Rokasgrāmata zemes apsaimniekotājiem

Valsts augu aizsardzības dienests laidis klajā rokasgrāmatu “Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2005”. Tā paredzēta zemes apsaimniekotājiem, kas savās saimniecībās izmanto augu aizsardzības līdzekļus.

Valsts augu aizsardzības dienests laidis klajā rokasgrāmatu "Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts 2005". Tā paredzēta zemes apsaimniekotājiem, kas savās saimniecībās izmanto augu aizsardzības līdzekļus.
Grāmatā ievietots Latvijā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu saraksts, kā arī informācija par šo līdzekļu pareizas lietošanas noteikumiem. Ir arī informācija par Latvijā izplatītākajām nezālēm, apstrādājamajiem kultūraugiem, kā arī augu aizsardzības jomu regulējošie normatīvie akti.
Latvijas iestāja Eiropas Savienībā nav mainījusi līdzšinējo kārtību - vēl aizvien valstī ir atļauts ievest, izplatīt un lietot tikai Latvijā reģistrētus augu aizsardzības līdzekļus.
Lietojot augu aizsardzības līdzekļus, katram lietotājam ir jāievēro apstrādājamais kultūraugs, ierobežojamais kaitīgais organisms, lietošanas metode, līdzekļu devas, apstrādes termiņi, ierobežojumi, maksimālais apstrāžu skaits veģetācijas periodā un nogaidīšanas laiks starp pēdējo apstrādi un ražas novākšanu, kā arī citi norādījumi marķējumā.
Izdevumu var iegādāties augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecības vietās, kā arī pie reģionālo nodaļu inspektoriem.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...