Rītdiena būs cita diena

-Kā izdomājāt braukt uz Latviju un mācīt bērniem angļu valodu? - Pirms vidusskolas, kad sāku mācīties spāņu valodu, es gribēju nokļūt dažus gadus citā valstī.

-Kā izdomājāt braukt uz Latviju un mācīt bērniem angļu valodu?
- Pirms vidusskolas, kad sāku mācīties spāņu valodu, es gribēju nokļūt dažus gadus citā valstī. Kad Miera korpuss atsūtīja veidlapu, kuru aizpildot varēja nokļūt citā valstī mācīt angļu valodu, es ilgi nedomāju un piekritu. Sešu mēnešu laikā bija jāiziet ārstu komisija un jāaizpilda šī anketa. Tā es nokļuvu Latvijā. Trīs mēnešus es pavadīju Valmierā, nezinot, kur došos mācīt skolēnus. Es ļoti lūdzu, lai mani nosūta uz mazu un jauku pagastu Latvijā. Es negribēju mācīt skolēnus pārāk lielā skolā.
- Kas patīk un kas nepatīk, dzīvojot Latvijā?
- Patīk veselīgie latviešu ēdieni. Salīdzinājumā ar ASV šeit ir lētāks sabiedriskais transports. Latvijā ir interesanti un draudzīgi cilvēki un skolēni. Nepatīk īsās un lietainās rudens dienas, kā arī dubļi un bedrainie ceļi.
-Vai ir kas tāds, ko nožēlojat, ko esat vai neesat izdarījusi?
Nē, nekā tāda īpaša nav. Es vairāk domāju par nākotni.
- Vai, Latvijā dzīvojot, esat ko ieguvusi?
Grūts jautājums (Smejas). Esmu diezgan daudz iemācījusies latviešu valodu, esmu redzējusi, kā cilvēki dzīvo un strādā ārpus ASV. Dzīvojot šeit, es arvien vairāk uzzinu un iemācos par savu valsti. Savādi, bet tā nu tas ir.
- Ko darīsit, kad atgriezīsieties ASV, vai nebūs grūti šķirties?
Es centīšos kļūt mūziķe. Būs grūti šķirties no apkārtējiem cilvēkiem, saviem skolēniem un Gaujienas, jo tā man ir kļuvusi ļoti mīļa. Kad atgriezīšos ASV, varbūt kļūšu par skolotāju un mācīšu universitātē zīmēšanu, gleznošanu vai fotografēšanu. Taču tas notiks, ja iegūšu maģistra grādu.
- Kas dzīvē ir vissvarīgākais?
Draugi, ģimene, mūzika, kā arī pasaules apceļošana.
- Ko domājat par latviešu jauniešiem, un ar ko viņi atšķiras no jauniešiem ASV?
- Ir daudz kas kopīgs un atšķirīgs, bet Gaujienā skolēni lielāku uzmanību velta skolai, bet ASV skolēniem pirmajā vietā ir darbs un tikai tad skola. Kad man bija 16 gadi, es strādāju divos, trīs darbos.
- Vai Gaujienā jūtaties kā mājās, vai tā tomēr vēl ir pasveša vieta, un apkārtējie cilvēki šķiet nepazīstami?
No vienas puses šķiet, ka tu te dzīvo jau ilgu laiku un viss šeit ir pierasts. Taču, kad bērni saka labdien un es viņiem atbildu ar savu akcentu, tad viņi sasmaidās, un es saprotu, ka es tomēr vēl esmu šeit pasvešs cilvēks.
-Visskaistākais un interesantākais atgadījums, kas noticis ar Jums Latvijā?
- Skaistu un interesantu atgadījumu ir daudz. Pirms atbraukšanas šeit es sev likos tāda kā jauniete, taču tagad es jūtos vairāk pieaugusi, esmu daudz uzzinājusi pati par sevi un savu nākotni.
- Ko domājāt, kad pirmo reizi šeit ieradāties?
- Es domāju, ka tas būs forši mācīt skolēniem angļu valodu. Biju arī nedaudz nobijusies, vai spēšu mācīt angļu valodu, it sevišķi, ja nemāku latviešu valodu.
- Vai ASV arī bijāt skolotāja?
- Nē, Gaujienā man bija pirmais gads kā skolotājai. Bet es biju audzinātāja bērniem, kam ir problēmas. Latvijā tādas skolas sauc par internātskolām.
- Jūs neesiet precējusies. Bet vai par to esat domājusi nākotnē?
- Īpaši, nē. Varbūt apprecēšos, varbūt - nē. Tas īstenībā nav svarīgākais manā dzīvē. Ja apprecēšos būs labi, ja - nē - arī labi.
- Vai ir kāds talismans vai lieta, kas nes laimi?
Nē, tādas īpašas lietas nav. Taču par savas laimes nesēju varu uzskatīt ģitāru, kā arī pudeli ar minerālūdeni, kas man vienmēr ir līdzi. Daži domā, ka tas ir savādi, ka man somiņā vienmēr ir minerālūdens pudele.
- Kā vērtējat to, kas notika ASV septembrī? Vai pēc 11.septembra paziņojuma nebija bail, ka ir cietuši arī Jūsu radinieki vai draugi?
Es nezinu, kas ir vainīgs traģēdijā. Par šo notikumu esmu ļoti bēdīga, un es nezinu atbildi. Pēc tam, kad biju uzzinājusi par uzbrukumu, piezvanīju mammai. Bet Kolorādospringsa ir pārāk tālu no Ņujorkas, lai tai draudētu kādas briesmas. Es nekad neesmu bijusi Ņujorkā, taču vēlēšanās uz turieni aizbraukt ir. Personīgi es dzīvot šajā pilsētā gan negribētu, jo tā ir pārāk liela.
-Kāds būtu novēlējums Gaujienai un tās cilvēkiem?
Lai ir labāka interneta pieeja un lai Gaujienā būtu vairāk darba vietu, jo cilvēkiem patīk šeit dzīvot, bet nav kur strādāt. Gaujieniešiem novēlu, lai viņi turpinātu palīdzēt viens otram, jo, darot kopā, var tikt tālu. Bet visiem cilvēkiem novēlu, lai viņi nav tik aizspriedumaini un ir iecietīgāki.
Vizītkarte
Vārds: Emīlija.
Uzvārds: Pīrsone.
Vecums: 26 gadi.
Dzimšanas diena: 2. decembris.
Horoskops: Strēlnieks.
Ģimene: māsa Elisone, māte Bekija, tēvs Bobs.
Dzīvo: ASV, Kolorādospringsā (tā ir nedaudz mazāka par Rīgu).
Moto: rītdiena būs cita diena. Dzīve turpinās.
Hobijs: dziedāt un spēlēt ģitāru.
Sapnis: kļūt par slavenu mūziķi.
Patīk: ilgi gulēt, skatīties labas filmas, pastaigāties, lasīt, ceļot, rakstīt dienasgrāmatu un vēstules.
Nepatīk: slikti skolēni, kā arī tie, kuri stundu laikā spēlē "fiškas" un klausās mūziku.
Garšo: meksikāņu ēdieni, picas, sautējums un speķa pīrādziņi.
Par valodām: dzimtā valoda - angļu, māku - spāņu (Gaujienas ģimnāzijā vada spāņu valodas pulciņu), diezgan daudz- latviešu valodu, nedaudz vācu valodu, mācās krievu valodu.
Skolotāju intervēja Līga Ģērmane un Sanda Apsīte no Gaujienas ģimnāzijas

