Sākusies bebru medību sezona

Latvijā svētdien, 1.augustā, sākās bebru medību sezona, kas ilgs līdz marta beigām. Alūksnes rajonā uzskaitīti vairāk nekā 1640 bebri, šajā sezonā atļauts nomedīt 700 līdz 800 bebrus.

Latvijā svētdien, 1.augustā, sākās bebru medību sezona, kas ilgs līdz marta beigām. Alūksnes rajonā uzskaitīti vairāk nekā 1640 bebri, šajā sezonā atļauts nomedīt 700 līdz 800 bebrus.
"Pēdējos gados limits īpaši nemainās. Gadā mednieki nomedī līdz 350 bebriem. Pērn - tikai 168," laikrakstu informē Alūksnes virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš.
Viņš uzsver, ka bebri nodara lielus postījumus, applūdinot meža un lauksaimniecības zemju platības, tāpēc ierobežojumu to medīšanā nav. "Visi bebri netiek nomedīti, to skaits kopš 1999.gada ir gandrīz dubultojies, tāpēc arī postījumi kļūst lielāki," viņš secina.
Patlaban bebru medības nav populāras, jo to āda nav vērtīga, bet gaļai ir specifiska garša. A.Krēsliņš atceras, ka astoņdesmitajos gados bebru medības bija vienas no ekskluzīvākajām. "Bebru āda maksāja apmēram tikpat, cik bija vidējā darba alga. Tad notika liela cīņa par medību licencēm," apgalvo virsmežzinis. Tagad bebru āda un gaļa nemaksā pat desmit latus.
"Kopš iestāšanās Eiropas Savienībā bebrus varam ķert tikai ar selektīvām lamatām, kas ir dārgākas. Ar tām bebrus ir grūtāk noķert," atklāj Andis Krēsliņš.
Eiropā bebrs ir aizsargājama dzīvnieks, tāpēc joprojām ir spēkā bebru medību limiti. Latvijā šogad varēs nošaut 23 701 bebru no apmēram 62 000 dzīvnieku.
Viņš atzīst, ka bebru medības ir sarežģītas, iespējams, arī tāpēc tās nav izplatītas. "Medniekiem tas ir gluži vai piespiedu darbs - rūpēties, lai viņu pārziņā esošajā teritorijā nebūtu bebru postījumu," saka A.Krēsliņš.
Viņš aicina medniekus apsekot medību platības un censties bebrus nomedīt ar visiem iespējamajiem paņēmieniem, ja ir konstatējuši postījumus.

Citu datumu laikraksti

 • Svētdienas skolas skolotāji mācās

  Svētdienas skolas skolotāji no 19. līdz 23.jūlijam Valmierā kursos apguva Veco un Jauno Derību un psiholoģiju.Svētdienas skolas skolotāji no 19. līdz...

 • Dvīņus aicina tikties salidojumā

  Jelgavas rajona Ozolnieku pagastā 7.augustā notiks Vislatvijas dvīņu, trīņu, četrīšu un piecīšu salidojums. Pasākuma dalībnieki pulcēsies pulksten...

 • Rīko otro iedzīvotāju forumu

  Virešu pagastā piektdien, 30.jūlijā, rīko forumu, uz kuru aicināti visi pagasta iedzīvotāji. Forums pulksten 14.00 sāksies Vidagas klubā.Virešu...

 • Šogad Annas dienu svin īpaši

  Jaunannas pagastā pagājušajā nedēļā tika realizēts Alūksnes rajona padomes atbalstītais projekts “Annas dienas ierašu, dziesmu, deju uzveduma un...

 • Kā Brigaderes Sprīdītis spītīgi iekaro pasauli

  Alūksniete Anna Celmiņa šoruden svinēs astoņdesmit gadu jubileju. Viņa pārliecinoši saka, ka to nejūt.Alūksniete Anna Celmiņa šoruden svinēs...

 • Nodotie ideāli un tukši paziņojumi

  Latvijas politikā iezīmējas divas negatīvas tendences. Pirmkārt, politiķi vispirms runā un tikai pēc tam domā, tas šajās aprindās kļuvis par dabisku...