Sadeg Mobilo strēlnieku bataljona mikroautobuss

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona mikroautobuss “RAF” aizdegās Rīgā, 10.jūlijā, kad bataljona sportisti atgriezās no Baltijas valstu bruņoto spēku olimpiādes.

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona mikroautobuss "RAF" aizdegās Rīgā, 10.jūlijā, kad bataljona sportisti atgriezās no Baltijas valstu bruņoto spēku olimpiādes.
Apmēram 20 futbolistu, orientieristu un šahistu grupa brauca ar diviem mikroautobusiem, no kuriem viens sadega trīs minūšu laikā.
Izsaukumu uz negadījumu, kas notika Teikas rajonā pie veikala "Alfa", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki saņēma pulksten 14.07. Kad glābēji ieradās notikuma vietā, mašīna jau bija liesmās. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums autobusa elektrosistēmā. Neviens no cilvēkiem nav cietis. Pēc tiem atgriezās "VW Transporter", kas bija jau devies atceļā uz Alūksni.
Mobilo strēlnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Aivars Vizulis informē, ka sadedzis 90.gadu sākumā ražots mikroautobuss. Tas intensīvi izmantots tālākiem braucieniem, tā bilances vērtība varētu būt 300 līdz 400 latu. "Paldies Dievam, ka neviens nav cietis. Arī personīgās mantas paspēja iznest no autobusa. Protams, žēl, ka par vienu transporta līdzekli tagad būs mazāk. Autobusu pirms diviem gadiem saņēmām no Zemessardzes," stāsta A.Vizulis.
Ja ugunsdzēsēji neatsteigtos tik ātri, nelaime varētu būt lielāka. Karavīri darīja visu iespējamo, lai liesmas apdzēstu, tomēr viņiem tas neizdevās. Varēja uzsprāgt degvielas tvertne.
Negadījums mazinājis bataljona karavīru prieku par uzvaru šahā un orientēšanās sacensībās, par otro vietu futbolā Baltijas valstu bruņoto spēku olimpiādē. A.Vizulis atzīst, ka autobusa zaudējums ir sāpīgs, jo vieglais autotransports sevišķi nepieciešams ir braukšanai uz sacensībām. Tagad lielākam sportistu sastāvam vajadzēs nomāt transportu vai arī mikroautobusam "VW Transporter" būs jābrauc divas reizes.

Citu datumu laikraksti