Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un palīdzēs saglabāt pļavu dabisko vidi.

Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un palīdzēs saglabāt pļavu dabisko vidi.
Pagājušajā nedēļā saimnieks steidza gatavot aplokus, kas kopumā būs izvietoti 30 hektāru lielai platībai. "Tagad būs uzlikta apmēram puse no aploka. Darba ir daudz," laikrakstam stāsta zemnieku saimniecības "Lejasrudzīši - zvejnieki" īpašnieks Andris Jegorovs.
Ganāmpulkā ir 15 Šarolē un Angus šķirnes govis, arī Limuzīnas šķirnes bullis, kā to paredzēja projekts. Saimnieks iecerējis nopirkt arī divas Herefordas šķirnes telītes. Viņš skaidro, ka govis gandrīz trīs nedēļas nodzīvojušas fermā, tās atvestas septembrī.
"Govīm vajadzēja pierast citai pie citas. Pirmajā naktī gāja kā kara laukā, jo tās atvestas no dažādām vietām. Pa ganībām tās kustas ar mežonīgu ātrumu," uzsver A.Jegorovs. Viņš priecājas, ka tās pa ganību teritoriju pārvietojas barā, sākumā katra skrējusi uz savu pusi. "Tagad jāuzceļ nojume, kur govis mitināsies, tā ātri taps gatava," apgalvo viņš.
Elektriskais gans, kas veido aploku, ir jaudīgs - tam ir 8000 voltu liela strāva. A.Jegorovs bilst, ka dažas govis jau esot izmēģinājušas, kā tas darbojas. "Bullis īpaši necieš alkohola smaržu, no tās viņš kļūst traks," atklāj A.Jegorovs.
Zemnieku visvairāk uztrauc birokrātija, kas kavē projekta īstenojumu. "Aploku izveidošanai vēl neesmu saņēmis finansējumu, lai gan puse darba ir paveikta. To vajadzēja saņemt ātrāk. Nauda man piešķirta govju uzturēšanai," atklāj zemnieks.
Jau rakstījām, ka A.Jegorovs piedalās projektā "Ziemeļgaujas ielejas apsaimniekošana un aizsardzība". Tajā viņš iegulda arī savus līdzekļus. Projekta realizācija ilgs trīs gadus, šajā laikā ganāmpulks ir jāpaplašina.

Citu datumu laikraksti