Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadarbībā ar flāmiem izstrādās reģiona telpisko plānu

Šodien Latvijā ierodas Rietumflandrijas pašvaldību sadarbības institūcijas speciālisti, kas rīt apmeklēs Alūksni.

Šodien Latvijā ierodas Rietumflandrijas pašvaldību sadarbības institūcijas speciālisti, kas rīt apmeklēs Alūksni. Vidzemes attīstības aģentūra rīko seminārus par telpisko plānošanu Gulbenē un Valmierā, bet viesi iepazīsies arī ar citu pašvaldību darbu.
"Flandrijas speciālisti tiksies ar Alūksnes rajona padomes darbiniekiem un pilsētas domes deputātiem. Pēc tam viņi iepazīsies ar rajona objektiem, lai varētu sniegt konsultatīvu palīdzību Flandrijas atbalstītā projekta realizācijā Vidzemes telpiskā plāna izstrādei. Projekta vadošais partneris ir Rietumflandrijas pašvaldību sadarbības asociācija. Struktūrplāna projekta izstrādi paredzēts veikt gada laikā, bet pēc tam būs projekta sagatavošana, prezentācija un apspriešana," stāsta Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe.
Alūksnes pilsētvides plānotāja Antra Lielmane ir Vidzemes plānošanas reģionā telpiskā struktūrplāna izstrādes grupas dalībniece. Viņa norāda, ka Alūksnei ir jāieņem vieta reģionā attīstībā. "Citas Vidzemes pilsētas atrodas apmēram 50 kilometrus no centra - Valmieras, bet Alūksni šķir divtik liels attālums. Tas nozīmē, ka ir jānodrošina infrastruktūras un servisa pakalpojumi," akcentē A.Lielmane. Viņa atzīst, ka izdevīgs ir pilsētas ģeogrāfiskais stāvoklis - pie triju valstu robežas. Turklāt Alūksne var lepoties ar ainaviskām un kultūrvides vērtībām. Flandrijas speciālisti iepazīsies ar vienīgo darbojošos šaursliežu dzelzceļu, ar pilsētas kultūrvēsturisko centru, Bībeles muzeju, Tempļa kalnu, Alūksnes ezeru ar Pilssalu un Jaunās pils parku ar skatu līnijām.
7.februārī Gulbenes rajona padomē būs seminārs Vidzemes pašvaldību vadītājiem, plānošanas speciālistiem, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmēju apvienībām, kā arī ministrijām par telpiskā plāna izstrādi.
Izstrādās reģiona telpisko plānu
Notiks pašvaldību plānu prezentācija.
"Stāstīsim par savu rajonu, tā vērtībām un attīstības prioritātēm. Viens no nozīmīgākajiem darba virzieniem ir kokapstrāde. To ir paredzēts saistīt ar zinātniskiem atklājumiem un progresīvām tehnoloģijām, lai iegūtu augstas kvalitātes produkciju," norāda A.Lielmane.
Vidzemes attīstības aģentūras preses sekretāre Agnese Karaseva norāda, ka otrs seminārs par reģiona telpiskā plāna izstrādi notiks 11.februārī Valmierā. Tad viesi būs iepazinušies ar visu rajonu centriem un pašvaldībām. "Vidzemes pašvaldībās strādājošo plānotāju izveidotajai darba grupai Flandrijas speciālisti stāstīs par telpiskā plāna veidošanu un tā sasaisti ar attīstības programmām, par šā plāna sagatavošanas principiem un struktūru, kā arī vienosies par projekta īstenošanu," pauž A.Karaseva. Pēc sarunām ciemiņi 12.februārī dosies atceļā.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...