Sadziedas Ilzenes “cālēni”

Ilzenes pamatskolas pirmsskolas grupas bērniem pavasaris katru gadu atnāk ne tikai ar siltu saulīti, lielām ūdens peļķēm, pa kurām prieks pabradāt, un gaišāku rītu, bet arī skanīgām konkursa “Ilzenes Cālis” dziesmām.

Ilzenes pamatskolas pirmsskolas grupas bērniem pavasaris katru gadu atnāk ne tikai ar siltu saulīti, lielām ūdens peļķēm, pa kurām prieks pabradāt, un gaišāku rītu, bet arī skanīgām konkursa "Ilzenes Cālis" dziesmām.
Tas bērniem līdz piecu gadu vecumam ir viens no lielākajiem pasākumiem, uz kuru parasti gatavojas visi pirmsskolas bērni. Mazos dziedātājus vienmēr sagaida kāds ciemiņš - Karlsons, Vinnijs Pūks un Sivēntiņš, Saules Kripatiņa, pelīte Pīkstīte vai kāds cits pasaku tēls. Šogad pie bērniem bija ieradies Zaķis - pa pusei balts, pa pusei pelēks, jo vēl nebija paspējis nomainīt savu kažoku.
Dziesmiņas bija mācījušies 17 "jaunie cālēni". Diemžēl pieci no tiem uz konkursa laiku bija saslimuši, tāpēc Zaķis, kas bija ieradies uz pasākumu ar olu grozu (laikam atkal kaut ko bija sajaucis), apsolīja, ka pie mums ieradīsies uz Lieldienām, tad vēlreiz varēs paklausīties "cāļu" dziesmās.
Konkurss sākās ar dziesmiņu "Labu dienu", ko dziedāja Monta. To, ka ārā patiešām jūtams pavasaris, mums pavēstīja Raimonda, bet pavasara vējaināko dziesmu nodziedāja Alise. Ja jau pavasaris, tad laiks pie darba ķerties bitītēm - tā dziedāja Solveiga. Ernests izpildīja dziesmu par brālīti Jānīti, bet Anetes dziesmiņā brālītis visu laiku darīja blēņas. Par to, ka pavasarī bieži spīd saulīte, stāstīja Viktorija, bet par lietu - Madars. Dainuvīte kopā ar rūķiem čakli pastrādāja. Divas dziesmiņas, kuras dziedāja Linda un Arta, bija par zaķa draugu ezi. Lai gan Niks bija saslimis, konkursa noslēgumā visi dalībnieki kopā dziedāja Nika repojamo gabalu "Kur putniņam ir šūpulis". Pēc tam žūrija vai "džūrija", kā to nosauca Zaķis, izvērtēja, kādu diplomu katrs "cālis" ir pelnījis. Zaķis katram dalībniekam pasniedza olu (tā gan nebija Lieldienu, bet šokolādes ola) un kādu mīkstu rotaļlietu, kuru palīdzēja sarūpēt Ilzenes pagasta padome.
Viens no skanīgākajiem "cāļiem", pēc žūrijas atzinuma, bija četrgadīgā Linda Melece, kurai nemaz nepatika mikrofons un nedaudz noplaka drosme tik lielas auditorijas priekšā, tādēļ pārstāvēt Ilzeni Linda varbūt dosies nākamgad, šogad savu vietu atdodot Raimondai Paķonkai. Uz Alūksnes rajona konkursu "Cālis" devās arī skanīgākais un drošākais "cālis" - Anete Salmiņa un Dainuvīte Rudzīte.

Citu datumu laikraksti