Sāks īstenot investīciju programmu veselības aprūpē

Veselības ministrija no valsts budžeta nākamajam gadam ir pieprasījusi 74,4 miljonus latu investīcijām slimnīcās.

Veselības ministrija no valsts budžeta nākamajam gadam ir pieprasījusi
74,4 miljonus latu investīcijām slimnīcās. Paredzēts, ka jaunas neatliekamās palīdzības mašīnas būs visos rajonos.
"Latvijas Pašvaldību savienības un Veselības ministrijas sarunās noskaidrojās, ka šobrīd iegādātas 20 neatliekamās palīdzības automašīnas. Alūksnes slimnīcas neatliekamās palīdzības dienestam nav neviena iedalīta, bet solīts, ka pirks vēl 50 mikroautobusus un tad kādu saņems arī mūsu mediķi. Ministrs Gundars Bērziņš uzsver, ka likumdevējiem jāparedz atbalsts jaunajiem speciālistiem. Tas ir atbalstāms priekšlikums, tikai tā ir vēl tāla perspektīva," komentē Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste veselības aizsardzības jautājumos Skaidrīte Zēmele.
Alūksnes poliklīnikā ir nepieciešams rehabilitācijas speciālists, traumatologs un neirologs, arī slimnīcā ir vajadzīgs neirologs, terapeits un anesteziologs, tāpat darba pietiktu vēl vismaz trim zobārstiem un ģimenes ārstiem. Pēdējos gados darbu sākuši divi jauni speciālisti, bet tuvākajā laikā neviens nepapildinās rajona medicīnas darbinieku saimi. Latvijā vajadzīgi 160 jauni mediķi gadā, bet ik gadu augstāko medicīnas izglītību iegūst tikai 50 līdz 70 ārsti. 2008.gadā diplomus saņems 120 jaunie ārsti.
Likumā ar nākamā gada 1.janvāri noteikts algu paaugstinājums arī skolu medicīnas māsām, bet tas jāmaksā pašvaldībām. Iespējams, ka pašvaldības vairs nevarēs skolā algot medicīnas māsas. G.Bērziņš uzskata, ka viņas būtu jāiekļauj veselības primārās aprūpes sistēmā. Struktūrplānā ir paredzētas 11 reģionālās daudzprofilu slimnīcas. Invazīvā kardioloģija būs pieejama ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī un Rīgā. Pašlaik uz šo pakalpojumu Stradiņa slimnīcā jāgaida 64 nedēļas.

Citu datumu laikraksti