Sākta pašvaldības ēkas pārbūve 2

Alūksnē, Dārza ielā 11, sākusies pašvaldības administratīvās ēkas pārbūve. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka uz noteiktu laiku ēkā esošo iestāžu darbinieki būs sastopami citās telpās - Alūksnē, Uzvaras ielā 1.

Samazinās uzturēšanas
izmaksas
“Līdz šim pašvaldība visos projektu konkursos primāri vienmēr ir centusies sakārtot izglītības un kultūras iestāžu ēkas, šobrīd tiek izmantota iespēja atjaunot arī pašvaldības administratīvo ēku un tās apkārtni. Projekta mērķis ir samazināt ēkas uzturēšanas izdevumus, paaugstinot tās energoefektivitāti. Paredzēts siltināt ēkas norobežojošās konstrukcijas (ārsienas, augšstāva pārsegumu, 1.stāva grīdas), atjaunot jumta segumu, nomainīt ārdurvis un daļēji logus, uzlabot ventilācijas sistēmu, pārbūvēt apkures sistēmu un siltummezglu. Rezultātā administratīvās ēkas primārās enerģijas gada patēriņš samazināsies par 257,97 MWh/gadā, bet siltumnīcefekta gāzu apjoms - par 58,57 t CO2/gadā,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Ieeja - jaunā vietā
Ēkā veiks arī elektroapgādes sistēmas pārbūvi, izbūvēs gaisa kondicionēšanas un zibensaizsardzības sistēmu, veiks atsevišķu telpu remontu, nodrošinās vides pieejamību. “Pēc pārbūves ēkā būs viena ieeja, kas atradīsies pa vidu starp pašreizējām divām ieejām ēkas centrālajā fasādē. Sakārtos arī ēkai piegulošo teritoriju - priekšējo laukumu, iekšpagalmu un zaļās zonas abpus ēkai. Izbūvēs lietus ūdens kanalizāciju un drenāžu, reprezentatīvo laukumu, pārplānos pašreizējo iekšpagalma auto stāvlaukumu un labiekārtos teritoriju, būs jauni bruģēta seguma laukumi, celiņi, ierīkots atpūtas laukums ar soliņiem. Laukuma centrālais elements būs monumentāls Latvijas karoga masts, kam apkārt tiks veidots īpašs seguma raksts ar kamola motīvu,” stāsta E.Aploka.

Stāvlaukums būs
Tāpat kā šobrīd, arī turpmāk uz galvenā laukuma būs iespējams novietot stāvēšanai automašīnas - izbūvēs stāvlaukumu ar 37 stāvvietām un 3 invalīdu stāvvietām. Laukumu varēs izmantot arī pasākumiem. Būs velosipēdu novietnes gan ēkas priekšējā laukumā, gan iekšpagalmā.
“Vairākās vietās taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi. Iestādīs 30 kalnu priedes, 13 kļavas, 4 ķiršus, 9 ābeles, 2 ozolus, 1 aso egli, kā arī hortenzijas, bārbeles, grimoņus un ložņājošos kārklus. Kokaugi izvēlēti, lai tie sasauktos ar ēkas arhitektūru un nodalītu atsevišķas zonas. Lielās, pāraugušās tūjas ēkas priekšpusē nozāģēs, tāpat kā egles ēkas rietumu un ziemeļaustrumu pusē, kas sākušas kalst un lielākos vējos lūzt. Nozāģēs arī Dārza ielas malā esošos trīs kokus, kuri jau šobrīd nav labā stāvoklī. Būvdarbu veikšana šo koku sakņu tuvumā to stāvokli vēl vairāk pasliktinātu, un pēc dažiem gadiem tie, visticamāk, aizietu bojā. Ielas malā jaunus stādījumus nav iespējams izveidot, jo apakšā atrodas inženiertīkli,” saka E.Aploka.

Uz laiku - citur
Pārbūves laikā administratīvajā ēkā uz laiku nebūs sastopami tur esošo iestāžu darbinieki. E.Aploka skaidro, ka vispirms ēkā atbrīvos 4.stāvu, lai varētu veikt darbus uz jumta. Pārējos stāvos pagaidām darbinieki darbu varēs turpināt savās darba vietās. Sākotnēji tiks veikti arī kāpņu daļas pārbūves darbi ēkas rietumu galā, lai pēc tam, kad būs slēgtas pārējās ieejas ēkā, to varētu izmantot ēkā strādājošie un apmeklētāji.
“Uz ēku Uzvaras ielā 1 uz laiku pārcelsies pašvaldības administrācijas darbinieki, kā arī iestādes un personas, kas nomā telpas 4.stāvā: pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Kultūras un sporta nodaļa, nodokļu administratori un dzīvesvietas deklarēšanas speciālists, kā arī Madonas reģionālās vides pārvaldes darbinieki un juridisko pakalpojumu birojs. Šobrīd plānots, ka tas būs līdz 29.oktobrim. Pēc tam turp plānots pārcelt arī iestādes un administrācijas darbiniekus no administratīvās ēkas 1.stāva - Plānošanas un attīstības nodaļu, Pašvaldības policiju, Lauksaimniecības konsultāciju biroju, Zemes dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi,” norāda E.Aploka.
Viņa uzsver - būvdarbu laikā centrālās fasādes ieejas durvis būs slēgtas, tāpat arī piekļuve ar autotransportu būs ierobežota. Nebūs pieejams iekšpagalms un laukums administratīvās ēkas priekšā. Ieeja ēkā sākotnēji būs iespējama pa pašreizējām iekšpagalma durvīm no Helēnas ielas puses, bet vēlāk - pa rezerves durvīm ēkas rietumu galā.
Darbi notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta “Energoefektivitātes uzlabošana Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā” laikā un paredz uzlabot ēkas energoefektivitāti un vizuālo izskatu, kā arī pārbūvēt apkārtējo teritoriju.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 088 640,78 eiro - ERAF finansējums ir 309 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām ir 16 358,83 eiro, pašvaldības līdzfinansējums ir 38 170,58 eiro, neattiecināmās izmaksas ir 1 725 111,37 eiro. Projekta īstenošanai pašvaldība ņems aizņēmumu Valsts kasē līdz 2 011 343,29 eiro, atmaksas termiņš - līdz 2050.gadam.

Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Una Tetere-Teterovska. Darbus veiks SIA “Ventars” pēc SIA “BM projekts” izstrādātā projekta, būvuzraudzību nodrošinās SIA “Firma L4”. Plānotais projekta īstenošanas ilgums - 24 mēneši.

— Līga Vīksna

Komentāri 2

kurkulis13

Cerams, ka pēc šī vērienīgā remonta, jaunajās telpās ienāks jaunas sejas. Ar jaunām domām un darbiem.

pirms 2 gadiem, 2018.10.15 16:15

Čiekurs Egle

Līdz 2021. gada 5. jūnijā tur pamatā neviens jauns neienāks un nekas nemainīsies, variet pat necerēt. Pagājušogad tak sanāca jau jaunie censoņi, vai kaut kas ir mainījies??? Ne par mata tiesu. Aizņemamies 1,7 milj., lai apgūtu 300000 eur no Eiropas naudiņas.

pirms 2 gadiem, 2018.10.15 18:23

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...