Sākumskolā izremontē sporta zāli

Jaunais gads Alūksnes pilsētas sākumskolā sācies ar priecīgu notikumu – izremontēta skolas sporta zāle, kas bija ilgi lolots un sen gaidīts sapnis.

Grūtais ceļš
Skolas direktore Uva Grencione neslēpj – ceļš līdz skaistai un acij tīkamai zālei nebija viegls. “Kopš 2012.gadā stājos amatā, plānveidīgi ik gadu atlikām kādu naudas summu skolas sporta zāles remontam. 2014.gadā skola saņēma slēdzienu – sporta zāli nedrīkst izmantot mācību nodarbībām, jo tā ir bīstamā stāvoklī. Tad arī sākās intensīvāks darbs pie ieceres īstenošanas. Paldies direktores pienākumu izpildītājai Anitai Junkurei un direktores vietniekam saimnieciskajos jautājumos Rolandam Sīlim, kuri manas prombūtnes laikā uzsāka darbu pie sporta zāles projekta. Projektu vairākkārt nācās pārstrādāt, arī nepieciešamo dokumentu sagatavošana bija sarežģīta, jo savu iespaidu bija atstājusi “Maximas” traģēdija. Vasarā man vēl šķita, ka šo zāli nemaz nevajag. Ja ceļš ir tik grūts, varbūt tā ir zīme, ka to nemaz nevajag darīt. Taču es priecājos, ka bija sabiedrotie un atbalstoša komanda,” stāsta U.Grencione.

Paceļ zāles griestus
Zāles kapitālais remonts izmaksājis nepilnus 146 000 eiro. Summā nav iekļautas dokumentācijas izmaksas. Finansējums darbiem rasts vienīgi no skolas budžeta līdzekļiem. Darbus veica SIA “Ozolmājas”, būvuzraugs – Āre Pilds. Darbi sākās pagājušā gada augusta beigās, bet ekspluatācijā zāle nodota 9.janvārī.
“Pilnībā ir nomainīts jumta segums, ierīkota zibens novadīšanas sistēma, ventilācija, sakārtota notekūdeņu sistēma, nomainīta nesošā konstrukcija jeb kopnes, kas satur jumtu. Būtiski, ka par  1,70 metriem augstāk pacelti griesti, izmainot griestu uzbūves konstrukciju. Ir veikts kosmētiskais remonts – nomainīta elektroinstalācija, ierīkota ventilācija, pārkrāsotas sienas, uzlikta jauna grīda, ir arī jaunas durvis un izremontēta kāpņu telpa pie zāles. Atlicis vēl ierīkot volejbola tīklu,” stāsta R.Sīlis.

Svētku pasākums - tomēr angārā
Visi cerēja, ka sporta zāli ekspluatācijā nodos līdz Ziemassvētkiem, diemžēl tā nenotika. “Mēs ļoti gribējām, un to mums arī solīja, ka Ziemassvētku pasākums jau varēs notikt jaunajā zālē. Kā bija plānots, 7.decembrī sporta zālē visi darbi bija pabeigti. Diemžēl kavēklis bija dokumentācija. Paldies vecākiem, kuri ar sapratni uztvēra to, ka pasākums tomēr nevarēja notikt jaunajā zālē, bet bija jārīko sporta skolas angārā. Atņemt skolēniem Ziemassvētkus nebūtu bijis pareizākais risinājums. Jā, piekrītu, ka angārs nav piemērotākā vieta, kur svinēt svētkus, bet realitāte ir tāda, kāda ir. Manuprāt, pasākumi izdevās brīnišķīgi un svētku sajūtu iespēju robežās izdevās radīt,” teic U.Grencione.

Vai jāstrādā stundu laikā?
Vecāki arī pārmet, kādēļ darbus veica mācību stundu laikā. “Līgumā bija paredzēts, ka visus trokšņainos darbus drīkst darīt pēc pulksten 14.00, un mēs to ļoti uzmanījām. Putekļus vai smakas izraisošus darbus veica tā, lai neietekmētu skolas darbu. Jā, bija viens gadījums, kad strādnieki, nesaskaņojot to ar mums, bija izlēmuši lakot grīdu. Tā bija tikai viena reize, par ko arī aizrādījām. Būvnieki strādāja vakaros, brīvdienās, lai neietekmētu mācību procesu,” norāda skolas direktore.
Viens liels skolas sapnis ir piepildījies, tomēr skolas ēka nav jauna, tādēļ darāmā vēl ir daudz. “Ir jāpielāgo vide jaunajai kompetenču izglītībai. Sapņojam par āra klasi, sporta laukumu. Klašu telpās vajag nomainīt grīdas segumu. Sapņojam arī par jaunu skolas zvanu,” stāsta skolas direktore.
Alūksnes pilsētas sākumskola 12.aprīlī pulksten 18.00 Alūksnes Kultūras centrā svinēs 25 gadu jubileju.
— Agita Bērziņa

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...