Saņem Gada balvu par aktivitāti

Agita auziņa: latvijā pirmā, kas saņem šādu apbalvojumu.

Agita auziņa: latvijā pirmā, kas saņem šādu apbalvojumu.
Alūksnes vidusskolas audzēkne no Māriņkalna Agita Auziņa nedēļas nogalē Rīgā saņēma jauniešu organizācijas "Avantis" Gada balvu - 1000 latu - par sabiedrisko aktivitāti un radošu iniciatīvu starp jauniešiem Alūksnes rajonā.
"Alūksnes Ziņām" par Agitas panākumiem ir dubults prieks, jo viņa ir arī mūsu ārštata autore. Turklāt "Avantis" šādu Gada balvu pasniedz pirmo gadu un nodibināja to par godu savas darbības trešajam gadam. Līdz ar to Agita ir pirmā jauniete, kas Latvijā saņem šādu apbalvojumu.
Meitene atzīst, ka viss sācies vienkārši, kad vasarā viņa internetā atradusi informāciju par organizāciju un tās konkursu jauniešiem. To izlasot, nolēmusi: kādēļ nepamēģināt? "Šķita, ka tas ir konkurss man. Gada balvai varēja pieteikties jaunieši, kuriem vēl nav 19 gadu un kuri ir sabiedriski un sociāli aktīvi. Konkursa pretendentiem galvenais uzdevums bija izklāstīt, ko labu šogad paveikuši. Pārdomājot savus labos darbus, secināju, ka šogad to ir diezgan daudz," stāsta Agita.
Patiesi - šogad viņa ir atjaunojusi Alūksnes vidusskolas avīzi "Saules Tilts", kopā ar citiem jauniešiem Māriņkalna tautas namā izremontējusi jauniešu klubiņa telpas un jaunajā klubiņā jau ir sarīkoti vairāki interesanti pasākumi. Šovasar Agita sāka rakstīt arī laikrakstam "Alūksnes Ziņas".
"Manuprāt, reti kuram jaunietim paralēli mācībām vidusskolā ir iespēja arī strādāt, turklāt tad un tik daudz, cik pašam ir laika. Vislielākais lolojums bija jauniešu kluba izveide, jo tas nenācās viegli. Veicot visus šos darbus - jauniešu klubā, skolas un rajona avīzē -, esmu guvusi daudz jaunu iemaņu, kas man turpmākajā dzīvē noderēs," saka Agita.
Agita Auziņa ir pārliecināta, ka par labiem darbiem nav jākaunas - par tiem ir jārunā un jāstāsta pārējiem, lai arī citiem rastos vēlme kaut ko darīt un sasniegt.
"Esot sestdien Rīgā, Vēstures un kuģniecības muzejā, kur notika apbalvošana, biju ļoti pārsteigta, ka tieši es esmu izvēlēta Gada balvas saņemšanai. Manuprāt, arī citi pretendenti bija cienīgi saņemt Gada balvu - konkurence bija spēcīga. "Avantis" šajā pasākumā pasniedza arī stipendijas septiņiem jauniešiem. Tas radīja papildu spriedzi, jo visu laiku sēdēju un gaidīju - sauks vai nesauks arī manu vārdu. Kad manu vārdu nosauca Gada balvas saņemšanai, biju ļoti pārsteigta. Sākumā biju plānojusi, ka par saņemto naudas balvu iegādāšos automašīnu, lai ātrāk varētu paspēt piedalīties visās jauniešu aktivitātēs. Tagad vairs nezinu, vai tā to izlietošu - varbūt tas būs kaut kas cits," atzīst jauniete.
Tieši pirms gada - 10.decembrī - Agita saņēma konkursa "Sējējs" titulu "Nākotnes sējēja". Šogad 10.decembrī jauniete saņēma "Avantis" Gada balvu. "Tas manā dzīvē laikam ir zīmīgs datums," saka A.Auziņa.
Agita pateicas visiem, kas viņu atbalstīja pirms konkursa, rakstot rekomendācijas - Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētājai Valdai Zeltiņai, Ziemeru pagasta bibliotekārei Ilgai Voropajevai, Alūksnes vidusskolas direktorei Vijai Puzulei un viņas vietniecei Ilzei Līviņai, "Alūksnes Ziņām", kā arī visiem sveicējiem pēc konkursa.
"Avantis" stipendiju konkursam un Gada balvai kopumā pieteicās 361 Latvijas jaunietis. Ļoti daudz pieteikumu saņēma Gada balvai. Sestdien noslēguma pasākumā aicināja piedalīties 100 labākos konkursa pretendentus. Septiņi visu gadu ik mēnesi saņems 100 latu stipendiju savu talantu izkopšanai. Tika pasniegtas arī simpātiju balvas. Stipendiju saņemšanai varēja pieteikties jaunieši, kuri nodarbojas ar foto, video vai "web" dizainu, hokeju, basketbolu, ekstrēmajiem sporta veidiem, stilu un modi.
Nosaukums "Avantis" tiek atšifrēts kā "Aktīvi. Vajadzīgi. Avantūriski. Neatkarīgi. Traki. Izpalīdzīgi. Sportiski.". Šī sabiedriskā organizācija ir dibināta pirms trim gadiem, lai popularizētu radoši aktīvu un sportisku dzīves stilu starp jauniešiem.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...