Sāk sadarbību ar Kainū reģionu Somijā

Alūksnes rajona padomē viesojās Juhans Karkkainens (Juhani Kärkkäinen) no Kainū (Kainuu) reģiona Somijā, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Alūksnes rajona padomē viesojās Juhans Karkkainens (Juhani Kärkkäinen) no Kainū (Kainuu) reģiona Somijā, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Tika nolemts, ka alūksnieši tuvākajā laikā izstrādās sadarbības līguma projektu, kas konkretizēs iespējamās kopīgo interešu jomas.
Šī ir otrā reize, kad J.Karkkainens viesojas Alūksnē un runā par sadarbību. Viņš atzīst, ka nu situācija ir daudz labvēlīgāka, jo Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā paver jaunas iespējas. Šājā reizē īpaša vērība tika pievērsta sadarbībai ziemas sporta jomā. Gan Alūksnē, gan Kainū ir garas, sniegotas ziemas un piemērots reljefs, lai te nodarbotos ar slēpošanu un biatlonu. Tāpat abās vietās ir sporta skola un militārs formējums, kas ieinteresēti, lai tuvumā būtu ērta vieta treniņiem.
Alūksnes rajona padomes padomnieka sporta darbā Vilņa Veļķera vadībā apskatījis sporta bāzi "Mežinieki", viesis piekrita, ka viens kopīgs projekts varētu būt vērsts uz tās pilnveidošanu. Tomēr perspektīvā sadarbība varētu attīstīties arī kultūras, tūrisma un sociālās aprūpes jomā.
Sarunā ar J.Karkkainenu Alūksnes rajona padomes priekšsēdētājs Laimonis Sīpols pastāstīja, ka mūsu rajonam aktuālākā problēma šobrīd ir: kā panākt, lai jaunieši neaizplūst no rajona, labāk apmaksāta darba vilināti? 52 % rajona teritorijas aizņem mežs, tāpēc viena iespēja ir sekmēt jaunāko tehnoloģiju ieviešanu vietējos kokapstrādes uzņēmumos un jaunu konkurētspējīgu uzņēmumu rašanos. Alūksnes rajona padomei, Apes pilsētas domei un rajona kokrūpniekiem sadarbojoties, uz Apes arodvidusskolas bāzes tiek veidots Koksnes kompetences mācību centrs. Ar Tamperes un Pori reģionu (Somija) palīdzību par Eiropas Savienības fonda līdzekļiem jau ir iegādātas mūsdienīgās kokapstrādes iekārtas. Šīs sadarbības rezultātā arī radīta jauna izglītības programma "Kokizstrādājumu izgatavošana", bet skolu vairākas reizes apmeklējuši Pori Kokapstrādes koledžas speciālisti, un ir paredzēta skolotāju un izglītojamo prakses organizēšana Somijā.
Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe norādīja, ka prakšu organizēšana varētu būt joma, kurā sadarbojas Alūksnes rajons un Kainū reģions. Kopīgu projektu iespējas paplašina Alūksnes rajona dalība eiroreģionā "Pleskava, Livonija". Idejas rosinoša bijusi eiroreģiona teritorijā pirmā uzņēmēju divpusējā tikšanās, kas saskaņā ar projektu "Kontakti" pērnruden notika Igaunijā un kurā piedalījās uzņēmēji no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Norvēģijas un Zviedrijas.

Citu datumu laikraksti