Sadarbība ar labiem cilvēkiem nes veiksmi

Bērnībā alūksniete Dzidra Bauere dzīvi vēlējās saistīt ar mākslu, bet apstākļu sakritības dēļ viņas darbs visu mūžu ir bijis saistīts ar kultūru.

Bērnībā alūksniete Dzidra Bauere dzīvi vēlējās saistīt ar mākslu, bet apstākļu sakritības dēļ viņas darbs visu mūžu ir bijis saistīts ar kultūru. Šobrīd viņa strādā Alūksnes bibliotēkā par bibliotekāri.
Darbs bibliotēkā Dz.Bauerei aizņem daudz laika. Bieži vien viņa strādā arī brīvajos brīžos. "Nevar tā vienkārši aizvērt durvis, aiziet un nedomāt. Domas par darbu galvā ir vienmēr. Reizēm gribas atslēgties un nedomāt, bet tas nav iespējams, pat atvaļinājuma laikā," smejas Dz.Bauere. Tomēr šo darbavietu sieviete pret citu nemainītu.
Dzidras mamma ir rīdziniece, tēvs nāk no Alūksnes puses, bet viņa ir dzimusi Ventspilī. Skolas gaitas uzsākusi Apē, ir beigusi Apes vidusskolu. Pēc tam neklātienē studējusi Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikuma bibliotekāru nodaļā. Jau pēc vidusskolas absolvēšanas Dz.Bauere trīs gadus nostrādāja bibliotēkā. "Tajā laikā vadītāja bija Biruta Tempa. Viņa mani ievadīja darbā. Lai arī tagad vairs tā nesaka, bet B.Tempa man visu mūžu ir bijusi kā darbaudzinātāja. Viņa ir cilvēks ar lielo burtu, cilvēks, kuru var saukt par personību," stāsta Dz.Bauere.
Kad B.Tempa sāka strādāt Alūksnes kultūras namā, viņa līdzi aicināja arī Dz.Baueri. Dzidra piekrita un 1967.gadā sāka strādāt Alūksnes kultūras namā. Tur viņa nostrādāja nepilnus desmit gadus. Šos gadus Dzidra sauc par jaunības skaistākajiem gadiem. "Mēs bijām draudzīgs kolektīvs, izveidojām veiksmīgu komandu. Likām kopā idejas un veidojām interesantus pasākumus gan jauniešiem, gan vecākajai paaudzei. Arī šobrīd mūs atceras un piemin ar labu vārdu," priecājas Dz.Bauere.
Labi padodas zīmēšana
Pēc otrā dēla piedzimšanas Dz.Bauere sāka strādāt Alūksnes bibliotēkā, kur strādā arī šobrīd. Bibliotekārei labi padodas zīmēšana, tāpēc kādu laiku viņa strādājusi par māksliniecisko noformētāju. Šobrīd viņa ir bibliotekāre bērnu literatūras nodaļā.
Šeit viņa veic arī noformēšanas darbus, jo bērniem patīk zīmējumi. Zīmēšana Dz.Bauerei patīk un padodas jau kopš bērnības. Vidusskolas laikā viņa piedalījusies dažādos konkursos un gribējusi mācīties lietišķās mākslas vidusskolā, bet apstākļi iegrozījušies tā, ka viņa kļuvusi par bibliotekāri. Viņa atzīst, ka bibliotēkā strādāt ir citādāk, bet jauki. Aizraušanos ar zīmēšanu Dz.Bauere apvieno ar darbu. Tomēr viņa atzīst - lai zīmētu, vajag iedvesmu.
"Reizēm varu nosēdēt visu vakaru, saplēšu neskaitāmas lapas, bet neko uzzīmēt tā arī neizdodas. Kad ir iedvesma, zīmējums top vienā mirklī," stāsta sieviete.
Lai arī bibliotēkā darbs ir grūts, Dz.Bauerei patīk darboties ar bērniem. Katrs bērns nāk ar jautājumiem, ar katru ir jāaprunājas. Dz.Bauere vēlas, lai bibliotēkā būtu pēc iespējas vairāk jaunu grāmatu, plašākas telpas un vairāk darbinieku, jo divi darbinieki nespēj gan apkalpot apmeklētājus, gan arī darīt citus nepieciešamos darbus.
Strādājot bibliotēkā, Dz. Bauere organizē dažādus pasākumus, izstādes un seminārus. Lai tie labi izdotos, ir vajadzīga sadarbība ar skolām, ar bērnu un jauniešu centru. Viņa saka, ka viens pats to nevar izdarīt. Pēc katra pasākuma, kas ir izdevies, ir gandarījuma sajūta. "Mūsu pilsētā pasākumu ir samērā maz, sevišķi tādu, kas ir domāti bērniem. Vajadzētu vairāk domāt par jauno paaudzi," secina bibliotekāre.
Lai varētu pilnvērtīgi strādāt, bibliotekāram ir jāpārzina visas grāmatas. Bibliotekāre smejas, ka visas grāmatas tomēr izlasīt nav iespējams. Viņa piedalās dažādos semināros un kursos, lai gūtu jaunas idejas. Jaunās zināšanas un citu kolēģu pieredzi var veiksmīgi pielietot darbā. Dažreiz bibliotekāre kaut ko izmanto arī no televīzijā redzētā, bet simtprocentīgi visu jauno ieviest neizdodas. Dz.Bauere atzīst, ka bērnu nodaļu bibliotekāri strādā ar izdomu un ir sava darba fanātiķi.
Pēc dabas ir optimiste
Dz.Bauerei ikdienā patīk tikties un sadarboties ar labestīgiem cilvēkiem. Viņa priecājas par katru pretimnākšanu un skumst par neizpratni. Ja viņa jūt, ka kontakts ar cilvēku neveidojas, tad cenšas satikties cenšas ar šo cilvēku pēc iespējas retāk. Viņa ar prieku sadarbojas ar interesantiem cilvēkiem, no kuriem var kaut ko gūt. Viņa atzīst, ka sadarbība ar labiem cilvēkiem dzīvē nes veiksmi.
Pēc dabas Dz.Bauere ir optimiste. "Citi nepatīkamās situācijās nolaiž spārnus, bet es mēģinu domāt gaišas domas," paskaidro sieviete. Visi, kas pazīst Dz.Baueri, saka, ka viņai nekad netrūkst enerģijas. Lai enerģijas nepietrūktu, viņa ēd šokolādi. Dzidra atzīst, ka tā ļoti garšo, tādējādi kompensējas arī izlietotā enerģija.
Dz.Baueres mamma bija skolotāja. Visi viņu uzskatīja par inteliģentu sievieti. Inteliģenci un gaišumu bibliotekāre ir mantojusi no mammas. Savukārt no tēva mantots enerģiskums un humora izjūta. "Pa kripatiņai esmu mantojusi no abiem vecākiem," atzīst sieviete.
Svētkus atzīmē kopā
Baueru ģimenes interesanta tradīcija ir detektīvromānu lasīšana. "Tā ir jauka atslodze. Šajos brīžos pilnīgi aizmirstos un varu nedomāt par ikdienas raizēm un problēmām. Tā es sevi uzmundrinu," paskaidro Dz.Bauere. Lai arī viņas vecākais dēls ar ģimeni šobrīd dzīvo Rīgā, tomēr svētkus un apaļas jubilejas Baueru ģimene vienmēr atzīmē visi kopā. Par ģimenes tradīciju ir kļuvusi arī Jāņu svinēšana kopā ar kaimiņiem.
Dz.Bauere priecājas par katru bērnu un mazbērnu veiksmi. Baueru ģimene ir sportiska. Tēvs strādāja sporta skolā, tādēļ arī abi dēli ir aizrāvušies ar sportu. Vecākais dēls piedalās orientēšanās un biatlona sacensībās. Jaunākajam dēlam patīk basketbols. Arī mazmeitām ir interesantas aizraušanās - viena mācās baleta skolā, bet otra spēlē tenisu.
Vaļasprieks ir dārzs
Kādreiz, kad brīvā laika bija vairāk, Dz.Bauere to pavadīja šujot. Tagad biliotekāres vaļasprieks ir dārzs. "Kad pastrādāju, pasvaidu zemi, kļūst viegli. Mirdza Martinsone kādā intervijā teica, ka tādā veidā var izgāzt visu niknumu. Ar mani ir tāpat. Strādājot dārzā, var sakārtot domas," atzīst viņa. Dz.Bauerei patīk puķes, tādēļ arī mājās un darbavietā tās dod krāšņumu.
Kāds brīvs brītiņš jāvelta arī ģimenes mīlulim kaķim Pičukam, kurš Baueru ģimenē dzīvo jau 12 gadus. "Viņš ir kārtīgs runcis, kas zina, ko grib," paskaidro saimniece.
Dz.Bauerei patīk teātris, balets, estrādes koncerti. Esot Rīgā, kopā ar vedeklas mammu viņa vienmēr apmeklē kādu interesantu izrādi.
Arī no ceļošanas sieviete neatsakās. Kādreiz jaunībā apceļota Krima un Karpati, arī Latvija. "Man ir piedāvāts apskatīt arī svešas zemes, bet dažādu iemeslu dēļ ieceres nav piepildūjušās. Šobrīd es no šādiem braucieniem neatteiktos, jo uzskatu, ka to, ko esi redzējis, neviens nevar atņemt," ir pārliecināta bibliotekāre. Viņa labprāt klausās dēla un vedeklas stāstos par citām zemēm.
Pašlaik Dz.Bauere nopietni domā par svešvalodu apgūšanu, jo uzskata, ka mūsdienās tās ir jāzina ikvienam.

