļa "Reiz sensenos laikos ziemeļu zemēs". Tajā var rīkot alvas zaldātiņu izstādi, aptaujāt bērnus par viņu mīļākajiem pasaku tēliem, dziedāt dziesmas ar Andersena vārdiem, zīmēt komiksus par troļļiem vai arī pašiem sacerēt un rakstīt pasakas. Vēl grūti pateikt, ko piedāvāsim mūsu lasītājiem. Bet noteikti būs no Andersena pazīstamās pasakas "Neglītais pīlēns" lasījums. To rīkosim kopā ar sabiedriskās organizācijas "Saulstariņi" bērniem un vecvecākiem, kā arī aicināsim jaunāko klašu skolēnus," stāsta Dz.Bauere.
Latvijas Nacionālā bibliotēka Ziemeļu bibliotēku nedēļas laikā no 8. līdz 14.novembrim rīko konkursu "Pasaku stāstnieki - bērni un vecvecāki".
"Stāstniekus vajadzēs fotografēt un materiālus nosūtīt līdz 30.novembrim Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centram. Tajos jāiekļauj klausītāju un skatītāju vērtējums, kā arī ieteicams pievienot videomateriālu. Konkursā noteiks piecu godalgotu vietu ieguvējus," norāda bibliotekāre. Labākie varēs Rīgā noskatīties teātra izrādi un saņems grāmatas. Laikraksts "Diena" izsludinās pasaku, bet Latvijas televīzija - zīmējumu konkursu.
Pasaku meistara 200 gadu jubileja būs 2005.gada 2.aprīlī.

Citu datumu laikraksti