Sacentīsies kalnu velosipēdisti

Svētdien, 2.oktobrī, ikviens interesents ir aicināts piedalīties Alūksnes rajona kausa izcīņas kalnu velosipēdiem 3.posmā - gan kā dalībnieks, gan kā skatītājs. Sacensības Tempļa kalna apkārtnē rīko Alūksnes riteņbraukšanas klubs “Velo”.

Svētdien, 2.oktobrī, ikviens interesents ir aicināts piedalīties Alūksnes rajona kausa izcīņas kalnu velosipēdiem 3.posmā - gan kā dalībnieks, gan kā skatītājs. Sacensības Tempļa kalna apkārtnē rīko Alūksnes riteņbraukšanas klubs "Velo".
Sacensību starts būs pulksten 12.00, bet reģistrācija būs no pulksten 10.00 līdz 11.30 un dalībnieku sapulce - pulksten 11.45. Sacensībās varēs startēt vairākās vecuma grupās - jaunieši līdz 16 gadu vecumam, sporta klasē, tautas klasē, senioru grupā, sievietes un bērni līdz 12 gadu vecumam. Katrai no tām būs arī noteikts distances garums, kas jāveic. Šis būs sacensību trešais un noslēdzošais posms, tādēļ tiks sveikti arī sacensību kopvērtējuma uzvarētāji. Viņi, kā jau ierasts šajās sacensībās, saņems īpašas balvas.
Riteņbraukšanas klubam šis gads ir bijis veiksmīgs, jo ir gūtas gan daudzas godalgotas vietas, gan arī iegādāts kluba "Velo" talismans - lapsiņa un informatīvs stends. Tie iegādāti, veiksmīgi iesaistoties Alūksnes pilsētas domes projektu konkursā "Jauno velosipēdistu pirmie soļi ceļu satiksmē". Kluba talismans būs redzams arī svētdien Tempļa kalnā un gādās par skatītāju aktīvu iesaistīšanu sacensību norisē. Savukārt sportistiem būs vieglāk orientēties un saprast, ka ieradušies pareizajā vietā, vadoties pēc informācijas jaunajā stendā.
Lai stāstītu par veloaktivitētām un sasniegumiem šosezon, pirmdien riteņbraukšanas klubs "Velo" rīkoja tikšanos ar rajona laikrakstu pārstāvjiem un pašvaldību atbildīgajām amatpersonām.
Riteņbraukšanas kluba "Velo" valdes priekšsēdētājs Guntis Kozilāns atzina, ka riteņbraukšanas sacensību jaunais talismans būs universāls - vajadzības gadījumā to varēs izmantot arī citu sporta aktivitāšu rīkošanā, ne tikai velosacensībās.
"Lapsiņa ir ļoti atraktīva, tādēļ ceru, ka nākamie pasākumi būs jautri un saistīs daudzu skatītāju uzmanību, liekot būt aktīviem līdzjutējiem. 2.oktobrī līdzjutēji var galvenokārt pulcēties netālu no Saules tilta, jo tur sacensību dalībnieki vairākas reizes brauks garām. Jāatzīst, ka trase Tempļa kalna apkārtnē būs ļoti interesanta, jo sportistiem būs jāpārvar gan nogāzes un stāvi kāpumi, gan jādodas pāri tiltiņam," klāsta G.Kozilāns.
šogad pirms katrām kalnu velosipēdistu sacensībām sadarbībā ar pilsētas komunālajiem dienestiem tiek pārbaudīta sacensību trase un nolemts, kuras vietas nepieciešams izpļaut. "Tādējādi sportisti un līdzjutēji ir patīkami pārsteigti, ka apkārtne ir rūpīgi izkopta. Iepriekšējos gados šo darbu darīja kluba "Velo" pārstāvji paši. Ir prieks, ka sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domes ainavu arhitektu Ediju Gustu, SIA "Rūpe" un Alūksnes 15. ceļu pārvaldi pērn un šogad izdevies izveidot interesantas un sacensību dalībniekiem drošas trases," saka G.Kozilāns.
E.Gusts atzīst, ka sacensību rīkošana tādā apvidū kā Tempļa kalns veicina arī kultūrvides sakārtošanu. "Ap Tempļa kalnu ir izveidota speciāla trase, tādējādi sakopjot arī vietas, kas agrāk šķita necaurbraucamas. Tas ir ļoti patīkami," viņš saka.
Domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko ir gandarīta, ka domei ar klubu "Velo" ir veiksmīga sadarbība, jo kopīgi rīkoti daudzi pasākumi.
"Man ir prieks, ka veloklubs uz domi nāk ar savām idejām un priekšlikumiem. Klubs riteņbraukšanas "Keggi Velo" sacensību laikā rīko veloorientēšanās sacensības. Nākamgad saskaņā ar "Keggi Velo" mūsu riteņbraukšanas klubam būs uzticēts pirmo reizi organizēt Pasaules ārstu veloorientēšanās sacensības. Ir prieks arī par to, ka G.Kozilāns vienīgais piedalījās domes projektu konkursā un iegādājās kluba talismanu, lai gan šāda iespēja bija arī citiem sporta klubiem, komandām, kas tam neatsaucās," saka I.Kovtuņenko.

Citu datumu laikraksti