Sāks sporta centra būvprojekta izstrādi

Šonedēļ Alūksnes novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma iecerētā Izglītības un sporta centra izveidi Alūksnē noteikt par pašvaldības izglītības iestāžu investīciju projektu. Lai projektu īstenotu, tagad uzsāks būvprojekta izstrādi.
Ārkārtas domes sēdē apstiprināja projekta plānotās izmaksas un nolēma lūgt aizņēmumu Valsts kasē būvprojekta izstrādei. Pašvaldība jau ir veikusi iepirkumu Izglītības un sporta centra būvprojekta izstrādei, noskaidrojot uzņēmumu, kas to izstrādās, un nepieciešamo finansējumu. Būvprojektu izstrādās daudznozaru būvsabiedrība SIA “Monum” no Rīgas. Lai taptu būvprojekts, nepieciešami 703 906 eiro. No tiem 300 000 eiro jau ir saņemti no valsts budžeta finansējuma, bet 403 966 eiro Alūksnes novada pašvaldība aizņemsies Valsts kasē.
Būvprojekta izstrāde sevī ietver būvprojekta sagatavošanai nepieciešamās izpētes, būvprojekta un tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrādi, specifikāciju sagatavošanu iekārtām un aprīkojumam, ēkas elektroapgādes pieslēguma tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, kā arī Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angāra nojaukšanas projekta sagatavošanu.
Kopējās plānotās Izglītības un sporta centra būvprojektēšanas un būvniecības izmaksas mērāmas miljonos - 10 761 973 eiro. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis norāda - 5 miljonus eiro centra būvniecībai pašvaldība cer saņemt no valsts finansējuma, sarunas par to esot jau sāktas, bet vēl 5 miljonus eiro pašvaldībai būs jāņem kā aizņēmumu Valsts kasē.
Izglītības un sporta centru būvēs Alūksnē, Jāņkalna ielā 17a. Alūksnes novada domes ārkārtas sēdē šonedēļ deputāti pieņēma arī lēmumu par lokālplānojuma nekustamajam īpašumam Jāņkalna ielā 17a, Alūksnē, pirmās redakcijas nodošanu publiskai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai.
— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Dāsna vasara, samtainas naktis pēc tveicīgām dienām. Debesis satumst, un parādās augusta zvaigznes, iespējams, pat zvaigžņu lietus. Nu ir visīstākais...

 • Baltijas ceļa atceres diena

  Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, 23.augustā notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums. Ierasts, ka, atceroties šo Latvijas neatkarības...

 • Uz salidojumu aicina Alūksnes bērnudārza audzēkņus

  Alūksniete Zigrīda Sināte aicina uz sirsnīgu satikšanos kādreizējā Alūksnes pilsētas 1.bērnudārza audzēkņus, kuriem viņa ir bijusi audzinātāja laika...