Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk pasākumu ciklu dzejnieka jubilejai

Ojāram Vācietim veltīta dzejas stunda "Es uzziedu ar smaržu un ar gaisu" bija pirmais pasākums viņa 70 gadu jubilejas ciklā.

Ojāram Vācietim veltīta dzejas stunda "Es uzziedu ar smaržu un ar gaisu" bija pirmais pasākums viņa 70 gadu jubilejas ciklā. Tajā viesi bija gan labi pazīstami, gan jauni autori. Gaujienieši bija sagatavojuši dzejas kompozīciju, kur daiļrunātāju vārsmas papildināja kora dziesmas.
"Ojārs ļoti lepojās ar Gaujienu. Viņam likās, ka ir līdzdalībnieks šīs skaistās vietas radīšanā. Acīmredzot juta, ka dvēseliski tajā ir kaut ko ielicis un arī paņēmis sev līdzi. Braucot šurp, es katru reizi pārliecinos, ka Gaujiena nav tikai saglabājusies, bet ir pilnveidojusies un kļuvusi par magnētisko punktu Latvijas kartē. Paldies par to!" teica Ojāra Vācieša dzīvesbiedre Ludmila Azarova.
O.Vācieša memoriālā muzeja direktore Ieva Ķīse stāsta, ka dzejnieka darbistabā uz galda ir globuss. Tajā ir atzīmēts galvenais viņa pasaules punkts - Gaujiena, pie kura rakstīts: "Īstam, lielam, garam ceļam gala nav."
"Lieli dzejnieki uzraksta savu laiku. Ojārs Vācietis ir uzrakstījis vairāk - ne tikai to, kas bija, bet arī to, kas būs. Tā atzīst muzeja apmeklētāji. Tikai mums pašiem viss ir jāatrod viņa dzejā, un to es visiem novēlu," saka I.Ķīse.
Viņa ir gandarīta, ka šis ir Ojāra Vācieša gads kultūrā un iznācis pēdējais - desmitais dzejnieka Kopotu Rakstu sējums. Viņa to dāvināja Gaujienai.
Dzejniece Ilze Binde atgādināja Ojāra vārdus, ka Dievs bija iemīlējies, laizdams pasaulē Gauju. Viņa atzīst, ka Dievs bija iemīlējies arī, laizdams pasaulē O.Vācieti. Nav daudz tādu kā viņš, kas jūt atbildību par visu pasaulē notiekošo.
"Ojārs gribēja, "lai manu zemi uznes debesīs". Lai tas būtu iespējams, katram ir par to jārūpējas," atzīst I.Binde.
Kornēlija Apškrūma lasīja vēstules dzejā, kas arī akcentē domu - tikai nedaudzi vairs meklē atbildi, kāds būs sirdsapziņas ceļš. Jaunā autore Sindija Agare dzejnieka piemiņai sacerējusi dziesmu, ko izpildīja ģitāras pavadījumā. Gaujienas ģimnāzijas absolvents Gunvaldis Tarvids O.Vācieša dzīvesbiedrei uzdāvināja dzejniekam veltītu dzejoļu ciklu.

Citu datumu laikraksti

 • Klients un viņa taisnība

  Patērētāju tiesību aizsardzība Latvijā ir viena no tām jomām, kurā jau tagad ES likumdošana darbojas gandrīz pilnā apjomā, tādēļ nebūs jāpiemēro...

 • ES patērētāji kļūs informētāki

  Jums liekas, ka kļūstat resnāks? Jums liekas, ka ikdienā lietotā pārtika nevis nodrošina veselīgu uzturu, bet gan padara jūs grūtsirdīgākus?...

 • Patēriņa džungļos

  Jau ilgāku laiku Rietumu sabiedrībā dominē patēriņa kultūra, jo tieši patēriņš dažādās izpausmes formās kļuvis par vienu no sabiedrības attīstības...

 • Tauriņam pa pēdām

  Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi.3. Izmeklētājs pavirši pārskatīja kladi. Visur viens un tas pats - vardes, puķes, zivis, nokrišņi. - Es...

 • Polijas pilsētas - tuvas, bet svešas

  Polija nav ekskursantu un tūristu iecienītākajos atpūtas braucienu maršrutos. Parasti tie traucas šai valstij cauri uz Slovākiju ar Augstajiem...

 • Zemnieku zupa

  Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti, 1 vidējs gurķis, 80 grami zemnieku gaļas.Nepieciešams: puse dzeltenās paprikas, 2 mazi tomāti,...