Samazinās pārkāpumu skaits pārtikas ražošanas un tirdzniecības uzņēmumos

Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes darbinieki pārtikas jautājumos apkopojuši pirmā pusgada pārtikas uzņēmumu pārbaužu rezultātus, kas liecina - pārkāpumu ir mazāk kā pagājušajā gadā.

Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes darbinieki pārtikas jautājumos apkopojuši pirmā pusgada pārtikas uzņēmumu pārbaužu rezultātus, kas liecina - pārkāpumu ir mazāk kā pagājušajā gadā.
Pārtikas inspektori ir sastādījuši septiņus administratīvos protokolus, vienu brīdinājuma rīkojumu un 12 gadījumos apturēja pārtikas produktu izplatīšanu. Pārkāpumi galvenokārt bija saistīti ar preču realizāciju pēc to noteiktā derīguma termiņa. Ir uzlikti 14 naudas sodi kopsummā par 315 latiem. "Kopumā pārtikas uzņēmumu sakārtošana vērtējama pozitīvi. Tomēr uzņēmumu vadītājiem vajadzētu vēlreiz izvērtēt risku un kritiskos posmus ražošanas tehnoloģijā, lai nepieļautu pārkāpumus, kas var izraisīt inficēšanos ar bojātiem produktiem," vērtē Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes vadītāja vietniece pārtikas jautājumos Daina Stakovska. Viņa atzīst, ka situāciju labvēlīgi ietekmē vēsais laiks.
Šogad bijušas 120 plānveida pārbaudes mazumtirdzniecības, 70 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos un desmit ārpuskārtas pārbaudes. Pēdējās notiek, ja konstatē saslimšanu vai arī pēc iedzīvotāju ierosinājuma. Bērnudārzu un skolu ēdnīcas ir paaugstināta riska iestādes, tāpēc tajās kontrole ir četras reizes gadā. Dzeramā ūdens kvalitāti pārbauda pavasara un rudens periodā, lai konstatētu mikrobioloģisko un ķīmisko sastāvu, kā arī atliekvielu piesārņojumu.
Higiēnas prasībām atbilstoši - tādu vērtējumu saņēmuši 143, daļēji atbilstoši ir 43 uzņēmumi. Tas nozīmē, ka nav neviena, kas pilnībā neatbilst normatīviem. Paškontroles sistēma labi darbojas gandrīz 100 uzņēmumos, kur ir ieviesta pilnībā. Daļēji ieviesta tā ir 87 pārtikas uzņēmumos.
"Visvairāk nepilnību ir tīrīšanas un dezinfekcijas programmas izpildē. Pārtikas ražošanas uzņēmumos vairāk jāstrādā pie produkcijas marķēšanas," stāsta D.Stakovska. Viņa uzsver, ka marķējumā ir jānorāda produkta sastāvdaļas, lai pircēji varētu izvēlēties sev atbilstošāko. Tad mazāk būs iedzīvotāju sūdzību.
Šogad valsts ir iedalījusi vairāk līdzekļu, lai, līdz ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, pastiprināti pārbaudītu pārtikas produktu atbilstību normatīviem un pētītu vides piesārņojuma ietekmi uz dzeramo ūdeni un augiem.
***
Fakti
- Gada sākumā bija 211 pārtikas uzņēmumi, bet tagad ir 205.
- Darbību apturējuši septiņi mazumtirdzniecības uzņēmumi, izveidojušies un reģistrēti divi jauni uzņēmumi.
- Sabiedriskās ēdināšanas un slēgta tipa uzņēmumos nav izmaiņu.
- Slēgts ir vairumtirdzniecības uzņēmums "Lieda", tāpēc tagad rajonā ir tikai trīs šādi uzņēmumi.

Citu datumu laikraksti

  • Jābūt iedvesmai, lai kaut ko paveiktu

    Katrs cilvēks ir kā milzīga dārgumu lāde, kurā katru gadu tiek iebērta jauna riekšava dzīves gudrības, kurā dalīties, ar ko lepoties.Katrs cilvēks ir...

  • Autobuss kursēs arī trešdienās

    Laikrakstam “Alūksnes Ziņas” satraukti pasažieri stāstīja, ka trešdien, 30.jūnijā, veltīgi pieturās gaidīja autobusu Alūksne - Mārkalne -...

  • Aicina pieteikties bērnu žūrijā

    Alūksnes pilsētas bibliotēka trešo reizi saņēmusi Kultūrkapitāla fonda atbalstu lasīšanas veicināšanas mērķprogrammā “Bērnu žūrija”.Alūksnes pilsētas...