Saimnieki steidz pļaut sienu

Lai arī laika apstākļi šogad ir ļoti mainīgi un nepastāvīgi, Mārkalnes pagasta “Ezermalu” saimniekiem Skaidrai un Jānim Koemeciem tas netraucē gādāt ziemai sienu.

Lai arī laika apstākļi šogad ir ļoti mainīgi un nepastāvīgi, Mārkalnes pagasta "Ezermalu" saimniekiem Skaidrai un Jānim Koemeciem tas netraucē gādāt ziemai sienu.
Saimnieki stāsta, ka 33 siena vārti jau ir sarūpēti, bet apmēram tikpat daudz vēl vajagot, lai krājumi ziemai būtu sagādāti. "Pēdējos gados sienu tikai presējam, jo šādā veidā to ir vieglāk transportēt un sakraut šķūnī. Šajā darbā izmantojam savu traktortehniku un siena presi. Vajadzības gadījumā izlīdzam arī citiem pagasta iedzīvotājiem," stāsta J.Koemecs.
"Ezermalu" saimniecībā sienu gādā apmēram 30 trušiem un sešiem liellopiem. "Katru gadu nopļaujam sienu aptuveni 20 hektāru platībā. Pļavu platību pietiek pašiem, tādēļ nav jāīrē platības siena pļaušanai, kā to dara citi saimnieki. "Ezermalās" saimniekojam no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. Lielākie palīgi siena pļaušanā ir dēli Raivo un Ervins," saka J.Koemecs.
Viņš uzskata, ka zemniekam mūsdienās nav ne īpaši viegla, ne īpaši grūta dzīve. "Mums nav jāapmeklē trenažieru zāle, lai uzturētu sevi formā. Daudz strādājam svaigā gaisā un izpildām tās pašas kustības, ko trenažieru zālē. Turklāt varam baudīt dabas burvību un zāļu terapiju, kas nav aizstājama ne ar ko citu," apgalvo J.Koemecs.
"Ezermalu" saimnieki cer saņemt Eiropas Savienības finansējumu, kas pienākas Latvijas zemniekiem par sakoptajām un nopļautajām platībām. Pieteikties citiem Eiropas fondu līdzekļiem, izstrādājot projektus, viņi pašlaik nav domājuši.
Sinoptiķi sola, ka arī šajā nedēļā laiks būs mainīgs - brīžiem spīdēs saule, brīžiem īslaicīgi līs, bet vissiltāk būs šodien, kad gaisa temperatūra varētu sasniegt +23 grādus. Naktī gaisa temperatūra šonedēļ svārstīsies no +8 līdz +13 grādiem, bet dienā - no +17 līdz +22 grādiem.

Citu datumu laikraksti