Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacensībās svarīgākā ir paklausība

Ar suņu daudzcīņas sacensībām Smiltenē šomēnes noslēdzās Raita Nikolajeva un viņa vācu aitu suņa Mollijas šāgada sportiskās aktivitātes.

Ar suņu daudzcīņas sacensībām Smiltenē šomēnes noslēdzās Raita Nikolajeva un viņa vācu aitu suņa Mollijas šāgada sportiskās aktivitātes. Pie jau esošajām medaļām, diplomiem un kausiem pievienots vēl viens kauss un vairākas medaļas.
Raitis jau sen gribējis sev kādu mīluli, turklāt tieši suņu meiteni. "Mollija pie manis nonāca pavisam maziņa. Tas notika pirms trim gadiem, bet sacensībās mēs piedalāmies jau divus gadus," stāsta Mollijas saimnieks Raitis Nikolajevs.
Viņš stāsta, ka arī Mollijas tēvs esot piedalījies dažādās sacensībās. "Likumsakarīgi izvēlējāmies arī Mollijas vārdu. Vārdu deva mana māsa, kura bija dzirdējusi, ka suns, vārdā Mollija, ir ieguvis 3.vietu sacensībās. Par godu tam arī savu suni nosaucām par Molliju," atceras Raitis.
Jau pirmajās sacensībās Madonā Mollija ieguvusi medaļu. Raitis sapratis, ka ir iespējams gūt vēl lielākus panākumus, jo Mollija ir paklausīgs suns. Viņai patīk piedalīties sacensībās. Saimnieks stāsta, ka pirms katrām sacensībām arī Mollija jūtot patīkamu satraukumu. "Viņa jūt, ka jābrauc uz sacensībām un gaida to mirkli," piebilst R.Nikolajevs. Viņš domā, ka suns jūt arī uzvaras prieku.
Pirms sacensībām ir arī jātrenējas. Raitis ir Alūksnes sabiedriskās organizācijas "Remis" biedrs, bet Molliju apmāca pats. "Pirms katrām sacensībām atliek vien atkārtot jau zināmās komandas," paskaidro kinologs. Mollija vislabprātāk pārvar barjeras. Viņa arī vienatnē treniņlaukumā skrien un lec pāri barjerām. Saimnieks atzīst, ka viņa mīlulei tas labi padodas.
"Protams, katram sunim gadās kāda kļūda. Tāpat arī katram padodas dažādas komandas. Diezgan daudz kas atkarīgs arī no suņa garastāvokļa. Tomēr sacensībās svarīgs ir rezultāts," saka Raitis. Viņš stāsta, ka sacensību vērtēšanas sistēma ir stingra, visvairāk vērtē paklausību.
Šajos divos gados, piedaloties sacensībās, Raitis ar Molliju ir izcīnījuši astoņus kausus un 53 medaļas. Mājās glabājas arī daudzi diplomi. Raitis ar Molliju ir piedalījies arī sabiedriskās organizācijas "Remis" organizētajos paraugdemonstrējumos skolās.
Mollija visvairāk klausa savu saimnieku - Raiti, bet atzīst arī pārējos mājiniekus. Viņas guļvieta ir iekārtota blakus saimnieka gultai. Kad saimnieka nav mājās, Mollija skumst, tādēļ divtik liels prieks ir, kad saimnieks atgriežas. Kaut arī tas notiek nakts vidū, no miega tiek uzcelti visi mājinieki. Vislabprātāk Mollija spēlējas ar savu gumijas mantiņu, viņa pat gulēt iet kopā ar to.
"Mollija ir gudra, viņa nekad nav aiztikusi nevienu svešinieku. Viņai patīk ciemiņi, jo no tiem var izspiest kādu saldumu," smej Raitis. Kā jau visi suņi, arī Mollija draudzējas ar citiem savas dzimtas pārstāvjiem - kaimiņu suņiem, bet, tiklīdz pagalmā iznāk kāds no mājiniekiem, nelūgtos viesus aizdzen.
"Mollija vēl ir jauna, viņai ļoti patīk spēlēties. Viņa ir kustīga un dzīvīga, viņai nepatīk sēdēt uz vietas," stāsta saimnieks. Gadās, ka Mollija sastrādā arī palaidnības, bet viņai nepatīk, ka aizrāda, viņa tad apvainojas. "Brīvajā laikā Mollija dodas kopā ar mani uz veikalu, viņa nes mājās desu. Arī malku viņai patīk nest istabā, pēc tam gan pagalms ir pilns ar malkas pagalēm. Par jauku nodarbošanos viņa uzskata peldēšanos," piebilst Raitis.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...