Saņem atzinību par augstas kvalitātes pienu

Saimniecība: cer vismaz divkāršot slaucamo govju skaitu.

Saimniecība: cer vismaz divkāršot slaucamo govju skaitu
Akciju sabiedrības "Valmieras piens" pārstāvji otrdien sveica lielākos piena piegādātājus Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Madonas rajonā, dāvinot uzņēmuma logo kā atzinību par veiksmīgu sadarbību un nodoto augstas kvalitātes pienu.
Alūksnes rajonā to saņēma zemnieku saimniecības "Zīļi" īpašnieks Aigars Bremze, kas deviņus gadus ir "Valmieras piena" sadarbības partneris. "Pirms Jāņiem uzsākām šādu akciju, kurā godinām labākos un lielākos piena ražotājus," laikrakstu informē akciju sabiedrības "Valmieras piens" piena iepirkuma daļas vadītāja Irēna Škoba.
Zemnieku saimniecībā "Zīļi" galvenā ražošanas nozare ir piena lopkopība. Tā darbību sākusi 1997.gadā, kad īpašumā bijušas tikai divas govis un divas teles. Tā pārstrādei nodod ekstra klases pienu. Diennaktī saimniecība saražo 900 līdz 1000 litru piena. "Piena iepirkuma cena kopš pavasara ir palielinājusies, tā mani apmierina. Varu atļauties govīm pirkt tikai kombikormu, bet telēniem un bullēniem pērku miežus, ko jaucu ar rapša spraukumiem. Jo specifiskāks ir kombikorms, ko gatavo pēc konkrētas receptes, jo vairāk piena var iegūt," apstiprina zemnieks.
Šobrīd saimniecībā no 70 lopiem ir 40 slaucamas govis, taču nākamgad cer to paplašināt - būvēt jaunu fermu, kurā varēs izmitināt 100 līdz 120 slaucamas govis. Tad arī barošana un mēslu izvākšana būs mehanizēta, jo šobrīd "Zīļos" galvenokārt izmanto roku darbu.
"Saražotais piena apjoms divkāršosies vai trīskāršosies, taču patlaban uztraucos, kā būs ar piena kvotām," apgalvo A.Bremze.
Šogad zemnieks īpašu uzmanību pievērsis ganību atjaunošanai - iesējis gan dāņu zālāju, gan Latvijas šķirņu sēklu maisījumu.
A.Bremze uzskata, ka Latvijā zemniekiem esot grūti pārkārtoties, lai fermā govis turētu nepiesietas. Eiropā tā iekārtots lielākajā daļā fermu, bet Latvijā ir pretēji.
"Esmu guvis pieredzi Dānijā un Zviedrijā, Vācijā, Francijā, Nīderlandē. Mani galvenokārt uztrauc finanšu trūkums," saka viņš. Nesen par kredītu viņš iegādājies traktoru un cer, ka drīzumā saņems otru traktoru, kas būs atspaids skābsiena sarūpēšanā un barošanā.
"Barībai ir jābūt no augstas kvalitātes skābsiena vai skābsiena maisījuma ar piedevām, kura nepiesietās turēšanās fermās govīm nedrīkst pietrūkt. Govju barošana ir sarežģīta un komplicēta zinātne. Pērn kopīgi ar Valmieras lauksaimniecības konsultāciju biroju strādājām pie barības programmas izveides, taču finanšu trūkums daudz ko ierobežoja. Tomēr, izmantojot Eiropas iespējas, daudz ko esmu ieguvis," atklāj A.Bremze.
Saimnieks cer, ka atvieglojums būs arī par Eiropas strukturālo fondu līdzekļiem iegādātā tehnika, kuras saimniecībā trūkst. Paredzēts iegādāties traktoru, siena ruļļu presi, vālotāju un graudu placinātāju.
"Lai zemnieks tiktu pie tehnikas, viņam jāpārvar birokrātisks un ilgs process. Tas būtu jāvienkāršo un jāpaātrina," uzskata A.Bremze.

Citu datumu laikraksti

 • Nav bijuši šķirti nevienu dienu

  Zeltinieši Vija un Voldemārs Cingleri ir pāris. Jau piecdesmit trešo gadu. Visu mūžu palikuši uzticīgi dzimtajai pusei. Viņam šomēnes paliks 78 gadi,...

 • Profilaktiska pote politikas veselībai

  Lai gan nekas briesmīgs Latvijā nav noticis, tomēr ir nepieciešama cita vadība. Vismaz tā sabiedrībai skaidro katrs otrais politiķis. Vai tiešām kaut...

 • Rekordliels skaits spiningotāju meklē lomus

  Sestdien Kāla ezerā septīto reizi norisinājās spiningošanas sacensības, kas ar katru gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku no dažādiem Latvijas...

 • Aicina ievērot likumu un neīsināt govīm astes

  Daudzi dzīvnieku turētāji pēc plašajām diskusijām masu saziņas līdzekļos zvana uz Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) un vaicā, kā tad īsti ir ar...

 • Izdos pastmarku ar Alūksnes ģerboni

  Latvijas Pasts atbalstījis Alūksnes pilsētas domes vēlmi un nolēmis nākamā gada sākumā izdot pastmarku ar Alūksnes pilsētas ģerboni. Uz tā attēlota...

 • Aicina balsot par grāmatām

  Sabiedriskā organizācija “Lauku bibliotēku atbalsta fonds” sadarbībā ar publiskajām bibliotēkām mudina izvirzīt grāmatas - kandidātus konkursam...