Sākas lielais autorallijs

Gulbenē 26. janvārī 27.reizi notiks tradicionālais autorallijs "Sarma", kas ir Latvijas čempionāta 1.etaps un reizē arī Igaunijas čempionāta ieskaites etaps.

Gulbenē 26. janvārī 27.reizi notiks tradicionālais autorallijs "Sarma", kas ir Latvijas čempionāta 1.etaps un reizē arī Igaunijas čempionāta ieskaites etaps.
"Pirmoreiz kopš padomju laikiem skatītājiem būs iespēja redzēt pasaules klases sporta automašīnas," informē Gulbenes SIA "Auto moto" vadītājs Vilhelms Sniedzāns, "gulbenieši var lepoties, ka mūsu rajonam ir uzticēts sākt šāgada rallija sezonu."
26. janvārī pulksten 8.00 pie "Grodu" naktskluba būs starts pirmajām automašīnām. Ir pieteikušās apmēram 70 ekipāžas. Pilnu sportistu sarakstu ar viņu starta numuriem jau trešdien varēs iegādāties SIA "Auto moto", "Grodu" un "Gulbenes degvielas" uzpildes stacijās. Turpat pārdošanā būs arī dažāda rallija atribūtika un biļetes.
Jaunums – pirmoreiz skatītājiem būs par katra ātrumposma skatīšanos jāpērk biļete (0,50 lati). Skolēniem (uzrādot skolēnu apliecību) ieeja - brīva.
Tehniskā komisija sāks darbu jau 25. janvārī pulksten 16.30 Gulbenes Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) teritorijā.
Pirmais ātrumposms "Melnupe": Zeltaleja – Stāmerienas krusts – pirmās automašīnas starts pulksten 8.15, otrais posms "Litene": Litene – Stāmeriena (pulksten 8.40), 3. posms "Ludza": Punakrogs - Beļava (pulksten 9.05).
Pirmais starta numurs būs Igaunijas spēcīgākajai ekipāžai, otrais latviešiem (Mārtiņš Balodis). Pirmās 15 sporta automašīnas startēs ar divu minūšu intervālu, pārējiem intervāls būs viena minūte.
Ap pulksten 9.30 autosportisti gaidāmi Kļavu ielas stāvlaukumā. Lūdzam fanus būt civilizētiem un netraucēt sportistiem gatavoties nākamajiem posmiem, jo šeit būs servisa zona.
Pulksten 12.30 (arī no "Grodu" naktskluba) rallisti startēs uz Alūksnes rajonu (secība – pēc pirmo trīs posmu rezultātiem). Kaimiņu rajonā būs seši ātrumposmi: Tūja - 1, Tūja - 2, "Lūdiķi" – divas reizes, "Kanaviņas " – divas reizes. Skatītāji var droši doties arī uz Alūksnes rajonu – organizatori ir nodrošinājuši stāvvietas automašīnām un norobežotas vietas skatītājiem. Tikai brīdinājums – vienu stundu pirms starta ceļi būs slēgti, tā ka ierodieties laikus.
Ap pulksten 17.00 pirmās ekipāžas būs gaidāmas pie Gulbenes CSDD Brīvības ielā 22.
Startēs arī gulbenieši Zintis Mezītis ar stūrmani Normundu Mazuru, Jānis Igaveņš ar Gati Cimdiņu, Ainārs Igaveņš ar Aināru Tropiņu. Trases autors ir pazīstamais autobraucējs Aivars Sniķeris no Alūksnes. Ralliju tiesās labākās Latvijas brigādes.
Rallija organizēšanā palīdz 26. ceļu pārvalde, SIA "Alba", Gulbenes viesnīca, ugunsdzēsēji ar V.Griķi priekšgalā, Gulbenes slimnīca. Skatītāju un sportistu drošību nodrošinās Alūksnes, Balvu un Gulbenes ceļu policisti, 25. bataljona zemessargi. Un vēlreiz – par drošību. Kategoriski aizliegts šķērsot trasi, staigāt pa to, kamēr to nebūs izbraukusi pēdējā automašīna ar zaļajām "bākugunīm" (to vadīs Aldis Pīlēns ar stūrmani Mareku Stirnu). Bīstamās vietas būs norobežotas jau piektdienas vakarā. Nebojāsim šos autosporta svētkus ne sev, ne citiem.
Šis rallijs nebūtu iespējams bez sponsoru atbalsta. Lielākie sponsori no Gulbenes: SIA "Grodi" (Jānis Troicis), SIA "Rubate" (Māris Sliede) un veikals "Viss mājas remontam" (Jānis Vītols). Uz tikšanos rallijā!

Citu datumu laikraksti

 • Ziemā ieraugāms bagātīgs rudens

  Kārķu pamatskolas ģeogrāfijas skolotājs Jānis Jūgs kopš 1983.gada decembra pastāvīgi pieraksta novērotos laika apstākļus.Kārķu pamatskolas...

 • Stāsts par Liela Cilvēka lielu Nelaimi

  Stāsts par Antru Liedskalniņu nav tikai par ziediem un mīlestību, jo ziedi aug melnā, trūdiem bagātā zemē un šī zeme ir rūpīgi jāravē, citādi nezāles...

 • Izmanto savas tiesības!

  "Ko ceļu policists drīkst pieprasīt uzrādīt, kad mani ir apturējis uz ielas? Reizēm prasa aptieciņu, trijstūri un ugunsdzēšamo aparātu," jautā...

 • Afiša

  18.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas spēlē DJ Juris.18.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas spēlē...

 • Ar vitamīniem pretī pavasarim

  Silta vai auksta ziema - aptiekās pircēju gana, jo tas ir gadalaiks, kad ikviens rūpīgāk pievēršas veselībai.Silta vai auksta ziema - aptiekās...

 • Bataljonā sākas “Sporta spēles 2002”

  Ar slēpošanas sacensībām sporta bāzē "Mežinieki" sākušās Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona virsnieku, virsdienestnieku un obligātā militārā...