Citu datumu laikraksti

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...

 • Glezna

  2. Varbūt tieši šis vakars beidzot dos iespēju pacelties kādu pakāpienu uz augšu pa uzņēmuma ieņemamo amatu "trepītēm"?2. Varbūt tieši šis vakars...

 • Nākotni saskata Eiropas Savienībā

  Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu žurnālistus uz informatīvu semināru par Eiropas Savienību.Ārlietu ministrija aicināja reģionālo avīžu...

 • Vista apelsīnu - vīnogu mērcē

  Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut ko neparastāku un krāsaināku - veselīgu un gardu, vieglu vistas gaļas maltīti.Iesakām kārumniekiem pagatavot kaut...

 • Glezna

  Jau kuro reizi Akvelīna šķērsoja istabu, lai vēl un vēlreiz paskatītos uz gleznu - nekrāsotā koka rāmī iemūžinātu ceriņu klēpi.1. Jau kuro reizi...

 • Atbilde uz rakstu “Ierindas pilsoņa pārdomas par tēmu “es un ES””

  23.augustā "Alūksnes Ziņas" publicēja A.Gulbja rakstu "Ierindas pilsoņa pārdomas par tēmu "es un ES"".23.augustā "Alūksnes Ziņas" publicēja A.Gulbja...

 • Policija informē

  Nozog traktora piekabi. Alūksnē, Mežinieku ielā, 9.septembrī no mājas pagalma nozagta traktora piekabe.Nozog traktora piekabi Alūksnē, Mežinieku...