Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina interesi par Eiropas Savienību

Eirobuss: piedāvā informatīvus materiālus. ES dienā ne tikai alūksniešiem, bet arī citu pašvaldību iedzīvotājiem bija iespēja gūt informāciju un atbildes uz neskaidriem jautājumiem par to, kāda būs viņu dzīve pēc Latvijas iestāšanās ES.

Eirobuss: piedāvā informatīvus materiālus
Eiropas Savienības (ES) dienā ne tikai alūksniešiem, bet arī citu pašvaldību iedzīvotājiem bija iespēja gūt informāciju un atbildes uz neskaidriem jautājumiem par to, kāda būs viņu dzīve pēc Latvijas iestāšanās ES.
Atsaucoties Alūksnes Nevalstisko organizāciju centra darbinieku iniciatīvai, Eirobuss ar speciālistiem un informatīviem materiāliem ieradās Gaujienā, Apē, Ilzenē un Jaunannā.
"Secinājām, ka vēl ir daudz neskaidru jautājumu. Protams, katru vispirms interesē sava labklājība, bet maz ir domāts var valstiskām interesēm. Ceru, ka vairums sarunu dalībnieku saprata, kā Latvijas attīstību ietekmētu neiestāšanās ES. Patīkami, ka nebija eiroskeptiķu, kas kategoriski ir pret to," Eirobusa braucienu vērtē Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra praktikante Santa Harjo.
Eiropas integrācijas biroja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Eiropas integrācijas nodaļas un jauniešu organizācijas klubs "Māja" pārstāvji katru mēnesi apmeklē kādu rajonu.
"Mūsu mērķis ir nogādāt informāciju par ES iespējami tuvu ikvienam cilvēkam. Visvairāk interesējas par lauksaimniecības politiku, nozaru un reģionu attīstības iespējām un sociālo apdrošināšanu. Cenšamies atbildēt uz jautājumiem, kā arī diskutējam. Galvenais ir rast skaidrību, lai cilvēki varētu salīdzināt," stāsta Eiropas integrācijas biroja Informācijas departamenta vadītāja Linda Jēkabsone.
Pasākuma uzdevums nav pārliecināt, bet noskaidrot, ko cilvēki vēlas uzzināt un rosināt viņu interesi. Referendumā katram vajadzēs izšķirties, vai balsot par iestāšanos ES. Iedzīvotāji pašvaldībās var saņemt Saeimas Eiropas Savienības Informācijas centra un Eiropas Komisijas delegācijas Informācijas centra un Integrācijas biroja sagatavotas brošūras, plakātus un izdevumus, kuros ir stāstīts ne tikai par pozitīvo, bet arī negatīvo, kas saistās ar iestāju ES.
Ar tiem var iepazīties Alūksnes bibliotēkā, Nevalstisko organizāciju centrā, Gaujienas infocentrā, Apes vidusskolā, Ilzenes pamatskolā un Jaunannas informācijas centrā.
"Visus informēt droši vien neizdosies, bet tie, kas piedalījās, informāciju nodos tālāk kaimiņiem, draugiem un paziņām. Ir patīkami, ka jaunieši ir zinoši un aktīvi," norāda S.Harjo.

Citu datumu laikraksti

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...