Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Samazinās medību ieroču glabātāju skaits

Vairāk grēko: autovadītāji. Ar 10. jūliju stājušies spēkā grozījumi Ieroču aprites likumā, kas paredz būtiskas izmaiņas.

Vairāk grēko: autovadītāji
Ar 10. jūliju stājušies spēkā grozījumi Ieroču aprites likumā, kas paredz būtiskas izmaiņas.
"Ieroču atļaujas nevar izsniegt gadījumā, ja nav deklarēta dzīvesvieta. Tāpēc pirms ieroča glabāšanas atļaujas izsniegšanas pieprasām izziņu par deklarēto dzīvesvietu," laikrakstam stāsta Alūksnes rajona policijas pārvaldes atļauju sistēmas grupas galvenais speciālists Agris Naglis. Izmaiņas skar arī personas, kas pēdējo divu gadu laikā administratīvi sodītas par alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmē izdarītiem pārkāpumiem vai par sīko huligānismu. "Vairāk grēko autovadītāji, kuri cieš divkārši. Viņus soda ceļu policija, un mēs anulējam ieroču glabāšanas atļaujas," apgalvo A.Naglis. Šogad par šādiem pārkāpumiem anulētas astoņas atļaujas. Izmaiņas skar arī agrāk sodītas personas. Pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas persona trīs gadus nevar saņemt atļauju ieroču glabāšanai. A.Naglis norāda, ka šogad pirmajā pusgadā samazinājies to personu skaits, kam ir tiesības glabāt medību ieročus. Gada sākumā bija reģistrēti 532 medību ieroču glabātāji, bet 1.jūlijā - 523.
"Tas izskaidrojams arī ar Ieroču aprites likumā noteiktajām prasībām, īpaši par alkohola lietošanu," secina speciālists.
Raksturīgi, ka mednieku skaits samazinoties arī vecuma dēļ. "Problēma ir tā, ka gados vecākiem medniekiem ir grūtāk iziet medicīnisko komisiju, taču tā ir obligāta prasība, lai varētu pagarināt termiņu ieroča glabāšanai," atzīst A.Naglis. Ja šādas atļaujas nav, tad mednieks ieroci var realizēt, to caururbt, lai ierocis viņam paliek piemiņai, vai nodot policijai. Šādā gadījumā ir jāuzraksta iesniegums policijas pārvaldei. Šogad Alūksnē reģistrēti divi gadījumi, kad ierocis ir caururbts.
Par nelikumīgu ieroču glabāšanu šogad pirmajā pusgadā Alūksnē ierosinātas trīs krimināllietas. Par pārkāpumiem ieroču glabāšanā, nēsāšanā uzrakstīti četri administratīvo pārkāpumu protokoli. Tiem, kas ir administratīvi sodīti, arī ir iespēja mēneša laikā savu ieroci realizēt.
"Bieži vien mednieki pārkāpj noteikumus, glabājot ieroci un munīciju mājās. Ierocim ir jābūt izjauktam. Ierocis un munīcija jāglabā slēgtā skapī, kur ir divi nodalījumi: viens - ierocim, otrs - munīcijai," atgādina A.Naglis.
Par šaujamieroču, munīcijas iegādes, glabāšanas un lietošanas noteikumu pārkāpumu var administratīvi sodīt, atļauju anulējot uz vienu līdz trim gadiem vai arī ar naudas sodu līdz 250 latiem.
"Reizi mēnesī iecirkņa inspektors pārbauda, kā mednieki ievēro ieroču glabāšanas noteikumus un to, vai nav beidzies tā glabāšanas termiņš," stāsta A.Naglis. Likumā noteikts, ka mēnesi iepriekš jāiesniedz dokumenti, ja nepieciešams pagarināt termiņu atļaujai.
"Ja mums ir informācija, ka kāda persona ieroci var izmantot ļaunprātīgi vai ieroča iegādei tā minējusi nepamatotus iemeslus, tad to ņemam vērā un atļauju neizsniedzam," apgalvo A.Naglis.
***
Fakti
Alūksnes rajonā 1. jūlijā reģistrēti 542 individuālo šaujamieroču īpašnieki.
Reģistrēto ieroču vienību skaits - 906, no tām 39 ir pistoles un revolveri. Medību ieroči ir 693, vītņstobru ieroči - 173.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Maigonis Tauriņš ieāva kājas garos gumijas zābakos, jakas kabatā iestūķēja baltā papīrā ietītu sviestmaizi un uzmeta galvā zaļu naģeni. - Ilgi būsi?...

 • Palīdzēs atrast nozagtus suņus

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde palīdzēs atrast īpašniekiem nozagtus suņus, kas, iespējams, atrodas Talsu rajona Ģibuļu pagasta...

 • Jauniešus pārņem datorspēļu trakums

  Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit gadus dažādas spēles ir pieejamas bērniem un ne tikai.Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit...

 • Nedēļu bez autotransporta

  Kopš ES valstīs uzsākta tradīcija ik gadu organizēt Eiropas mobilitātes nedēļu, krietni mainījusies cilvēku attieksme pret piesārņojumu, kuru ikdienā...

 • Vai tu esi ES eksperts

  1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents?1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents? a) Romano Prodi; b) Žaks Delors; c) Martijs Ahtisāri; d) Žaks...

 • Komisija grib redzēt tīrāku Eiropu

  Jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā secināts, ka lielākajās Eiropas pilsētās mirušo 60 tūkstošu iedzīvotāju nāves cēlonis ir ilgtermiņa gaisa...