Citu datumu laikraksti

 • Gulbenes - Alūksnes bānītim jauns saimnieks

  Darbu sācis jauns pašvaldību dibināts uzņēmums - bezpeļņas organizācija SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis".Darbu sācis jauns pašvaldību dibināts...

 • Mācības visas dzīves garumā iekaro pozīcijas

  Astrologi pareģo, ka Zirga gads esot īpaši labvēlīgs izglītībai. Viņiem piebalsot Saeimas vēlēšanu gadā mēģina arī valsts, pērn budžetā apstiprinot...

 • Lauku darbi

  6. janvāris. Mēness fāzes maiņa pulksten 5.56 (pēdējais ceturksnis.6. janvāris. Mēness fāzes maiņa pulksten 5.56 (pēdējais ceturksnis). 8.-12....

 • Cerību vārti ir atvērti

  Dzejniece Kornēlija Apškrūma ir apmierināta ar aizvadīto gadu, jo tas bijis darbīgs. Decembrī iznāca dzejoļu krājums "Cerību vārti", ko sagatavoja un...

 • Mežāzis būs gandrīz nenogurdināms

  AUNS. Ja esat nolēmis šķirties un veidot jaunas partnerattiecības, nogaidiet, lai otrs cilvēks nedaudz attopas, nesāpiniet viņu vēl vairāk.AUNS. Ja...

 • Izvērtē kultūras aktualitātes

  Žurnāla „Dziesmusvētki" novembra – decembra numurā: intervija ar arhibīskapu Jāni Vanagu.Žurnāla „Dziesmusvētki" novembra – decembra numurā:...

 • Latviešu Ziemassvētki Vācijā

  Lasu, ka Latvijā ir daudz sniega un auksts. Vācijas televīzija arī rāda šejienes sniega haosu.Lasu, ka Latvijā ir daudz sniega un auksts. Vācijas...

 • Vecgada brīnums lauku pirtiņā

  Lai arī kādi laika, ekonomiskie vai politiskie apstākļi nav bijuši, mēs - četras draudzenes, klasesbiedrenes - vienmēr jauno gadu esam sagaidījušas...

 • Ugunspuķu bīstamais vilinājums

  Gadumijā melnajās nakts debesīs starp zvaigznēm krāšņi uzziedēs ugunspuķes — cilvēku radītie pirotehnikas brīnumi.Gadumijā melnajās nakts debesīs...