Riteņbraukšanā cīkstās ar apbrīnojamu mērķtiecību

Par ziemerieša 17 gadus vecā Edgara Krūmiņa vaļasprieku jau ceturto gadu kļuvusi riteņbraukšana. Viņš uzskata par nejaušību, ka sācis nodarboties tieši ar šo sporta veidu.

Par ziemerieša 17 gadus vecā Edgara Krūmiņa vaļasprieku jau ceturto gadu kļuvusi riteņbraukšana. Viņš uzskata par nejaušību, ka sācis nodarboties tieši ar šo sporta veidu. Var apbrīnot puiša uzņēmību un gribasspēku, jo arī ziemā viņš regulāri trenējas, braucot ar velosipēdu.
Interese par sportu bijusi jau mazākajās klasēs, tad aizrāvies ar futbolu un basketbolu. Arī viņa vecākiem nav bijušas svešas sportiskās tradīcijas. "Astotajā klasē pārnācu mācīties uz Alūksni un vēlējos nodarboties ar kādu sporta veidu.
Igors Krasts man ieteica, ka esot iespēja nākt uz riteņbraukšanas treniņiem," laikrakstam stāsta Edgars Krūmiņš.
Vajadzējis sākt agrāk
Pirmos divus gadus Edgars galvenokārt aizrāvies ar šosejas riteņbraukšanu, trešajā gadā - arī ar kalnu riteņbraukšanu, kas populāra kļuvusi salīdzinoši nesen. Jaunietis uzskata, ka tikai pagājušogad sācis nopietni piedalīties dažādās sacensībās. Viņš guvis godalgotas vietas, par to liecina saņemtās medaļas un kausi.
Pērn piedalījies Latvijas "Montavit" MTB maratonā, kas notika sešos posmos, un kopvērtējumā ieguvis 3.vietu.
"Ja būtu sācis ar riteņbraukšanu nodarboties agrāk, tad droši vien būtu sasniedzis vairāk," ir pārliecināts Edgars. Par viņa panākumiem nenoliedzami priecājas tuvinieki. Vecmāmiņa, kas dzīvo Alūksnē, īpaši lepojas ar mazdēlu un bilst, ka apbrīnojot puiša mērķtiecību.
Uzvara sacensībās ir stimuls
"Kalnu riteņbraukšanā ir svarīga taktiskā cīņa, sportistam ir jābūt labam sprinterim. Patiesībā tā ir cīņa pašam ar sevi. Daudz kas ir atkarīgs no tā, cik ir spēka," atzīst Edgars. Reizumis sev uzdodot jautājumu: "Vai man tas ir vajadzīgs? Varbūt labāk tajā pašā laikā darīt ko citu, kaut vai skatīties televīziju".
"Kad kādu dienu neesmu trenējies, pēc tam tomēr saprotu, ka man tas ir vajadzīgs. Ja sacensībās izdodas gūt labus rezultātus, arī tas ir labs stimuls turpināt iesākto," apgalvo Edgars
Viņš uzskata, ka galvenais esot gribasspēks, kā daļai jauniešu trūkst. Jābūt arī labai fiziskajai sagatavotībai un, protams, izturībai. Slodze sacensībās ir liela. "Kegi velo" sacensībās četras stundas nobraukt nemaz neesot tik vienkārši, nav patīkami, ja līst lietus. Pirms sacensībām viņš neveicot nekādus īpašus rituālus, arī talismana viņam neesot. Vienīgais - vispirms vienmēr uzvelkot apavus labajai kājai un uzmanoties, lai ceļam pāri nepārskrien melns kaķis.
Traucē laika apstākļi
Mēnesī ir tikai apmēram piecas dienas, kad Edgars netrenējas. Trenēšanās ir individuāls darbs, tāpēc sasniegumi atkarīgi galvenokārt no paša. Treniņi parasti ilgst vienu līdz divas stundas, brīvdienās - pat ilgāk. Vienā dienā viņš nobraucis 29 kilometrus līdz Karvai, citudien veicis 50 kilometrus. Patlaban Alūksnē ir grūti sagatavoties sacensībām laika apstākļu dēļ.
"Ja šeit, piemēram, ir mīnus desmit grādi, bet tur, kur notiek sacensības, tā ir augstāka, tad to izjūt. Es vienīgais Alūksnē ziemā trenējos laukā, citi iet uz nodarbībām sporta zālē. Arī es uz to eju trenēties," apgalvo sportists. Edgaram neesot īpašas treniņu trases, viņš izvēloties, kur labāks ceļa segums. Lielas problēmas būšot, ja sasnigšot daudz sniega, traucē arī, ja ir slapjš un puteņo.
Pērnajā ziemā riteņbraukšanu esot aizstājis ar slēpošanu "Mežinieku" trasē. Ar diētu viņš neaizraujas, taču ēdienkartē izvairoties no ceptiem ēdieniem un čipsiem.
Nevēlas pašpārmetumus
Edgara ikdiena ir noslogota - viņš mācās Alūksnes valsts ģimnāzijas 11.klasē, šobrīd apmeklē arī šoferu kursus, tāpēc brīvā laika viņam praktiski nav. Interesējas par datoriem. Mācībās ir labas sekmes, tās problēmas nesagādā.
"Patiesībā mans dzīves ritms - mācības un treniņi. Šis gads ir nozīmīgs - no startiem sacensībās atkarīgs, kā veidosies mana tālākā sportiskā izaugsme. Šogad pēdējo gadu startēju junioru grupā," apgalvo Edgars. Viņš uzskata, ka jātrenējas cītīgi, lai pēc tam nemocītu pašpārmetumi.
"Mērķis man ir, uz to tikai jātiecas," saka viņš.
Būs vismaz vaļasprieks
Edgars atzīst, ka riteņbraukšana ir dārgs sporta veids, bez sponsoru atbalsta ir grūti iztikt. Paldies viņš saka uzņēmējam Andrim Umuram, kas sniedz finansiālu palīdzību.
"Velosipēdu, ko tagad izmantoju treniņiem, pats esmu uzbūvējis. Nopirku rāmi, tad ratus, un saliku kopā. Tas ir mans pirmais baiks," apgalvo Edgars. Ar to pērn izdevies gūt uzvaru pirmajos "Montavit" mačos.
Šogad mačos viņš startēs ar baiku, ko pērn Alūksnes sportisti saņēma dāvinājumā no Induļa Emša, savukārt šoseju riteņbraukšanā viņš izmanto Andra Umura velosipēdu.
Par nākotnes plāniem Edgars nerunā un nevēlas prognozēt, kādas būs tālākās sportiskās gaitas. Viņš zina tikai vienu - riteņbraukšana noteikti paliks vismaz vaļasprieks.

