Sākumskolā ir pārāk šauri

Skolas piebūves celtniecībai projektu izstrādāja 2004.gadā.

Skolas piebūves celtniecībai projektu izstrādāja 2004.gadā
Alūksnes sākumskola šo gadu sāka ar 15. dzimšanas dienas svinībām. Skolotāji un audzēkņi ir apmierināti, ka renovētajā korpusā atsāktas mācības. Tā ir tikai sīka dāvana, jo skolā joprojām jūtams telpu trūkums.
Atjaunotajās klašu telpās ir patīkami mācīties, tās ir gaišas un siltas, bet starpbrīžos skolēniem jāpaliek klasēs vai arī jāskrien pāri pagalmam uz galveno korpusu. Tur vismaz ir gaiteņi. Turklāt pusdienās un uz vairāku priekšmetu mācību stundām ir jāiet uz otru korpusu.
"Skolai vienmēr ir trūcis telpu, tāpēc ir vajadzīga piebūve. Tikai tad būs iespējams nodrošināt mūsdienīgu mācību procesu. Tagad skolotājiem nav iespēju iekārtot mācību kabinetus, jo nākas stundām izmantot tās telpas, kuras ir brīvas," atzīst sākumskolas direktora vietniece mācību darbā Ruta Salaka.
Ne agrāk kā pēc 3 gadiem
Par piebūves nepieciešamību pilsētas domē tiek runāts jau sen. 2004.gadā pilsētas dome bija izstrādājusi investīciju projektu sākumskolas piebūvei. Trīsarpus stāvu augsto ēku paredzēja celt blakus esošajai skolai. Tagad direktors Dainis Svarups norāda, ka pat visrožainākajās cerībās piebūves celtniecībai varētu pievērsties ne agrāk kā pēc trim gadiem.
"Ir vajadzīgs projekts un valsts investīcijas, jo pašvaldībai tik lielu līdzekļu nav. Piebūvei ar sporta zāli nepieciešams vismaz 800000 latu. Tagad sākta Vecās pils renovācija, pēc kuras pirmsskolas izglītības iestādei "Sprīdītis" paliks pašreizējās mākslas skolas telpas. Domāju, ka tad pašvaldība pievērsīsies sākumskolas vajadzībām," cer direktors.
R.Salaka uzskata, ka nav pamata domāt, ka samazināsies skolēnu skaits. Viņa ir pārliecināta, ka trīs klašu komplekti paliks, tātad būs nepieciešamas 18 klašu telpas.
Gādāts par ugunsdrošību
Ar mazā korpusa atjaunošanu vismaz ir panākts, ka tiek ievēroti ugunsdrošības noteikumi. Ierīkota signalizācija ugunsdrošībai un apsardzei, bet paredzētā maksa par to ir gandrīz trīskāršojusies. Tas nozīmē, ka pašvaldībai vajadzēs lemt par papildu finansējumu budžetā.
Inflācijas apstākļos strauji palielinājās būvmateriālu un darba izmaksas, tāpēc par renovācijai paredzēto summu varēja izdarīt mazāk, nekā cerēja. Nauda atlicināta, lai pavasarī varētu atjaunot 300 kvadrātmetrus asfalta segumu, kas tika bojāts, veidojot siltumtrasi. Tagad skolā nav vairs krāsns apkures, tā pieslēgta centralizētai siltumapgādei.
Jānovērš trūkumi
"Ne visi darbi atjaunotajā korpusā ir veikti tā, kā tas būtu vajadzīgs. Tāpēc gaidām, kad SIA "Alūksnes nami" novērsīs trūkumus zēnu tualetē un ūdensvada cauruļu savienojumā, lai no tā nesūktos ūdens," atzīst D.Svarups. Tiesa, tās ir sīkas neizdarības salīdzinājumā ar sākotnēji darbos pieļautajiem trūkumiem, par kuriem oktobra sākumā informējām laikrakstā "Alūksnes Ziņas". Tomēr nevajadzētu atlikt to novēršanu.
Pagājušā gada sākumā tika iedalīti 50 000 latu sākumskolas mazā korpusa renovācijai. Darbus SIA "Alūksnes nami" sāka augusta vidū. Jumta maiņu, centrālapkures ierīkošanu, labiekārtotu tualešu izbūvi un telpu kosmētisko remontu bija paredzēts veikt līdz 1.novembrim, bet beidza tikai pēc 20.decembra.

Citu datumu laikraksti

 • Pirmais medījums iegūst medaļu

  Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas.Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas Armands Skaistkalns pilntiesīgs mednieks ir tikai trīs gadus....

 • Laureāti

  Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību trofeju izstāde atvērta Gulbenē, Pamatu ielā 14, līdz 9.februārim.Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību trofeju...

 • Darbu uzsāk Kredītu reģistrs

  Kopš šā gada 1.janvāra darbojas Kredītu reģistrs – datu bāze par visu kredītņēmēju saistībām pret Latvijas finanšu tirgus dalībniekiem, kuri ir...

 • Mīļie Alūksnes ļaudis!

  Klāt jauns Kunga žēlastības gads, klāt Zvaigznes jeb Trejkungu diena, un tas nozīmē, ka klāt ir atkal iespēja ieklausīties Dieva vēstījumā...

 • Melnais stārķis - 2008.gada putns

  Latvijas Ornitoloģijas biedrība jau kopš 1996.gada izvēlas gada putnu. Parasti par tādu kļūst kāda labi pazīstama putnu suga, kuras stāvoklis liecina...

 • Gatavojas barikāžu dienu pasākumam

  Alūksne. Alūksnes tautas namā uzsākta gatavošanās barikāžu dienu atceres pasākumam, kas šogad paredzēts piektdien, 18.novembrī.Alūksne. Alūksnes...