Saņem finansējumu kultūras pieminekļu glābšanai

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija no Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas piešķīrusi finansējumu četriem objektiem Alūksnes rajonā.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija no Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas piešķīrusi finansējumu četriem objektiem Alūksnes rajonā.
Alūksnes Jaunās pils glābšanas darbiem iedalīti 2000 lati, Alūksnes luterāņu baznīcas torņa kupola seguma un fasādes apmetuma rekonstrukcijai piešķirti 2000 lati, Gaujienas muižas ansambļa ēkas (tautas nams) dolomīta arku restaurācijai būs 700 lati un Zvārtavas pils jumta remontam - 2000 lati. Objektu īpašnieki vai valdītāji var slēgt līgumus.
"Žēl, ka finansējuma nav Ziemeru muižas glābšanas darbiem, bet cerams, ka vēl būs. Summas nav lielas, bet šīs programmas finansējums valstī ir 150 000 latu. Katru gadu vajadzētu vismaz trīs miljonus, tad izdarīt varētu daudz vairāk," skaidro valsts kultūras pieminekļu aizsardzības galvenā inspektore Alūksnes rajonā Silvija Ludviga.
Līdz 1.aprīlim vajadzētu iesniegt arī pieteikumus Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmai 2006.gadam. Sakarā ar Kultūras mantojuma dienām pirmo reizi ir izsludināts konkurss. Tā rīkotāji aicina pieteikt objektus Eiropas kultūras mantojuma dienām "100 sakoptākie kultūras pieminekļi Latvijā". Komisija vērtēs pieteiktos objektus un labāk sakoptos ietvers bukletā. Var ieteikt arī objektus kultūras mantojuma gada balvai. Pagājušajā gadā balvu nominācijā "Pieminekļu popularizēšana ārzemēs" saņēma Alūksnes - Gulbenes bānītis.

Citu datumu laikraksti

  • Izveido rokrakstu izstādi

    Alūksnes zonālajā valsts arhīvā ir apskatāma interesanta un savdabīga izstāde “Rokraksti, rokraksti”. Tajā var vērot glītus un skaistus rokrakstus,...

  • Atnākt atpakaļ uz gaismas ceļa

    Ir cilvēki, kurus arī pēc gadiem gribas satikt un parunāties. Pie tādiem pieder arī trapeniete Aira Daktere. Pirmo reizi viņu satiku Apes zonālajā...

  • Nodod projektu publiskai apspriešanai

    Virešu pagasta padome nodevusi publiskai apspriešanai projektu “Virešu pagasta autoceļi. Satiksmes drošības uzlabojumi”.Virešu pagasta padome...