Sakops piemiņas vietas

Alūksni pagājušajā nedēļā apmeklēja Krievijas vēstniecības 2.sekretārs Igors Lisenko. Vizītes mērķis bija pārrunāt Otrajā pasaules karā kritušo piemiņas vietu sakopšanu Alūksnē šopavasar.

Alūksni pagājušajā nedēļā apmeklēja Krievijas vēstniecības 2.sekretārs Igors Lisenko. Vizītes mērķis bija pārrunāt Otrajā pasaules karā kritušo piemiņas vietu sakopšanu Alūksnē šopavasar.
"9.maijā Krievija svinēs uzvaras pār fašistisko Vāciju 60.gadadienu. Krievijas vēstniecība Latvijā rūpējas par piemiņas vietu sakopšanu, sniedzot arī finansiālu atbalstu vietējām pašvaldībām. Tiekoties ar Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Armandu Mustu, Krievijas vēstniecības sekretārs pārrunāja konkrētus darba plānus, galvenokārt par Brāļu kapu sakopšanu pretim Alūksnes Jaunajai pilij," saka Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Una Zadumina.
Projekts sakopšanas darbiem Alūksnē jau ir izstrādāts, zināma arī izmaksu tāme. Piedalīties piemiņas vietas atjaunošanas darbos uzaicinās akmeņkali Aināru Zelču, savukārt SIA "Rūpe" jau ir sākusi teritorijas sakopšanas darbus. Kara veterānu padome piedalīsies kritušo karavīru privāto apbedījuma vietu sakopšanas talkās Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos. Sakops arī piemiņas vietu pie Alūksnes pilsētas robežas Liepnas virzienā.
"Alūksnes pilsētas dome pasākumus 8.un 9.maijā nerīkos, taču tas netiks liegts kara veterāniem vai sabiedriskām organizācijām, kas izteiks šādu vēlmi. Sarunas laikā amatpersonas sprieda par robežas šķērsošanu, vīzu režīma atvieglošanu, ceļu izbūvi un sadarbību ar pierobežas reģioniem," norāda U.Zadumina.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...