Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rūpējas par pilsētas sakoptību

Apenieši: pilnveido atkritumu apsaimniekošanu.

Apenieši: pilnveido atkritumu apsaimniekošanu
Apē pilsētas labiekārtošanā šogad ir daudz jaunu ieceru. "Pavasarī un vasarā būs daudz darba, rīkosim talkas. Pašiem ir jādomā par savas pilsētas sakoptību, šogad - jubilejas gadā - pilsētai jābūt īpaši skaistai," laikrakstam stāsta Apes pilsētas domes komunālās nodaļas vadītājas vietas izpildītāja Edīte Meistere.
Otrdien Apes pilsētas domes komunālajā nodaļā juridiskas un fiziskas personas slēdza līgumus ar Valmieras SIA "Ziemeļaustrumvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) par atkritumu izvešanu. Šādu kārtību paredz Apes pilsētas domē pieņemtie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. "Līdz šim pilsētā jau bija noslēgti apmēram 100 līgumi ar šo organizāciju. Cerams, ka iedzīvotāji būs vēl atsaucīgāki," informē E.Meistere.
Viņa norāda, ka noslēgt šādus līgumus esot izdevīgi, jo tad neradīsies problēmas ar atkritumu izvešanu.
"Jāmaksā ir tikai par vienreizēju konteineru piegādi un to iztukšošanu. Tos izved noteiktā dienā, kas norādīta iedzīvotājiem atsūtītā kalendārā," skaidro vadītājas vietas izpildītāja.
Viņa prognozē, ka, iespējams, nākotnē iedzīvotājiem nākšoties arī atkritumus šķirot. "Nevar būt tā, ka atkritumus izmet, kur pagadās, piemēslojot apkārtni," bilst viņa. Tām personām, kas nebūs noslēgušas līgumus ar SIA ZAAO, pilsētas pašvaldības policija varēs piespriest naudas sodu.
Pilsētas dome nolēmusi pārdot izsolē tehniku - divus traktorus un smago automašīnu. "Esam izrēķinājuši, ka izdevīgāk šādus pakalpojumus nopirkt, nekā uzturēt tehniku, kas ir nolietojusies. Plānots, ka iegādāsimies pļaujmašīnu un krūmgriezēju," atzīst E. Meistere. Patlaban kapsētā strādnieki izgriež vecos, sausos kokus un to iecerēts izdarīt arī muižas parkā. Iegādāti arī jauni koku stādi. Par problēmu pilsētā E.Meistere uzskata novecojušo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, kas nākotnē būtu jāsakārto. Viņa atzīst, ka pagājušomēnes vērtīgs bijis brauciens uz Aknīsti, kur apenieši iepazinušies ar tās pašvaldības komunālās nodaļas darbu.
Apes pilsētas domē komunālā nodaļa izveidota un darbojas tikai kopš pērnā gada augusta, bet Edīte Meistere nodaļas vadītājas vietas izpildītājas pienākumus veic kopš šāgada janvāra.
"Ziemā, kad bija jātīra sniegs un jākaisa ielas, šos darbus veica trīs bezdarbnieki. Pavasarī pilsētas sakopšanas darbos nodarbināsim vēl piecus bezdarbniekus," skaidro E. Meistere.
Pilsētā plānots sakārtot arī apkārtni pie Jašupītes. "Pie Raganu klintīm pāri Vaidavai atjaunosim tiltu gājējiem un iekārtosim atpūtas vietu," saka speciāliste. Laba sadarbība izveidojusies ar pilsētas daiļdārznieci Anitu Harju. Tiekot domāts par puķu dobju sakārtošanu pilsētā.

Citu datumu laikraksti