Citu datumu laikraksti

 • Mainīti naturalizācijas testa jautājumi

  No 5.janvāra tāpat kā līdz šim naturalizācijas pārbaužu testu veidošanai izmantos 100 jautājumus, bet desmit no tiem par Latvijas vēsturi un...

 • Lauku ceļi ir slideni

  Autobraucējiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Iestājoties aukstam laikam, ir pasliktinājusies situācija uz lauku ceļiem.Autobraucējiem ir jābūt īpaši...

 • Paplašina datoru biznesu vairākos rajonos

  SIA “GBVJ”, kas nodarbojas ar datoru tirdzniecību un servisu, pagājušais gads bijis veiksmīgs.SIA "GBVJ", kas nodarbojas ar datoru tirdzniecību un...

 • Feldšerpunkts iegūst sertifikāciju

  Jau ceturto mēnesi Virešu feldšerpunkts darbojas kā sertificēta medicīnas iestāde. Sertifikāts iegūts uz pieciem gadiem.Jau ceturto mēnesi Virešu...

 • Izdos divu rajonu tūrisma bukletu

  Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste tūrisma darbā Kristīne Vimba vienojusies ar tūrisma darba organizatoru Daili Kadili Gulbenes rajonā, ka...

 • Par auto apzagšanu Valmierā aiztur alūksnieti

  Naktī uz 4.janvāri aizdomās par piecu automašīnu atlaušanu un apzagšanu Valmierā, Vītolu ielā, aizturēts kāds alūksnietis.Naktī uz 4.janvāri aizdomās...