Sācies kluss pārdomu laiks pirms Lieldienām

Pelnu trešdienā bija Alūksnes Romas katoļu draudzes dievkalpojums. Ar to sākās 40 dienu gavēņa un grēku nožēlas laiks, lai garīgi sagatavotos Kristus nāves un augšāmcelšanās svētkiem.

Pelnu trešdienā bija Alūksnes Romas katoļu draudzes dievkalpojums. Ar to sākās 40 dienu gavēņa un grēku nožēlas laiks, lai garīgi sagatavotos Kristus nāves un augšāmcelšanās svētkiem.
"Šis kristiešiem ir svarīgs laiks, lai pārdomātu savas attiecības ar Dievu un meklētu atbildes uz neskaidriem jautājumiem. Tie skar mūsu ciešanas un miesīgo nāvi. Gavējot, lūdzot un darot labu, mēs tuvojamies ciešanu un nāves noslēpumam. Tas nenozīmē, ka visas 40 dienas ir jāgavē, bet piektdienās ir jāatturas no gaļas ēdieniem. Katrs ticīgais izvēlas, no kā grib atteikties, mazāk skatīties televīziju vai neapmeklēt skaļus sarīkojumus," stāsta Romas katoļu draudzes prāvests priesteris Andžejs Keziks.
Pelnu dienas dievkalpojumā kā ārējo grēku nožēlas zīmi ticīgie saņem uz pieres pelnu krusta zīmi. Tā ir atgādinājums, ka cilvēks ir puteklis un atgriezīsies pīšļos. Vecajā Derībā stāstīts, ka cilvēki sēdēja pelnos un kaisīja tos sev uz galvas, nožēlojot pārkāpumus un vēloties gandarīt Dieva dusmas.
"Tagad ir priekšvēlēšanu laiks, kristieši ir savas valsts pilsoņi. Ja gribam, lai mums būtu laba laicīgā vara, tad šī vēlme ir jāpauž lūgšanās," atzīst A.Keziks. Līdz Lieldienām katru piektdienu pulksten 17.00 katoļu baznīcā ir krusta ceļš, kad atceras Kristus ciešanas. Priesteris uzsver, ka šajā laikā svarīgas ir trīs lietas: lūgšanas, gavēnis un žēlsirdības darbi. Kopš kristietības pirmsākuma gavēņa laikā ticīgie centās palīdzēt tiem, kas cieš trūkumu, kā arī tiem, kas ir veci, slimi un izmisuši.

Citu datumu laikraksti

  • Kartupeļu audzētājiem bija grūts gads

    Vidzemes zonas zemnieki aizvadījuši 2004.gadu jau kā pilntiesīgi ES dalībnieki, ir saskārušies ar ES prasībām un solītajiem labumiem.Vidzemes zonas...

  • Aukstais laiks neietekmē skolu apmeklējumu

    9.februārī no rīta gaisa temperatūra daudzviet Alūksnes rajonā bija mīnus 20 grādu un zemāka. Tādā laikā skolēniem, kuriem vēl nav 12 gadu, nav...

  • Evakuē no degošas mājas

    Otrdien, 8.februārī, pulksten 18.25 Alūksnē, Pils ielā 50, pašvaldības divstāvu ēkas bēniņos izcēlās ugunsgrēks. Dega cauruļvadu un griestu...